Pug 307 - vlazi dizna

Pug 307 - vlazi dizna

Član
Pozdrav,

prije 10-ak dana sam kupio Peugeot-a 307 1.6 HDI od 110KS, i imam sledeci problem. Kad sam skinuo plasticni poklopac sa motora, oko desne dizne je bilo isprskanog sadrzaja. Prvo sam pomislio da je u pitanju dizna, da ona pusta (jer je neki njen U osigurac bio malo popusten), medjutim ta "tecnost" koja je pokvasila diznu i okolo kablove se ne osjeca na gorivo, vec vise lici da je nastala od masnih para ulja koje idu kroz iberlauf. Motor uopste ne lupa (sto bi bio slucaj da je dizna otisla), niti primjecujem bilo kakve malfunkcije motora, osim kasnjenja ubrzavanja kod davanja gasa od nekih sekundu (s obzirom da sam tek kupio auto, mislim da je ovo "normalno"), niti je potrosnja velika (za ovih 400KM koliko je kod mene 4.9l/100 otvoreni i 6.8 l/100 gradske potrosnje). Takođe bih zelio napomenuti da mi se prilikom paljenja ne prijavljuje nikakva greska.

Htio sam da operem motor, da bih bio siguran gdje curi, ali nisam siguran koliko je pametno to da radim, s obzirom da nisam nikad prao sam motor.

na sledecoj slici cu pokusati pokazati gdje nastaje problem. Slika je sa neta, od 407-ce, ali ce posluziti. Ja cu sutra postaviti i slike sa svog auta, i dodatno objasniti. Svakako cu ga voziti na servis zbog ovoga, ali cisto bih zelio da cujem vase misljenje i hitnost popravke.

 
Mozda ti je samo otisao taj cep od dizne. Promijenis njeg i crijevo od dizne ako bude trebalo ,i ne bi vise trebalo da kapa ;)
 
Član
evo i slika stvarnog stanja



koliko sam mogao da primjetim, jeste da je crijevo visokog pritiska oko dizne koja je vlazna suvo, a od dizne pored isprskano, pa mi nista nije jasno, odakle bi moglo da prska

 
Top