Propada kocnica

Propada kocnica

Kec

Član
Pozdrav.Krenucu iz pocetka.Prije dva dana mi je drug vozio auto 5km pod zategnutom rucnom,ne do kraja,da bi meni taj isti dan sajla od rucne kocnice pukla od lijevog tocka(malo sam i jace je zatego).Posle sam skinuo rucicu od rucne kocnice da imam bolji uvid u situaciju i izbacio mali komad sajle gdje je pukla a ostatak do tocka je osto jer je nisam mogo odmah mijenjati ,onda sam osjetio da mi nozna kocnica malo propada,da bi jutros potpuno pocela propadati,i vidim nema ni malo glicerina.Zadnji desni tocak potpuno mokar i to pusta glicerin bas dobro,nisam mogao da ustanovim odakle tacno pusta,na crijevo od glicerina ne pusta.Ako neko mozda zna nesto da mi kaze sta da uradim,jer mi se majstorima zaista ne ide.Taman sam se jedno vrijeme bio smirio od odlazaka kod majstora.Golf 1 je u pitanju.Hvala
 
Član
Auuuuu moras majstoru s tim ici. Sa kocnicama se nemoj zayebavat.
Samo cu ti reci da sam ja za malo, ma boba je falila, da se zapucam u audija ispred sebe zbog tog problema. Lik ispred mene poce usporavati, a ja na kocnicu ali noga samo propade i nikakva otpora. Jedva izbjegao udes, istog momenta majstoru odem i do cilindra je bilo. Na cilindru pustalo ulje.
 
Poslednja izmena:

Kec

Član
Auuuuu moras majstoru s tim ici. Sa kocnicama se nemoj zayebavat.
Samo cu ti reci da sam ja za malo, ma boba je falila, da se zapucam u audija ispred sebe zbog tog problema. Lik ispred mene poce usporavati, a ja na kocnicu ali noga samo propade i nikakva otpora. Jedva izbjegao udes, istog momenta majstoru odem i do cilindra je bilo. Na cilindru pustalo ulje.
Uh dobro si se izvuko,opasno je zaista.A nezz imam alata,samo kad bi znao sta je problem,imam danas vremena na raspolaganju.
 
Da se priključim, i kod mene na bubi propada, uhvati skroz na kraju i tad i blokiraju točkovi. Kad se tek počelo dešavati na pritisak kočnice čulo se da zrak izlazi kod papučice. Đe zapelo ? :D
 
Član
Cilindar bezbeli, čini mi se 8KM nov kod nas... skineš tromblu, nazad dvije desetke na cilindu i crijevo odviješ ili je 8-ica ili 10-ka nisam siguran i zamjeniš bez problema :)
 
Član
Da se priključim, i kod mene na bubi propada, uhvati skroz na kraju i tad i blokiraju točkovi. Kad se tek počelo dešavati na pritisak kočnice čulo se da zrak izlazi kod papučice. Đe zapelo ? :D
Mozes probati prozraciti jer mozda ima zraka, mada ja nikome ne savjetujem da radi oko kocnica samoinicijativno. Ono sto me glave moze kostati, ne radim nego nadjem dobrog majstora i prepustim to njemu. :D
 
Član
Jel ljzdima zao dat cenera il cvaju majstoru za te stvari koje zivot mogu znaciti.Hajd razumijem kad neko hoce nesto sam uraditi, zamijeniti filter i sl, al oko kocnica se nije zajebavat.
 

Kec

Član
Ja samo da kazem da sam promijenio cilindar i sve radi ok.Malo je bilo problema jer su oni sarafi bili zapekli.A sto se tice majstora,nije mi zao platiti dobrog majstora.Ali ja vise volim da to ja pokusam polako pa ako ne ide vuci majstoru. :) Duke_Of_Harlem nadam se da ces i ti rijesiti problem s kocnicama:)
 
Top