promjena dizni

promjena dizni

e ovako narode drug mi ima problem na svom golfu 1.6 td stavljene su mu pogresne dizne (135 bar a treba 155 jer je veliki turbo tako on kaze) makar tako on kaze pa ga interesuje ko bi to mogao promjeniti posto vecina majstora kaze da nesmije da otvori. ako ima neko ko bi to mogao/htio da uradi moze pm broj pa bi mozda dosli..
 
To su dizne od obicnog dizela...
Kakvi su to majstori ako ne znaju na golfu 2 dizelu promijenit dizne???
 
e nzm kazu nesmiju da otvore nzm kao nesto moze ispasti ovo ono.. ma msm da tu ima posla ili tako nesto pa je njima mrsko...
 
Član
Dodacu ovde da ne otvaram novu temu.
Posto i ja sumnjam na svom autu na dizne, i preporucuju mi da ih provjerim...tj.Ujutru, prvo paljenje (ali samo kad je u minusu, na plusu NE), normalno pustim da grijaci odrade, pustim i relej da "cakne", i zaverglam, malko teze upali i kad upali, radi "kao na 3 klipa", tj. trese kao motokultivator, i to traje otprilike 3-5 sekundi, i onda odjednom brrrrm, proradi normalno, i tad mi baci plav, crn dim, kako kad, sa mirisom nesagorjele nafte...u toku dana dalje se to ne desava, samo ujutru, i nekad po danu ako je stajao vise od 8-9h ali opet u minusu temperatura kada je.
Kad je temp. u plusu to se ne desava.
Grijaci provjereni, svi ispravni, na dijagnostici pokazuje sve ok, ulje i filter su novi, u voznji ne dimi. Jel imao ko slican problem?
Ko u Sarajevu to dobro radi, i koliko kosta znate li? Ibiza 1.9 TDI 66 KW, 2000 g.p.
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Dodacu ovde da ne otvaram novu temu.
Posto i ja sumnjam na svom autu na dizne, i preporucuju mi da ih provjerim...tj.Ujutru, prvo paljenje (ali samo kad je u minusu, na plusu NE), normalno pustim da grijaci odrade, pustim i relej da "cakne", i zaverglam, malko teze upali i kad upali, radi "kao na 3 klipa", tj. trese kao motokultivator, i to traje otprilike 3-5 sekundi, i onda odjednom brrrrm, proradi normalno, i tad mi baci plav, crn dim, kako kad, sa mirisom nesagorjele nafte...u toku dana dalje se to ne desava, samo ujutru, i nekad po danu ako je stajao vise od 8-9h ali opet u minusu temperatura kada je.
Kad je temp. u plusu to se ne desava.
Grijaci provjereni, svi ispravni, na dijagnostici pokazuje sve ok, ulje i filter su novi, u voznji ne dimi. Jel imao ko slican problem?
Ko u Sarajevu to dobro radi, i koliko kosta znate li? Ibiza 1.9 TDI 66 KW, 2000 g.p.

Ja imam isti problem na autu i meni su majstori rekli da treba promjeniti uloške dizna, eto toliko
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Dodacu ovde da ne otvaram novu temu.
Posto i ja sumnjam na svom autu na dizne, i preporucuju mi da ih provjerim...tj.Ujutru, prvo paljenje (ali samo kad je u minusu, na plusu NE), normalno pustim da grijaci odrade, pustim i relej da "cakne", i zaverglam, malko teze upali i kad upali, radi "kao na 3 klipa", tj. trese kao motokultivator, i to traje otprilike 3-5 sekundi, i onda odjednom brrrrm, proradi normalno, i tad mi baci plav, crn dim, kako kad, sa mirisom nesagorjele nafte...u toku dana dalje se to ne desava, samo ujutru, i nekad po danu ako je stajao vise od 8-9h ali opet u minusu temperatura kada je.
Kad je temp. u plusu to se ne desava.
Grijaci provjereni, svi ispravni, na dijagnostici pokazuje sve ok, ulje i filter su novi, u voznji ne dimi. Jel imao ko slican problem?
Ko u Sarajevu to dobro radi, i koliko kosta znate li? Ibiza 1.9 TDI 66 KW, 2000 g.p.

Jesi provjerio dobijaju li grijači struju? Neki dan na trici provjeravali, isto teško palio samo ujutru, grijači ispravni ali nisu dobijali struju. Ispalo je na kraju da je osigurač oksidirao i kad sam ga očistio sve ekstra.
 
za sve te probleme oko dizni , bosch pumpi obratite se Zuferu D. Mostre Visoko ja mislim da je tu ako se varam nek me neko ispravi........... jer i kad kupis nov ulozak dizne ne mozes ga tek tako stavit mora se provjerit da li otvara na tacno odredjenom pritisku ako ne onda se dodaju podloske itd........
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Kako da provjerim dal struju dobijaju? Gdje se taj osigurac nalazi?

Skineš konektor sa grijača, uzmeš brifer za auto, stavi jedan kraj na minus, drugi na konektor. Daš kontakt i ako zasvijetli dobija struju. Mora auto biti dovoljno hladan, da bi mogao provjeriti, jer ako nema potrebe za grijanjem, neće biti struje na konektorima. Osigurač zavisi od auta gdje se nalazi, uglavnom je pod haubom, 30 ampera i jači, opet zavisno od auta.
 
narode :icon_exclaim: ima li iko od vas da to radi da dam jaranu broj da dodje da to uradi ili dajte broj mobilnog od majstora koji zna da uradi po mogucnosti da je sarajevo msm da mi nije daleko...
 
Top