Procjena Poliranja i Farbanja BBS RMa?

Procjena Poliranja i Farbanja BBS RMa?

Član
E ekipa,zanima me odprilike koliko je uredu da se plati za ovo , felge kontam raditi , ne znam jos nista sta i kako , mozda farbanje , mozda poliranje i farbanje , kako se krecu cijene ?..
Rub poliran , sredina u neku boju ?

14112014104.jpg

jizufi.jpg


Cepovi su plasticni od RJ felga :)
 
po meni, odradi srce u bijelo,a rub poliraj, cijiena farbanja felgi, bar u mom kraju je 100 km :) za poliranje nemam pojma, ali bi ti to najbolje bilo da skineš rubove i da pošalješ pukiju
 
Član
Za 350 uradiš kompletan tretman na sve četiri,ispravljanje,poliranje i zaštita uz farbanje po želji,preporuka za boju ako je na ovog golfa;poliran rub,rešetka metalik crna i čep u boji auta.
 
Legend
Ja sam naplacivao cca 200km za te usluge.. radio sam ih 4-5 setova
Ako ima neka obrada rubova ili slicno, onda cijena ide nesto gore ali nista strasno..
Ako je srce bas lose pa se mora pjeskarit, onda je cijena nesto veca..
Ako se poliraju sarafi, također.
Imas ti tu dosta posla, dok ih otvoris (sama pomisao da se moze slomit jedan saraf tom poslu daje dozu odgovornosti, ista procedura je kad se sklapaju,ako ostetis rub dok ih sastavljas, moras sve nanovo radit).
Imas smjesu koja treba da dihtuje kada se otvaraju felge i kada je sklapas.
....
da ne duljim, nemoj da te cijena vodi toj usluzi, gledaj da ti to neko uradi ko ima iskustva
Sretno
 
Član
Ja sam naplacivao cca 200km za te usluge.. radio sam ih 4-5 setova
Ako ima neka obrada rubova ili slicno, onda cijena ide nesto gore ali nista strasno..
Ako je srce bas lose pa se mora pjeskarit, onda je cijena nesto veca..
Ako se poliraju sarafi, također.
Imas ti tu dosta posla, dok ih otvoris (sama pomisao da se moze slomit jedan saraf tom poslu daje dozu odgovornosti, ista procedura je kad se sklapaju,ako ostetis rub dok ih sastavljas, moras sve nanovo radit).
Imas smjesu koja treba da dihtuje kada se otvaraju felge i kada je sklapas.
....
da ne duljim, nemoj da te cijena vodi toj usluzi, gledaj da ti to neko uradi ko ima iskustva
Sretno

E bas me to zanimalo , ma sarafe ne bi polirao , nije to bitno meni toliko , recimo bolje mi je u boju srca odradtiti sarafe ,
to 200KM je ok cijena tu i tamo , nije u 20-30KM , to je sve tako , recimo ja ih ne bi za 500KM rastavljao sam , tu odgovornost da pukne saraf i sl.

Hvala vam svima unaprijed :)

Jos me muci kombinacija , koja bi najbolja bila
posto su cepovi plasticni je li zajebano njih ofarbati , ide prajmer i to ?
 
Legend
Sarafe u boju srca ti ja ne bih preporucio iz jednog jednostavnog razloga, tesko ces zasarafit sve sarafe (mislim da ima 33 komada na jednoj) a da niti jedan ne ostetis (mislim na boju). Ipak kad se ispoliraju, to je druga prica. pogotovo sto se sarafi na RM-u zavrcu sa ceone strane, a ne kao kod RS-a gdje iza imas maticu pa ovamo ne vrsis toliki pritisak na saraf vec maticu dotezes..
Onda, na sarafe se kupi masnoca, prljavstina svatsa nesto, lakse ih je odrzavati kad su polirani nego farbani (da se imaju negdje plastificitrati, to bi bila druga prica, ovako je tesko..).

Ja sam uvijek za sivu opciju kada je srce u pitanju, farbrika je fabrika :) eventualno bijela ili zlatna, zavisno od boje auta..
 
Član
To jest , znaci imam do sada dvije opcije , ali ima tu mali milion kombinacija :D

4492861331_3c60a11e28_b.jpg


Ova prva nece valjati jer su cepovi plasticni , pa kako izjednaciti nijansu poliranog sa cepovima ;)

img5617w.jpg


img5633l.jpg


img_0818.jpg


200 je realno dati za ovakav rezultat , ovo zadnje pogotovo ;)..
Ima ovdje Mostaru par momaka koj ise bave ovim , ne isplati se slati sada ove felge nigdje dalje da se rade pa odna peglanje oko toga jos :D

p.s.
Rub ne bih u neku tamnu boju , onda felga izgleda dosta manje :D
Ako ima neko nekih jos kombinacija pa da vidim neka salje , ako moze na golfu sa plitkim branicima i da su 6,5 J :D
 
E pa onda lijepo raskopaj...odnesi mreze na plastificiranje u boju koju hoces,kromiraj sarafe i ispoliraj rubove...zalijepi sastavi i ako imas para stavi nove gume i nove bbs ventile...sve ostalo je fuserenje i rastavljat ces ih svake godine pogotovo ako ne kromiras sarafe jer ces ih ostetiti pri zavrtanju nazad...
 
Član
Ma to sve stoji , cekam jednog majstora ovdje da ga uhvatim da je slobodan , pa ce biti nesto , skontat cu ;)
 
Top