Procedura tokom i poslije saobracajke

Procedura tokom i poslije saobracajke

Član
E ovako na putu u Makarsku imao sam manji udes, iz tunela Kupreška vrata izasao mi je kamion suprotnim trakom i nakon kocenja da izbjegnem direktan sudar od zada me udarila Škoda Felicia, štete na srecu nema puno ogreban mi je branik ali nije pukao, bila je policija slikali, radili smo alkotest dali izjavu...I sad mi je cudno nisam dobio nikakv papir sem potvrde o alkotestiranju kako sad tece procedura kod naplate štete i dobijanja zapisnika??? Hvala!!! ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
E ovako na putu u Makarsku imao sam manji udes, iz tunela Kupreška vrata izasao mi je kamion suprotnim trakom i nakon kocenja da izbjegnem direktan sudar od zada me udarila Škoda Felicia, štete na srecu nema puno ogreban mi je branik ali nije pukao, bila je policija slikali, radili smo alkotest dali izjavu...I sad mi je cudno nisam dobio nikakv papir sem potvrde o alkotestiranju kako sad tece procedura kod naplate štete i dobijanja zapisnika??? Hvala!!! ;)

nisi dobio prekrsajni nalog???
sta su zandari ustanovili,ko je kriv?
 
Član
On je kriv udario me odzada, nije drzao odstojanje... Nista dobio nisam sem potvrde o alkotestiranju.
 
Član
darko13 je napisao(la):
On je kriv udario me odzada, nije drzao odstojanje... Nista dobio nisam sem potvrde o alkotestiranju.

hmmm...ja mislim da su ti morali dati jos neki dokument radi osiguranja...al' ne uzimaj ovo moje zdravo za gotovo...idem po nekoj logici...
znam da kada skrivis udes,dobijes fino prekrsajni nalog,volja ti platiti kaznu na licu mjesta,volja na njihov racun u roku od 10 dana...i to dobijes 2 primjerka,ljubicasti i zuti :D (ne pitaj kako znam,pokusavam to izbrisati iz sjecanja :lol: )
sorry,ne mogu vise pomoci :icon_sad:
 
Član
Ma i meni je sumnjivo ja ih pitam kaže ako hoćeš zapisnik moraš poštom ili preko osiguranja tražiti pošto mi ne pada napamet ići u Kupres po to, a kaže polsaće ti osiguranje ponudu pa ako ti zapisnik bude trebao za žalbu i kaže ne dobijas nikakv papir na licu mjesta pitao ih dvaputm,a vidio sam da onaj momak popunjava neki dodatni papir pa može biti da je to što si ti naveo... U svakom slučaju hvala na pomoći ;)
 
Član
Mislim da su znali možda lika iz škode,jer ti si definitivno morao makar podatke dati,potpisati medjunarodni "nešto" u slučaju sudara-tj.,da si saglasan kako je sudar nastao....druga su mi tako zamalo navukli,novo auto mu lik udario,i na kraju čak njega policija optužila da je bio kriv,al sreća u nervozi izvuče telefon i poče zvat nekog advokata,pa policija promijeni priču u 10 sekundi...
 
Član
Dali smo mi izjave i potpisali i uzeli su nam podatke sve iz sobracjne vozacke, polise osiguranja, alko test radili nevjerujem da su ih znali jer je to bilo kod Kupresa a momci su iz Zenice ali mi je opet sve to sumnjivo...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ma i meni je sumnjivo ja ih pitam kaže ako hoćeš zapisnik moraš poštom ili preko osiguranja tražiti pošto mi ne pada napamet ići u Kupres po to, a kaže polsaće ti osiguranje ponudu pa ako ti zapisnik bude trebao za žalbu i kaže ne dobijas nikakv papir na licu mjesta pitao ih dvaputm,a vidio sam da onaj momak popunjava neki dodatni papir pa može biti da je to što si ti naveo... U svakom slučaju hvala na pomoći ;)

obicno se pred policajcem utvrdi steta na vozilu...upravo zbog osiguranja...
utvrdi se nastala steta i to on potvrdi na tom papiru...
znam da je meni policajac rekao "ma stavi sva ostecenja sto vidis,i koja su nastala sada i koja su od ranije,da naplatis od osiguranja,mada tesko da ces sta dobiti ako se utvrdi da si kriv",fin bio nJaki zandar...
mada moze biti i ovo sto je yosma rekao...kupres i ove male selendre,to sve rodjaci ebo ih :icon_sad:
iskreno se nadam da nije tako...
 
Član
Trebaju ti podatci od frajera iz felicie, da odes u njegovo osiguranje i prijavis stetu koju je napravio njihov osiguranik, onda ti treba zapisnik od policije, kad dobijes zapisnik onda ga proslijedis u to njegovo osiguranje, oni ti daju procjenu stete, ti se slozis/ne slozis i to je to
 
Član
Hvala puno trizex pokušaću tražiti zapisnik pošto nisam zapisao podatke od momka oni sve požurivali da se rasčisti gužva pred tunelom pa ću probati poštom ili preko svog osiguranja to nabaviti ;)
 
Član
upravo tako, nadajmo se da ce ti policija dostaviti zapisnik o steti i tu ce vjerovatno biti i podaci o tome ko je skrivio udes i njegovo osiguranje. i u to osiguranje ides i naplacujes svoju stetu.
ja sam nedavno imao malu saobracajku i meni su nakon par dana dali zapisnik obzirom da je krivac udesa pobjegao, pa su me nazvali da dodjem po zapisnik i odem u njegovo osiguranje.
 
Član
a trebas otici po zapisnik pa onda u osiguranje od tog lika ...zapisnik dignes u policijskoj postaji iz koje je policija izvrsila uvidzaj;)
 
Najbolje uradi ovako:
Prvo otiđi u svoje osiguranje neka ti naprave zapisnik o oštećenju na vozilu i slikaju oštećenja vozila (to ti je najvažnije prije nego što počneš popravku oštećenja). Zamoliš ih da oni službenim putem traže zapisnik od policije. Potom priložiš kopiju svog žiro računa na koji će se isplatiti šteta i onda oni svu tu dokumentaciju pošalju osiguranju štetnika koje će obračunati štetu i poslati ti sporazum o vansudskom poravnanju sa predlogom visine štete. Ako se slažeš potpišeš vratiš im jedan primjerak i nakon cca 15 dana trebalo bi da ti isplate štetu. Kada je kompletna dokumentacija predata osiguranju čitav proces obračuna i isplate štete ne smije da traje preko 30 dana.
Možeš i ti da tražiš zapisnik od policije, ali većina policijskih stanica to daje samo službeno preko osiguranja.
A ako imaš podatke onoga što te udario ne moraš tražiti zapisnik, samo tvoje osiguranje pošalje svu ostalu pomenutu dokumentaciju i osiguranje štetnika će tražiti zapisnik po službenoj dužnosti. Ako imaš još kakvih pitanja ili ti nešto nije jasno tu sam da pomognem. :icon_smile:
 
Član
U osiguranju su mi rekli da im dostavim adresu policijske stanice, i podatke o udesu pa će oni službenim putem traziti zapisnik i nazovem ja policijsku stanicu u Kupresu da bi meni covjek rekao nemože preko telefona nista i najbolje da ti licno dođeš kaže ovi meni preko osiguranja nikad ne plate a to se plaća :icon_question: pola sata ubjedjivanja i kaže ako imas nekog drugog da dođe može umjesto tebe može i tako (pa ako ima neko iz kupresa neka se javi na pm da preuzme to umjesto mene)... Ima li u ovoj državi zakona uopšte ili ga svako tumači kako mu se hoće :icon_mad:
 
Top