Problemi sa Obrtomjerom

Problemi sa Obrtomjerom

Član
ey ljudi, vozim passat b4 1.9 TD, i imam prob... naime, obrtomjer mi radi samo do 1000 obraja i nece dalje. :S wtf is wrong with it??
Sta je oslo u helac? xD
 
Super Moderator
otiso ti obrtomjer :lol:

salim se.... prijatelj je imao tako slicno sranje na A6 pa je nesto dijagnostika ne dijagnostika testovi greske bla bla i napravio je koliko se sjecam
pokusaj i ti ;)
 
Član
zato sam ja pitao da li je problem samo sa obrtomjerom

neki dan sam kod druga vidio ludu inst tablu, obrtomjer stao, kazaljka od brzinomjera poludila,kazaljka od goriva luda totalno, kuca pun rezervoar pa rezervu mrtvu i tako, uglavnom luda stvar. Problem je bio sto je komp dobio vlage, i desavalo se sta se desavalo
mislim da je najpametnije prvo na dijagnostiku ici
 
Član
ArminM je napisao(la):
zato sam ja pitao da li je problem samo sa obrtomjerom

neki dan sam kod druga vidio ludu inst tablu, obrtomjer stao, kazaljka od brzinomjera poludila,kazaljka od goriva luda totalno, kuca pun rezervoar pa rezervu mrtvu i tako, uglavnom luda stvar. Problem je bio sto je komp dobio vlage, i desavalo se sta se desavalo
mislim da je najpametnije prvo na dijagnostiku ici

ma nije ba, samo obrtomjer ne radi fino, samo do 100 obrtaja, sve ostalo je ok... reko mi jedan lik da je neki relej otiso ili tako nest... al ja nikad nisam prck'o oko sajli i satova, tako da neam pojma, pa eto, ako znate, da ne idem bezze majstoru :D
 
Član
nikakav relej nema veze s obrtajima,za obrtaje ide zica sa altrnatora i to je to,prekontrolisi veze na satu,da nije koja napukla,ili mu mozda fali masa,provjeri da slucajno nisu oksidirali kontakti na utikacu sata,zafrcaj ih malo WD-om.

Najbolje ti je da dje nadjes isti sat,pa probaj hoce li raditi,ako opet bude ista situacija,onda ti je do altrnatora,jer ne salje dobar signal satu.
 
Član
code: KR je napisao(la):
nikakav relej nema veze s obrtajima,za obrtaje ide zica sa altrnatora i to je to,prekontrolisi veze na satu,da nije koja napukla,ili mu mozda fali masa,provjeri da slucajno nisu oksidirali kontakti na utikacu sata,zafrcaj ih malo WD-om.

Najbolje ti je da dje nadjes isti sat,pa probaj hoce li raditi,ako opet bude ista situacija,onda ti je do altrnatora,jer ne salje dobar signal satu.

a gdje i kako tacno ja da nadjem te kontakte?? moze malo detaljnije objasnjenje??
 
Član
skini dzek od instalacije sata i i u satu ces vidjeti pinove,zafrcaj to wd-om,a zafrcaj malo i dzek od instalacije,pa probaj.
 
Član
skonto sam sta je xD
juce starog pit'o, i on mi kaze da ga nest zezo alternator, i sad kad mu je taj majstor stavio ovaj "novi" obrtomjer se poceo tako ponasat'... problem solved :D :lol:
 
Top