Problem vjerovatno bice i gore

Problem vjerovatno bice i gore

rs6

Član
70 % boje koja preovladava na autu se upisuje u saob ..... nego ti malo proguglaj taj zakon na netu nadji isprintaj i u auto ! onda kad pocne da kenja pokazes i vozdra ! :D
 
Član
ja ne bih nista radio po tom pitanju, vozio bih i dalje kako sam i do sada vozio. Slijedeci put kad te zaustave i pocnu peglat, htjednu da pisu kazne il tako nesto neka te vode na tehnicki,, ti policajci koji te zaustave nisu strucni da odredjuju koliki je postotak druge boje na tvom autu, to radi tehnicki pregled. Kada pocnu da peglaju trazi da idete na tehnicki, nemoj uopste s njima da se zamaras. Oni mogu provoditi zakon, ali oni nisu ti koji odredjuju koliko je tebi auta u drugoj boji,, jedino ako je ono bas bas ocigledno onda te mogu zezat, ovako samo tehnicki pregled, nista drugo;)
kako su ti vec napisali,, do 30% druge boje se ne upisuje u saobracajnu, ako tu nema 30% ladno se mogu nadudlat,, znas vec cega:D
 
Član
hauba + krov sigurno ima tih 30% al opet nece niko doci sa metrom pa da ti mjeri i racuna postotak :icon_biggrin: mada i ja mislim kao i ovih nekoliko postova iznad da oni fataju na foru, ako im ponudis koju markicu dobro i jest, ako ne onda ce te lafo opomenuti. standardni fazon drotova kad hoce koju marku zaradit...
 
Član
nisi trebao ici na inf.u osiguranje nego na tehnicki pregled na autu se moze staviti milion boja ali se u saobracajno napise striktno ovako " OSNOVNA BOJA AUTOMOBILA JE CRVENA" i znaj da te svaki murijas moze odvesti na vanredni tehnicki koji ces sigurno ti platiti a ovo sto mnogi pisu ja bi ovako ili onako ma to zaboravi,nego pravac tehnicki i vidi kako se to najlakse rjesava ja mislim da trebas uraditi novi tehnicki gdje ce biti navedena osn.boja auta i moraces promjeniti saobracajnu dozvolu troškova cca 80 KM al zato budes rahat na cesti....pozzzz
 
Član
U saobracajnoj ima polje sa brojem 4 u nazivu pise BOJA VOZILA, sad mu tu pise crvena, i sta sad treba da uzme drugu u kojoj ce pisati:

BOJA VOZILA OSNOVNA BOJA CRVENA jel ?

Ja mislim da trebas fino ili pitati nekog starijeg saobracajca, fino stani kad vidis da negdje zaustavljaju i pitaj za savjet i clan zakona i sta treba da uradis.

Ili ako neko ovde uspije da nadje taj clan, odstampaj i turi ga u auto, a prije toga se uvjeri da si u pravu.

Znaci ako pise 30% nisi u pravu imas sigurno vise od 30% crne, ako pise 40% onda si tu negdje ali to izmjeri tacno.

Ali i pored toga ako nisi bas siguran da ces proci tehnicki onda pazi sta radis, ako si siguran da ces proci tehnicki oni ce ga platiti svaki put kad te odvedu, ako ne prodjes onda ti placas i onda te iskljucuju iz saobracaja jer nisi ispravan.
 

rs6

Član
menjic je napisao(la):
U saobracajnoj ima polje sa brojem 4 u nazivu pise BOJA VOZILA, sad mu tu pise crvena, i sta sad treba da uzme drugu u kojoj ce pisati:

BOJA VOZILA OSNOVNA BOJA CRVENA jel ?

Ja mislim da trebas fino ili pitati nekog starijeg saobracajca, fino stani kad vidis da negdje zaustavljaju i pitaj za savjet i clan zakona i sta treba da uradis.

Ili ako neko ovde uspije da nadje taj clan, odstampaj i turi ga u auto, a prije toga se uvjeri da si u pravu.

Znaci ako pise 30% nisi u pravu imas sigurno vise od 30% crne, ako pise 40% onda si tu negdje ali to izmjeri tacno.

Ali i pored toga ako nisi bas siguran da ces proci tehnicki onda pazi sta radis, ako si siguran da ces proci tehnicki oni ce ga platiti svaki put kad te odvedu, ako ne prodjes onda ti placas i onda te iskljucuju iz saobracaja jer nisi ispravan.

upravo to, krov i hauba oko 40 % mozda cak i do 45 % " obojene povrsine na autu " ....
 
Član
Ja na motoru imam 40% Crvena i 60% Siva
To mi je fabricki i znam da je u staroj saobracajnoj stajalo Crveno/Siva metalik
a kad su mi mjenjali saobracajnu napissali su samo Siva metalik.
Kako cu ja rijesiti problem :)
 
Član
Jetta TDI je napisao(la):
Ja na motoru imam 40% Crvena i 60% Siva
To mi je fabricki i znam da je u staroj saobracajnoj stajalo Crveno/Siva metalik
a kad su mi mjenjali saobracajnu napissali su samo Siva metalik.
Kako cu ja rijesiti problem :)

Pa ti i nemas problem, ja mislim da granica i jeste 60 posto i ako je vecina jedne boje pise se samo ta jedna. Mozda ja grijesim ali eto javice se neko ko zna sigurno pa ce nam svima reci.
 
Član
kod mene je na jetti prije bio krov i hauba u crno ofarbano. prvo sam otiso u saobracajnu policiju i pito jel moze rekli su mi da moze samo ako je 70 posto auta crvene( krov i hauba je negde oko 40 ). za godinu dana kolko sam vozo tako niko mi nije nista reko registrovo auto opet pito i rekli da moze znaci samo vozi;)
 
Top