Problem sa xenonima, vaše mišljenje.

Problem sa xenonima, vaše mišljenje.

Član
Pozdrav svima

Evo da objasnim sve, prije sam na svojoj vektri b imao halogene H7 sijalice, crkavale mi svake dvije sedmice (kratka) a znalo je bit i češće, i nisam mogao više da trpim pa pređem na xenone, i pošto uzimam uvijek 8000K svjetlost mi bude dobra možda sedam dana..baca mi na plavu, sedmicu poslije mi već baca zelenkastu svijetlost, do čega je??? evo baš uzeo prošle sedmice opet sijalice 8000K, prezadovoljan bio 6-7 dana sad već nisam, opet zelenkastu svjetlost baca..
I da napomenem, prvi komplet xenona sam uzeo prije možda godinu i po, i od tada do danas sam pa sigurno 6-7 puta promijenio što sijalice što balaste, jel bar iko mijena to tako često, jel to normalno??? :icon_question:
 
Član
Pa nije normalno. :icon_rolleyes:
Je li naletis na neke njesra sijalice ili nesto ne znam.:icon_rolleyes:
 
Cini se da je prije do instalacije u autu, ja bih to nekom elektricaru odveo da pogleda. Mozda ti daje vise napona ili nesto slicno, ne isplati ti se to kupovati tako cesto :icon_confused:
 
Član
do napona nije sigurno. balasti i sijalice rade od 9-16v tako da nije napon sigurno. prije ce biti da mu far negdje ne dihtuje pa mu vlaga unisti sijalice. pogledaj malo sijalicu kako fizicki izgleda kad je izvadis, ako je staklo zamagljeno, zuckaste boje po povrsini onda ti negdje ulazi vlaga i voda u far i isparenja se sa kamencom lijepe za staklo.
 
Član
Hmm, pa jesam početkom prošle il' krajem pretprošle godine udario auto ispred sebe kad sam izlazio na magistralu, ništa strašno..nikakva šteta samo mi je branik za milimetar-dva pomjeren na dole a ujedno su i guma i ona plastika se odvojili od farova i baš čim padne kiša pola desnog fara mi zamagli, al zašto mi onda i balasti često pregaraju i prije halogene svake dvije sedmice, da nije ipak u pitanju I struja...ja sam ja panj po pitanju toga, jer kad upalim xenone "pate" se i trepere (ispočetka pogotovo) da dođu do prave temperature (možda sam pogriješio izraz) i kad dođu do max onda svijetle pravo 8000k oko dvije sekunde i onda naglo oslabi svjetlost,
evo da probam ovako da predstavim cijeli proces od paljenja..ako me razumijete (brojevi predstavljaju jačinu svjetlosti)
1-2-1-2-3-4-5-4-5-6-7-8-9-10-10-10-7-7-7-7-..........(ispočetka trepere, dođu do max 10 i onda oslabe na 7 i tako ostanu), i da Emire..ove što sam izvadio prošle sedmice su bijele..znači vlaga ih sredila.
 
Član
vidi otidji kod elektricara, ovo ovdje sto si naveo mi smrdi na alternator ili akumulator. neka ti to dvoje provjeri i provjeri malo kontakte na farovima. napon na akumulatoru kad je auto upaljeno se krece odprilike od 13.5-14.5v ali to variranje napona ne bi trebalo biti naglo nego postepeno u skladu sa brojem obrtaja motora. na stangasu mora da bude sto stabilnije. ako slucajno budu velike varijacije onda ti nesto nije u redu sa alternatorom (ili su cetkice ili regler)

kod mene je prije nego sto je riknuo alternator napon bio oko 16v
 
Član
Ma ne znam, nov Boschov akumulator sam uzeo prošle godine još ima garanciju, možda je i alternator, danas malo čistio i usisavo auto i da ga pomjerim jedva upalio, a motor već bio zagrijan..i i to mi se često dešava :icon_mad:, ma čim malo prestane kiša ja ću skinut branik i popravit farove, nisam se mogao nikako nakanit, bar to mogu sam a električarima sam išao 2-3 puta i uvijek mi kažu da nemaju vremena za to, k'o da će za džabe radit :icon_mad::icon_mad:
 
Član
xx maglaj set h7 8000k 6.5.2010
xx maglaj h7 8000k 2x 17.1.2011
xx maglaj balast 1x 7.2.2011
xx maglaj h7 8k 2x 13.12.2011

Evo kada i sta si kupovao. Ja ti takodje savjetujem da prvo odes kod elektricara pa onda dalje.
 
Član
kenox je napisao(la):
Ma ne znam, nov Boschov akumulator sam uzeo prošle godine još ima garanciju, možda je i alternator, danas malo čistio i usisavo auto i da ga pomjerim jedva upalio, a motor već bio zagrijan..i i to mi se često dešava :icon_mad:, ma čim malo prestane kiša ja ću skinut branik i popravit farove, nisam se mogao nikako nakanit, bar to mogu sam a električarima sam išao 2-3 puta i uvijek mi kažu da nemaju vremena za to, k'o da će za džabe radit :icon_mad::icon_mad:

problem do alternatora sigurno...zato i ne moze da upali dok je zagrijan jer previse puni...otidji sto prije do elektricara dok nije napravio veci problem...
 
Top