Problem sa ventilima

Problem sa ventilima

Član
EE poz ljudi,imam fiata bravo 2000 godište 1.2 16v,sve je super auto malo troši ono što kazu ko upaljac,ali imam jedan problem.Auto sam kupio i nisam bas obracao paznju na sve,kad sam ga kupio ventili su mi se culi i auto je bucno radio,za taj motor ljudi mi govore da se ne smije ni cuti,posle toga svega "maistori su mi staljvali zubcasti ali nisu dobro uzubili,auto se gasilo obrtaji su padali itd,neki dan sam otisao i rijesio taj problem i ljudi su rekli da su namjestili zubcasti i podesili najbolje sto su mogli da motor radi kako treba,medjutim evo nisu prosla 2 dana auto me opet zeza,ljudi su mi rekli da su ventili malo smotani i ostalo,interesuje me koliko bi kostalo da se mjenjaju ventli i ostalo sto ide uz to,jbg to je sto se kaze generalka,interesuje me koliko para hvala unaprijed na odgovorima
 
Početnik
prvo to nije generalka,to je ajmo rec polu-generalka osvjezavanje motora..dalje 1 ventil za renao megana Dti je kostao 9km skoro sam to radio..pa eto to ti je cjena orijentir i pomnozi sa brojem ventila..dalje treba ti nova brtva na glavi (dihtung glave) treba ti ravnanje glave,ako si remen i spanere i klizace mjenjao skoro ona mogu ostat..ugl sa rukama ti treba oko 300km nesto malo manje,u slucaju da su vodice ventila OK,ako i njih b udes mjenjao onda malo vise ti treba ;)
 
Član
sve to druze hocu mjenjat nema jest uredu nije uredu poludio sam vise od auta samo ulaganja ko rupa bez dna,sad ocu sve to da zamjenim,znaci jbg negdje oko 700-800 KM. E hvala ti puno
 
Početnik
pa ako ces generalku radit tj mjenjat letece stajace lezajeve,mjenjat karike,semeringe,svu glavu preobnovit,oba remena spanere klizace,dihtunge itd racunaj da ti treba toliko novca...ali po meni to ti je bespotrebno bacanje para..po meni dovoljno je zamijeniti ventile,gumice,vodjice ventila..poravnat glavu,novi dihtung,nasut novo ulje,kazes stavljao si remen,predpostavljam da je nov,onda njega nemoras mjenjat..a ko ti bude radiokad otvori motor,nek pregleda kakve su karike,nek pregleda stubline,jer dzaba mjenjat ako je to sve OK..
 
Član
meni ovo malo glupo zvuci kazes da su ga uzubili naj bolje sto su mogli ja sam neki dan radio takav motor skidao glavu mjenjao sve ventile jer je zupcasti bio los i snijo je zube,moje misljenje je da oni nisu imali specijalnog alata za uzubljivanje tog auta i da to nemoze se govoriti et uzubili smo sto je moguce bolje moze se uzubiti ili ne uzubiti mislim da ti nemas tu sta puno raditi neg samo to treba posteno napraviti pozzz
 
Član
Prvi put kad su stavljali remen nisu dobro stavili,nisu imali odgovarajuci alat,a sad kad su stavili rekli su mi da su napravili kako treba,ali da taj motor ne moze bolje da radi jer su ventili savijeni itd ne znam ni ja sta je jos rekao,taj motor kaze da se ne smije uopste cut na leru a on meni lupa kao čekićar

Zerr koliko je to para posto si ti to radio,odprilike
 
Član
On njega moze uzubiti kako ide i nikako drugo :D ima tacke na bregastim, tacku na radilici i to je to, ti su ti vjerovatno prvo promasili fazu pa su ti sad ovi namjestili fazu. Dali se tebi cuju ventili ili podizaci? Podizaci lupaju kad odu i ne mozes stojati pored motora koliko se znaju cuti... Izmjeri kompresiju i vidi kakva ti je, ako je na sva 4 klipa ista ili slicna kompresija, onda nemas potrebe mijenjati ventile nego samo zamijeni podizace i pici...
Ventil da je savijen, auto bi pucalo na auspuhu pogotovo na paljenju, nebi imao snage u voznji, na leru bi radio i skakao kao kakav traktor, i naravno brzo bi ti ventili koji su krivi izgorili i nebi mogao vise da upalis, samo bi verglao i pucao na auspuhu...
Znaci izmejri kompresiju na sve 4 cilindra i vidi kakva je, ako je ista ili priblizna na sve 4 cilindra onda nista ne diraj i samo zamijeni podizace ventila i radice kao sat nece se ni cuti :)
 
Član
ee to se upravo i dogadja,auto na leru skace ko jarac u doba parenja,na auspuhu puca i jednostavno u voznji trza i ne vuce kako treba
 
Top