Problem sa prvim paljenjem

Problem sa prvim paljenjem

Član
Pozdrav forumasima
Imam problem sa mojim Golfom. U cemu je stvar, kad je hladan i sad a pogotovo zimus pali tesko i to samo prvi put, ugasis ga poslije nekoliko sekundi rada i opet zaverglas pali ko mina. Provjerio sam grijace kod majstora kaze da je ok, prije 9 mjeseci sam ravnao glavu motora jer sam imao problem sa rashladnom tecnosti. Dali to ima veze neznam??Sad i usred ljeta vergla malo duze dok ne kresne, neznam stace biti zimus :icon_rolleyes: nevjerovatno samo prvi put, auto ostavim da radi desetak sekundi ugasim ga a on pali ko mina(tako i prosle zime)
Promijenio sam i filter goriva i filter usisa ali opet isto. A da zimus je tesko palio uzasno na prvo grijanje, a kad bi ga dvaput ugrijao palio je bolje i tako citavu zimu.
Sve savjete uzimam u obzir. Da motor je TDI 66kw
Pozzzz
 
Član
Po mom misljenju ok ali nisam isao elektricaru, auto je kod mene 4g i nisam mijenjao akumulator niti sam dao ikad da mi ociste alnaser, jedino to mogu reci a on vergla menise cini ok sad........:icon_confused:
 
Član
Prvo grijaci jedan ili dva,najvjerovatnije dva da su otisla.Drugo ako ti je mijenjan zupcasti nije ti podeseno predpaljenje.Moj ti je savjet otidji u ASA-auto ako si iza SA ili u ovlasteni VW servis i trazi da ti to podese nije skupo oko
30 KM.Trece alnaser,treba prepakovati,ali to i nije uslov,nego ova dva prva problema 100%.Kad sam ja vozao TDI-a,meni je bilo predpaljenje.
 
Član
meni po tom tvom slucaju lici na grijace jer sam isti slucaj imao sa feliciom 1.9D jel se gledao jedan po jedan grijac ili je samo varnicio na onom metalu sto povezuje grijace jer ako je jedan od grijaca otisao odma je duze verglanje, a kad se mjenjaju grijaci preporucio bih ti originalne jer poslije stavljanja originalna 4 grijaca je bilo paljenje u sekundi
 
Top