Problem sa klucem Peugeot

Problem sa klucem Peugeot

Član
Pozdrav raja,
sinoc mi je pao kljuc od auta na pod i od tada vise ne mogu da upalim auto sa njim. Otkljucavanje i zakljucavanje radi normalno. Izbacuje sada gresku antitheft faulty. Otvarao sam kljuc i ne vidim da je nesto odlemljeno. Pokusavao sam i sa reprogramiranjem kljuca ali nema uspjeha. Da li je imao neko slican problem ?
Pozdrav.
 
Član
Mozda je puko imobilajzer ili nesto slicno
kapsulica, mora bit negdje u kljucu
valjda je nisi izgubio
 
Član
probaj drugi kljuc...da vidis jel nesto do centrale ili je kljuc problematican
vrlo vjerovatno da je kljuc al da za pocetak utvrdis sta treba popravljat
u kljucu ti jedino moze imobilizer pravit problem za paljenje, ako otkljucavanje i ostale funkcije rade
ako drugi radi, onda kljuc u servis...ako ne, dijagnostika pa dalje
 
Član
Drugi kljuc radi bez problema. Ovaj mi je sinoc pao i od tada ne radi. Ne znam da li mogu ucitati ponovo kod sa karticom koju sam dobio uz auto ? Na njoj ima kod za kljuc.
 
Član
koliko ja znam, za programiranje preko tog koda se mora u servis na dijagnostiku
programirat mozes sam samo ako izgubi kodove za zakljucavanje
opet ne znam tacno kako je kod pezoa al vjerovatno je problem u imobilajzeru u tom kljucu...sta je tacno s njim mozes vidjet tek u servisu
 
Član
Pukla ti kapsula unutra od imobilizera i izgubio si code u kljucu sada. Treba se staviti nova kapsula unutra i kodirati kljuc ili jednostavno uzmi rezervni i pali...

DA ti samo jos napisem da ti je to 100%, radio sam to dosta puta na VW i skodama kad ljudima ispadne kljuc na betn ili plocice i poslije toga im nece da upali, stavi se nova kapsula i kodira se kljuc i posliej toga pali normalno...
 
Član
Nista izgleda cu morati u ponedjeljak u servis pa da vidim. Znate li koliko bi to okvirno moglo kostati ako je u pitanju ta kapsula i imobilizer ?
 
Član
Nema veze koje je kuciste, ono se nalazi u prednjem dijelu, odmah kod pocetka kljuca (do brave), pa racunaj minimalno 50km ako ne i vise. U Bihacu ovdje ti je 40-50 samo kodiranje + kapsula ja mislim da dodje oko 20-30km, ali nisa siguran za kapsulu...
 
Član
Ok hvala na odgovorima. Evo kakav je kljuc kod mene, nikako ne mogu da pronadjem gdje bi to moglo biti.
 

Prilozi

  • 20150221_174245.jpg
    20150221_174245.jpg
    1,2 MB · Pregleda: 22
Član
Kod Peugeota nije posebno više kod kao prije, nego je negdje integrisan na toj ploči. Ja imam isto jedan neispravan ključ koji sam dobio uz auto, i volio bih znati ima li neko da to popravlja. Odnio sam ga nekim momcima koji prave svašta od elektronike ali izgleda da ne znaju.
 
Top