Problem sa gumama...

Problem sa gumama...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da nisi u kojem slucaju vozio na malo ispuhanim gumama ili ti je auto stajalo na ispuhanim gumama,mislim znas sta hocu da ti kazem...
 
Član
TDi Power je napisao(la):
Da nisi u kojem slucaju vozio na malo ispuhanim gumama ili ti je auto stajalo na ispuhanim gumama,mislim znas sta hocu da ti kazem...

Ma kakav, sve je bilo uredno kao i do sada, valjda bi se u tom slucaju potrgao i vanjski rub gume, ali ovo sto je slikano je sve iznutra...

Sto se tice prodavca gume su kupljene u Sloveniji, pa cu sad tamo to ganjati da mi zamjene, a nadam se da nece biti problema, jer i taj sto mi ih je prodao mora da ih reklamira dobavljacu, pa ce to potrajti...
 
Član
Sina je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
Da nisi u kojem slucaju vozio na malo ispuhanim gumama ili ti je auto stajalo na ispuhanim gumama,mislim znas sta hocu da ti kazem...

Ma kakav, sve je bilo uredno kao i do sada, valjda bi se u tom slucaju potrgao i vanjski rub gume, ali ovo sto je slikano je sve iznutra...

Sto se tice prodavca gume su kupljene u Sloveniji, pa cu sad tamo to ganjati da mi zamjene, a nadam se da nece biti problema, jer i taj sto mi ih je prodao mora da ih reklamira dobavljacu, pa ce to potrajti...

Sretno u reklamaciji,nadam se da ces ih nadmudriti,jer prodavci uvjek nadju nesto da si ti kriv :icon_confused:
 
Član
TDi Power je napisao(la):
Sina je napisao(la):
TDi Power je napisao(la):
Da nisi u kojem slucaju vozio na malo ispuhanim gumama ili ti je auto stajalo na ispuhanim gumama,mislim znas sta hocu da ti kazem...

Ma kakav, sve je bilo uredno kao i do sada, valjda bi se u tom slucaju potrgao i vanjski rub gume, ali ovo sto je slikano je sve iznutra...

Sto se tice prodavca gume su kupljene u Sloveniji, pa cu sad tamo to ganjati da mi zamjene, a nadam se da nece biti problema, jer i taj sto mi ih je prodao mora da ih reklamira dobavljacu, pa ce to potrajti...

Sretno u reklamaciji,nadam se da ces ih nadmudriti,jer prodavci uvjek nadju nesto da si ti kriv :icon_confused:

Hvala... I ja se nadam da ce sve dobro zavrsiti...
 
Član
Nije stara, 2008. godina, a to za cuvanje na losim uslovima sam vec cuo danas, mozda se negdje przila ili mrznula, pa sada lako puca.

Ne vjerujem da bi se komsi dalo zavlaciti sa unutrasnje strane, zaobilazeci vanjsku... :cool:
 
Član
Sina je napisao(la):
Nije stara, 2008. godina, a to za cuvanje na losim uslovima sam vec cuo danas, mozda se negdje przila ili mrznula, pa sada lako puca.

Ne vjerujem da bi se komsi dalo zavlaciti sa unutrasnje strane, zaobilazeci vanjsku... :cool:

Ko zna cudna je komsijska "ljubav" :D
 
Član
sreca pa si vidio,moglo je gore bit da ti je skroz puklo u voznji:icon_rolleyes:
vjerovatno fabrika kriva,podsjeca me na ono kad auta dugo stoje,ispusu gume,pa ispucaju...valjda ces uganjat dilera da poduzme nesto;)
 
Član
panajotis je napisao(la):
Ko zna cudna je komsijska "ljubav" :D

:lol: Upravu si...:cool:

Da je puklo u voznji i to pri vecoj brzini, a cesto ja utrostrucim ogranicenje, ne bi me ni sajdzija sastavio...
 
Član
Sina je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Da se najezis ...:icon_question:
Jesi pogledao datum proizvodnje ... da im nije "istekao rok" :icon_question:

Proizvedene su 2008 godine, a bile su naduvane na mislim 2.6, pa su mi rekli da treba da budu naduvane na 2.9, nisam ih ja duvao, vec sve vulkanizeri... Sad cekam 7 dana da se prodavac vrati sa godisnjeg, pa da onda uganja svog dobavljaca...do tada ce i snijeg... :icon_biggrin:

Pusti ti sta ti kazu koliko da ih pumpas
Fino otvoris knjigu i procitas tacno za tvoje auto i tu dimenziju guma koliko treba da su napuhane
Vjerovatno su zbog toga i pocele pucat...
 
Član
kAcA je napisao(la):
Sina je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Da se najezis ...:icon_question:
Jesi pogledao datum proizvodnje ... da im nije "istekao rok" :icon_question:

Proizvedene su 2008 godine, a bile su naduvane na mislim 2.6, pa su mi rekli da treba da budu naduvane na 2.9, nisam ih ja duvao, vec sve vulkanizeri... Sad cekam 7 dana da se prodavac vrati sa godisnjeg, pa da onda uganja svog dobavljaca...do tada ce i snijeg... :icon_biggrin:

Pusti ti sta ti kazu koliko da ih pumpas
Fino otvoris knjigu i procitas tacno za tvoje auto i tu dimenziju guma koliko treba da su napuhane
Vjerovatno su zbog toga i pocele pucat...

Burazeru nisu one od papira pa da se tako lako cijepaju....na 2.6 odnosno cak 2.9 nema sanse da je zbog toga...da je vozio na 1.5 onda bi razumio...moje gume stare 3-4 godine, izlizane do kraja, vozio u rasponu od 2.2 do trenutnih 2.6 pa nemaju ovakvih defekata....
 
Super Moderator
ma ja sam pirellijeve gume vratio
sjecam se na A6 mi kupili P6000 powergy i treslo auto
mi sve izmjenjamo ulozili na auto ne znam koliko para bezveze eto i opet treslo... i mi nema sta drugo vec gume i na reklamaciju buraz i za par dana nove dobijemo :D
zato i ti na reklamaciju to posalji to je njihova greska ;)
 
Član
trizex je napisao(la):
kAcA je napisao(la):
Sina je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Da se najezis ...:icon_question:
Jesi pogledao datum proizvodnje ... da im nije "istekao rok" :icon_question:

Proizvedene su 2008 godine, a bile su naduvane na mislim 2.6, pa su mi rekli da treba da budu naduvane na 2.9, nisam ih ja duvao, vec sve vulkanizeri... Sad cekam 7 dana da se prodavac vrati sa godisnjeg, pa da onda uganja svog dobavljaca...do tada ce i snijeg... :icon_biggrin:

Pusti ti sta ti kazu koliko da ih pumpas
Fino otvoris knjigu i procitas tacno za tvoje auto i tu dimenziju guma koliko treba da su napuhane
Vjerovatno su zbog toga i pocele pucat...

Burazeru nisu one od papira pa da se tako lako cijepaju....na 2.6 odnosno cak 2.9 nema sanse da je zbog toga...da je vozio na 1.5 onda bi razumio...moje gume stare 3-4 godine, izlizane do kraja, vozio u rasponu od 2.2 do trenutnih 2.6 pa nemaju ovakvih defekata....

Za gume nema "raspona" npr. od 2.6 do 2.9
Tacno se zna koliko treba da se napumpaju kad je auto optereceno i kad nije.
Nadam se da grijesim ali mislim i da si dimenziju guma fulio jer ako sam dobro pogledao za 3.0 ne idu 235/35
Uostalom to sada nije ni bitno. Ovo sam samo rekao da se zna ubuduce, tj. kad ti zamjene gume nemoj da ti u vulkanizeru pumpaju koliiko oni misle, vec fino ti procitas koliko treba, odes tamo i kazes napumpaj mi na toliko i toliko
 
Član
Pise 2.9, ali i kad toliko naduvam taj pritisak ce se mjenjati u zavisnosti od temperature, tako da gume moraju imati neki interval koji mogu podnijeti. Moj rodjak je vozao na 1.7 gumu sa ekserom i mjesec dana je doduvavao, pa na kraju okrpio i nista joj nije falilo...
A koje dimenzije idu za a6? Kakve veze ima motor sa dimenzijama guma,valjda je bitan obim, a hocu li ja staviti 245 ili 225 to je do mene? Na rezervoaru pise da su ljetne 235 sirina za 17-ke, a zimske mislim 215 ili 205, samo sto ja ljetne imam 19-ke...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top