Problem sa felgama i rasponom šarafa. Pomoć!

Problem sa felgama i rasponom šarafa. Pomoć!

Član
Imam jedan problem. Naime, kupio sam felge od čovjeka koji ih je vozio na golf4 (kao što je i u mene), međutim kad sam ih dobio vulkanizer slučajno provjerio promjer kad tamo umjesto 5x100 on 5x98. Naravno da sam se razočarao. radi se o 17'' felgama i sviđaju mi se. Kod dva vulkanizera bio oba kažu da nije dobar promjer i da ne preporučuju da to stavljam jer se natežu šarafi. Šta uraditi? Ima li neko riješenje brzo i jeftino da ne vraćam felge i ne prodajem ih sad ponovno.

Inače ok su felge, stavio sam ih na oglas ako nekog zanima neka se javi.

Svaka pomoć dobrodošla! :(
 
Član
Vjerojatno paše jer je i ovaj vozio na golf4 ali kaze s običnim šarafima ali meni vulkanizer kaže da ne radim to jer se natežu šarafi. Distanceri možda sa 5x100 na 5x98 nekih 10-15mm samo da mogu zašarafiti i ne trebaju mi ni šarafi dulji ni ništa. je li tako? To mi je trošak od preko 150 KM. Jer ovo što gledam za šarafe sa pomičnim konusom slabo ih ima, a 20 šarafa bi me došlo cca 80-100 KM :(

S tim da moram i gume uzet ode to u pm sa cijenom, mogao sam jednostavno uzet Santa Monica i cao
Koji zajeb, nevjerojatno.
Možda je bolje prvo vidjeti sa prodavačem da vrati novac i uzet neke 5x100. Naravno, ako htjedne vratiti jer je preko oglasa uzeto.

Ne znam ni koliko je to sa distancerima sigurno što se tiče vožnje itd
zajeb velik
Hvala na pomoći svima
 
Poslednja izmena:
Član
Pitam vulkanizera za ovo sa šarafima sa konusnom glavom kaže nemoj to, gledaj vratiti ili prodati te i kupi 5x100. Navodno uvijek problemi s tim, ne da se namjestiti, klapa itd
 
Član
Ja bi razbusio rupe na tvom mjestu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
kamrau ljudi vozi na felgama 4x100 a promjern na autu 4x98 i obrnuto jedan saraf vise ide i to i da ih ne razbusis da se montirati, nego odnesi nekome neka ti razbusi kao sto kolege rekose barem za 0.5mm a tako mali promjer se moze razbusiti i obicnom busilicom ne mora se na tokarskom stroju nece opet nista tresti kad se montiraju
Vjerovatno su na nekoj alfi te bile prije 5x98
 
Ma sve I ako su bile na 4x100 prije njeg su 2,3 auta izmjenjali I tih 98 natezanjem su dobile jos bar pola mm tako da... montiraj I vozi doce ono samo na mjesto :)
 
Član
Ma samo šarafe sa pomičnim glavama i nemaš brige , važno je da centralna rupa naliježe u milimetar.
Ako čovijek vozi Nisana 350z sa 300 konja već godinama na felugi 5x112 a orginal je 5x114,3 , na Golfu sigurno neće biti problem.
 
Član
Čitao sam malo po netu. Ništa bušiti ovo ono, radije uzet ove šarafe sa pomičnim konusom, koliko vidim masa ljudi vozi tako bez ikakvih problema. Bitno je samo da piksne za centralnu rupu budu ok valjda.

Zna li netko za golf4 koje piksne idu točno? edit: golf 4 57,1mm i još izmjerim felge koliko su :)
I gdje ima kupiti ove šarafe sa pomičnim konusom?

Hvala svima na pomoći
Stavim slike na svoju temu kad završim golfa. Sad idu felge da ovo riješim i zatamnjene stakala
 
Poslednja izmena:
Top