Problem sa elektronskim podizacem prozora

Problem sa elektronskim podizacem prozora

Član
Imam problem sa tim, golf 3 je staklo kad se spusti skroz digne se do pola i nece dalje nije sajla mijenjao sam je ali opet isto. Dali je motor u pitanju. Ja mislim da je motor jer se muci da dize prozor, a kad ga pipnes on vreo poslije nekoliko spustanja i dizanja, neznam sta daradim obisao sam bruku prodavnica autodijelova motor nemaju i mehanicara koji pojma nemaju, molim ako je neko imao taj problem da mi javne kako ga je rijesio ako ga je rijesio.
pozzzz...............
 
nisu ti fino upasovane sine, tj nsaci stakla pa ono kada se dize ne ide glatko nego ide pod mnogo vecim opterecenjem, motoric naravno nema snage da to dize jer nije namjenjen za toliku snagu...

Pokusaj rastaviti tapacirunge i pogledaj sine unutra, malo ih iskrivi na stranu na koju bi trebao, provjeri kedere, ako su se negdje u unutrasnjosti presavili ispravi ih....

Ne znam kako drugacije da ti pomognem, niko ti se od majstora nece latiti tog posla jer je velika pegla za male pare, moraces sam i to je to, ja sam sebi tako motorica dva napravio, a konstatacija majstora je bila, baci kupi drugi.....
 
Član
sto posto nesto otezava dizanje prozora,dok je motoric vruc,znaci ima opterecenja,samo ti to dobro pregledaj da ne zapinje gdje,da je crko ne bi isao ni malo
 
Član
Nisi balansirao staklo, podizac ima dvije sine koje idu na "V" ne mozes samo gurnuti staklo na nosace podizaca kada je podizac spusten i zategnuti serafe, treba balansirati staklo ,ako tako nastavis da ga silis polomot ces podizac .
Ako si u Sarajevu javi se ,pa cemo pokusati rijesiti problem.
 
Član
Sine su ok balansirao sam ih ali problem je isti spustis skroz dojde do pola stane i vrati se jedno pet sest centimetara unazad. Poslije toga na "cecanje" znaci mic po mic zatvorim ga skroz. Sad, poslije duzeg dizanja i spustanja desi se da skroz zablokira tj. ni gore ni dole. Pritiskom na dugme necuje se nista kao da je motor gotov. Sacekas jedno pet minuta sve ok dize i spusta. Da poludis:icon_question:
 
Član
e onda ti je problem u motoricu,moj ti je savjet da pokusas da ga rasteretis,i malo ga dizi i spustaj,vidjet ces da li ce se isto desavat,ako ne bude onda ima nesto sto mu smeta,mozda malo da se podmaze,ili tako nesto:icon_wink
mene je tako zezao motoric od daljinskog zakljucavanja,otkljuca mi vrata samo do pola,nekad normalno,i ja ga otvorim,malo podmazem,i sad sve radi normalno
 
Član
Procitaj sta pise NISI BALANSIRAO STAKLO , a ne sine, one se ne balansiraju jer idu na predvidjene rupe i serafe , motoric stane zato sto se pregrije, pa nece ni gore ni dole, samo ti nastavi tako , pa kada polomis podizac onda jbg.
 
Član
Skines tapacir sa vrata, spustis prozor do kraja dole , odserafis staklo, izvadis staklo skroz i onda probas podizac bez stakla da li ide gore dole normalno, ako tako hoce , onda ga opet spustis do kraja vratis staklo u lezista ali ne stezes serfe na nosacu stakla (preporucljivo je da ne radis sam ,ponoc kolege) polako dizes stako podizacem skoro do samog kraja 5-6 cm (kako vrata iamju fabricke rupe u limu na desnoj strani vrata -ako su vozaceva vrata u pitanju ima okrugla rupa kroz koju ces dotegnuti staklona nosacima stakla) do kraja i onda gledaj da ti je staklo izravnato sa kederom, da si pravilno rasporedio loijevo i desno (prema bravi i retrovizoru ) i to bi trebalo biti OK. Usput ti je kada vec rastavljas dok je podizac bez stakla da ga malo podmazes ,ali ne previse, treba provjeriti da sajle nisu naopako ukrstene ako je podizac nekada vadjen ili nije original.
 
Pozz raja...da ne otvaram drugu temu,moze li mi neko reci gdje u sarajevu ima majstor koji zna popravljati el,podizace stakla.Moj drug ima problema na megane Scenicu I,pa me zanima dali je neko strucan oko toga.On je vec jednom to pravio i evo nakon godine plastika je pukla,valjda je to ona koja drzi sajli.Dali se to moze nekako nastiklati sa nekim drugim materijalom(metalom prije svega).Dali je moguce to napraviti bez kupovine originalnog mehanizma koji jke veoma skup i moze se nabaviti jedino kod ovlastenog zastupnika koji ot sve prodaje u kompletu...hvala
 
Član
Ne moraš u ovlašteni. Mislim da imaš kupiti te mehanizme posvuda, cijena do 100 km. Na staklima oko kojih sam radio, sajla se skroz spetljala kada puknu plastični nosači. Yebeno je to odpetljati
 
jedino da pokusas kod kakvog tokara odnijeti pa da ti umjesto plasticnih napravi metalne....
majstora u sarajevu ne znam, ono sto ih znam samo kazu da im je pegle raditi oko toga tako da sam i ja sebi sve sam radio, pitao par puta nekoga svi kao ma jok ne radimo, a poslije kad ga sretnes u kaficu i pitas zna li koga, ma kao znam i ja to raditi ali mi se ne da, mrsko, pegla a ne moze naplatiti dovoljno...

najbolje vi to sami kako odradite i vidite to od lima sklepati kod kakvog tokara ili dobrog limara (ili cika sto oluke prave, stari dobri majstori) ;)
 
Ma i nama je to mrsko skidati,zato i trazimo nekog da to napravi :Dali mislim da nije losa ideja da se obratimo tokaru,mozda nesto sklepa sto ce biti izdrzljivije i od originalne plastike
 
Top