Problem s plinom

Problem s plinom

Član
E ovako...prvo jos jednom da vas poz, novi sam ovdje...
Nisam bas u toku s rasporedom tema, pa ako sam fulio, halalite, pocetnicka greska :D
Naime, imam mecku 190-ku, benzin plin, nikad me nije izdala - do juce. Opis situacije:
-Radi perfektno, i plin i benzin, vozio na plin
-Krecem na zeleno, u momentu kad sam na "vagi", cujem neki zvuk "ispod haube" (tihi pucanj, ono "puf") i u momentu padaju obrtaji i pritisak ulja, auto se gasi.
-Sacekam, pokusam upaliti - nece
-Stavim trokut, upalim sva cetiri, otvorim haubu, vizuelno sve ok
-Pregledam detaljnije, vizuelno - instalacije itd, nivo ulja, nivo vode u hladnjaku itd, sve ok, sve po PS-u
-Prebacim na benzin - radi kao sat
-Dodjem na parking na benzinu, ugasim, upalim - radi
-Prebacim na plin - upali, ali opadnu obrtaji kao da je dotok plina skroz los), na jacem gasu pravi nepravilan zvuk (brekce), pustim gas, ugasi se
-Pregledam jos jednom cijelo auto, nigdje nema nikakvih ostecenja na prvu (tipa instalacije, isparivac, smrad plina itd)

Da napomenem, generalno se razumijem u sisteme, nisam neki profi, ali do sad mi je svaka "dijagnoza" bila tacna...

E sad, moje je pitanje sta su vase ideje za eventualne kvarove?
Dogovorio sam s majstorom, da se ne kockam sa zivotom, ali dok ne pregleda, zarko me interesuje kako, sta mu je bilo...
P.S.-Halalite malo sam s*eban i van sebe, ugin'o mi merc :D
 
Član
Pa ako samo zeza na plinu, gledas plinsku instalaciju jer motor radi na benzin, iskljucujes sve vezano za to...
isparivac, injektori, vodovi-ako je sekvent... ako je obicni gledas isparivac, vodove, spojeve
sto palis na plin? ako je obicni solucija je da je detonirao i raznio protokomjer-ako ga taj motor ima, al onda se pretezno odrazi i na voznju na benzinu, zavisi kako zaglavi klapna, mada, provjeri jel zaglavila klapna-ako je ima-za svaki slucaj
svakako bez majstora ne mozes nista, al eto, da bar eliminiras neke stvari
 
Član
Poznat problem na tim motorima, K glava. Vjerovatno je ulazilo previse plina u sistem pa doslo do detonacije. Kolko je dugo plin u autu? Moze bit da je vrijeme da se zamjene membrane u isparivacu. Vozi majstoru, nema ti druge.
 
Član
Pregledao majstor, 99% zrelo za promjenu filtera plina, mulj se nakupio. Vidjecemo definitivno, sad cu u servis
 
Top