problem oko paljenja

problem oko paljenja

Član
neki dan me akumulator zezao kad je hladno bilo, naime auto nisam palio 7 dana i pokusao upaliti i nece,dodam kontakt sve OK ali kad zaverglam gubi se, spojim ga na kablovi i upali, par dana palio sve kako treba posto se sigurno napunio jer sam puno vozao auto, cak i na -18 upalio nakon 15h stajanja auta blizu vode.. danas usao u auto i dodam kontakt i uopste mi neprikazuje da je dodan, nijedna jedina lampica nereaguje nit se prikazuje da sam dodao kontakt, sve stoji kao i da nisam dodao.. nit mogu sve 4 zmigavca upalit nit blicnut nit uopste reaguje na dodan kontakt.. sta bi moglo biti? nevjerujem da mi je akumulator skroz vrisnuo jer je na velikom minusu palio nakon sto sam ga jednom upalio na kablove i voznjom napunio.. pomagajte sutra bi trebao na put
 
Član
pa jeli to moguce da ti 10 dana pali bez problema, kad je -18 vergla malo, negubi se i upali i 1 dan ga neupalis i da vrisne tako lako.. nesto mi se neda na to pomisliti da je moguce da vrisne tako lako
 
heh druze pa ako nema struje nikako, nema sta drugo biti nego akumulator... to je jednostavno tako... danas radi, sutra crkne nemozes ga popraviti, kupi novi i vozi dalje ;)
 
Član
Moguće da ti negdje i sijalica gori, provjeri gepek i sl... a akumulator ćeš svakako morat kupit jer dovoljno ti je i 2x da ga skroz isprazniš da mu se kapacitet smanji za troduplo... ja sam tako sj**o akumulator star manje od godinu dana... jednostavno više ga alternator nije mogo dopunit....
 
Član
elmir je napisao(la):
pa jeli to moguce da ti 10 dana pali bez problema, kad je -18 vergla malo, negubi se i upali i 1 dan ga neupalis i da vrisne tako lako.. nesto mi se neda na to pomisliti da je moguce da vrisne tako lako

moguce druze itekako. meni je 30. aprila, pred 1. maj rikno. znaci nikakvi minusi i te djidje, poprilicno toplo bilo. auto ujutro palio, isao u grad, dosao kuci, odem na kafu. bio mozda sat-dva maximalno, kreno upaliti, kad ne daje nikakve znake zivota. jednostavno crko. da je nesto ostalo upaljeno, nije moglo tako brzo izvuci. kupio novi, sve ok, auto i prodato sa novim akumulatorom, tako da nije nikakav spoj bio. jednostavno dosla mu smrt :icon_biggrin:
 
Član
spojio na kablove preko drugog auta kontakt dodje djaba 10 min probavanja da upali nece ni da zavergla, sklonim kablove probam dodat kontakt nece opet da reaguje.. znaci akumulator.. hvala na savjetima.. skupit sta parica i uzet kakav akumulator.. sad nek stoji auto sad nisam u mogucnosti
 
Član
moj savjet je ipak da prije kupovine novog odes do nekog servisa i ako ima aparat da ga istestira pod opterecenjem kako se ponasa+naravno provjeri punjenje sa unimerom na autu 12.9v ili 13,9 nisma siguran koje od toga dvoje. je najniza tacka za punjenje akumulatora (s upaljenim svjetlima) ako je manje provjeri ..ovo kazem iz iskustva jer sam prije mjese dana imao slucaj da je aku. ''rikno sreca u garanciji je bio...:)
 
Član
elmir je napisao(la):
pa jeli to moguce da ti 10 dana pali bez problema, kad je -18 vergla malo, negubi se i upali i 1 dan ga neupalis i da vrisne tako lako.. nesto mi se neda na to pomisliti da je moguce da vrisne tako lako

Ne znam koji ti je tačno akumulator u autu, ali da, dešava se baš tako, radi sve ok i odjednom crkne...neće ni najmanja lampica da reaguje.
 
prekine se celija i zato od njega nemas nista ili je unutrasnji otpor toliko mali da sam sebe prazni tako da od tog aku nemas nista tj. imas odnesi ga na otpad uzmi koju paru 90 pf kila
 
Član
ma toplin akumulator, prosle godine palio isto lud, jos mi nazad razbijena sajba bila auto po onoj najvecoj zimi prosle godine palilo i eto ove godine cuca.. nemam para da uzemem nov, nemam sad kesha najradije bi nesto polovno da me sluzi bar do iduce zime.. dao otkaz gdje sam radio posto me hebavalo kako je tjelo i nemogu sebi (autu) to sad priustiti
 
Član
Skini ga i napuni negdje i vidjeces hoceli drzati, alternator nemoze prazan aku napuniti, on samo odrzava akumulator a punjenje, skini ga i napuni...ja mislim da ce biti ok....
 
Član
bas sam danas dao komsiji koji ima punjac za akumulatore da napuni, u pitanju je neki veliki profesionalni punjac tako da msm da ce ga uspjeti i napuniti.. rekao mi je da dodjem za 4-5 sati da ce to biti dovoljno i da ce raditi.. pa eto probat cu to i vidjet cu hoce li uspjeti
 
Član
slatka, akumulator se napunio, cudi me kako je uspjelo jer nije davao nikakve znake zivota, punjen je nekim profi skupim punjacem.. evo radi i pali kao da je nov :cool::cool::cool::cool::cool:
 
Top