Problem FIAT PUNTO 1,2 BENZ 2001 GOD

Problem FIAT PUNTO 1,2 BENZ 2001 GOD

Član
Pozdrav svima
Imam jedan problem sa autom Fiat Punto 1.2 benz.2001.god elektricni servo klima itd ..Eh sad kada vozim auto nekad mi se desi to da se upali lampica CHECK ENGINE i kada se upali lampica autic isto kao da izgubi snagu i necu da vuce,pa kad pustim gas onda se ugasi lampica...Isto tako kad auto stoji u mjestu ,tacnije na Leru kada dodajem gas cim dodje do 3000 obrtaja desi se ista stvar ,znaci opet se upali lampica i obori se kazajka obrtomjera...Vozio sam auto na dijagnozu i nista nije izbaci,mislim nikakvu gresku...Zna li iko o cemu je rijec i jel neki veliki kvar ??
:icon_question:
 
Član
E ovako ,znaci kada vozim ono tek kad upalim auto nece da prekida i to ..i poslije kada ga ugasim i ono kad se malo ohladi mozda sat vremena ga pustim ..I poslije kad vozim kao sto kazes na trenutak mi se upali lampica i ono kao izgubi snagu ,i kada pustim gas ugasi se lampica i onda bude normalno sve..A danas mi je mozda oko 3 ili 4 puta se to desilo ...
 
Član
Koji je motor cisti anjspric ili poluanjspric? 1.2 8V ili 16V
moze biti lose gorivo, moze biti lamda sonda, moze biti protokomjer kojeg ja mislim da nema ako je 8V poluanjspric, ECU moze biti, potenciometar od leptira gasa. A najvjerovatnije je lose gorivo ali za lose gorivo u fiata upali se lampica crvena ili zuta i ima izgled kao dizna koja sprica gorivo :lol: kod renault kangoo samo sto je ovaj dizel i kad mu se upali lampica od grijaca pocne slabije vuci i pustis gas i dodas naglo i ona se ugasi i pocne vuci dobro i isto tako kad palis auto ako ostane ta lampica upaljena onda samo verga i nece da upali i moras ga malo naverglati ili 2min sacekati i onda upali, isto tako u servisu bio nema nikakvih greski, samo lose gorivo i to se najcesce desi kad naspe gorivo.
 
Član
1.2 8V je ,a sto se tice gorivo ne znam nisam siguran , mislim da nije ..Jednom sam mislio da je to pa su mi rekli da naspem ono ulje za servo tacnije ATF ULJE(mislim da se tako zove) i ono bolji je bio ,nije da je dobro isao vec je LETIO poslije toga...A ja isto tako mi se desilo jednom da nisam mogao upaliti auto ,zapravo upalim auto i nakon mozda 5 sekundi rada sam se ugasi ..
 
Član
To kad upalis pa nakon 2-3 sekunde se ugasi pa nece da upali moze biti do kljuca ali tada bi upalio lampicu da ti kood nije uredu od kljuca
Ako nije gorivo onda moze biti protokomjer ako je cisti anjspric, moze biti ECU da ne valja, lamda sonda, potenciometar leptira gasa, sve ti to moze upaliti tu lampicu check engine.
 
Mozda glupo, ali kad si zadnji put mijenjao svjecice ? I pogledaj kablove od svjecica, da nije gdje neko puklo pa da ne iskri :icon_rolleyes:
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Mozda glupo, ali kad si zadnji put mijenjao svjecice ? I pogledaj kablove od svjecica, da nije gdje neko puklo pa da ne iskri :icon_rolleyes:

Eeee vidis to mi nije ni naumpalo :lol: ja mislim da svi kao i ja i da to odrzavaju kao i ja :lol:
 
Član
Ma nista to , mislim da znam sta je Katalizator ili bombina( ili kako se vec zove) ..Svjecice su dobre , kablovi dobri ..mislim to je skoro promjenjeno ..Znaci ostaju jos ove dvije stvari da se ispitaju...:icon_rolleyes:
 
Član
Katalizator ti je u auspuhu i sluzi za izduvne gasove sto nije, bombina moze biti, ali opet sve ono sto sam naveo isto tako moze biti.
 
Član
Ne kontam , kako kazes sipao si ulje neko za servo i poslije toga ti je isao kao lud ... Kakve veze ima servo s lampicom CHECK ENGINE ???


Zadnji put kad se meni upalio CHECK ENGINE sam morao mijenjati motor, al jeste bilo i do goriva, dosta vode je bilo u njemu !!!

Sad imam problem s lampicom od volana, tj. nekad mi se upali ona crvena lampica i svijetli ... nezz zbog cega ??
 
Član
Sipao sam ulje ATF (dobro jes me malo i gorivo jebaalo pa sam zbog toga i sipao da malo ko procisti i bilo je bolje ).
A se tice auto ,nije ni kondenzator , nit je jebena bombina vec je rokno senzor radilice motora , neki senzor za temperaturu(mozda ima neko drugo ime) i jos neki ne znam mu ime vise (jebo ga otac) ..Mislim tako je izbacilo na dijagnozi..

Eh sad me zanima jel jos neko imao tih problema i zna li ko jesu li skupi ti senzori ??
:icon_mad::icon_question:
 
Član
Ajle tebi svi senzori na motoru otisli i vices sto mi gubi snagu :lol: zbog senzora radilice moze da ne upali auto, ono sto kazes da ti se ugasio, vjerovatno taj sto ne znas kako se zove je senzor bregaste ili senzor protoka zraka ako je cisti anjspric a zbog njega moze dobrano snage da izgubi.

Edit: cijene nisu velike ali opet zavisi koji senzor je otisao, teperature bi trebao biti do 20-ak km, radilice do 30-ak km itd.
 
Top