Problem BMW e46 1.8 87kw '99g.p.

Problem BMW e46 1.8 87kw '99g.p.

Član
Pozdrav narode, kao sto sam vec i napisao u naslovu imam BMW e46 1.8i i imam probelm jedan sa njim vozio sam nekom "Ex-yU" majstoru ali se isto desava, ovako:

Poceo mi je od jednom da dize temperaturu, nabija crijeva, odem kod majstora kaze dihtung glave, promjenim, opet isto, ali sad gornje crijevo vrelo donje hladno(ne kruzi voda), izvadio sam termostat i opet mi se isto desava....

Dali je neko imao ovakav problem sa ovim autom i da neko ne zna sta je da mi ne izbijaju pare iz dzepa a nista ne rade,

Unaprjed hvala!
 
Član
Poslije zamjene dihtunga ako opet puse crijeva, pukla glava motora ili nije uradio kako treba...
Ako sada budes opet skidao glavu, odnesi je na ispitivanje ili nadji drugu glavu i sredi je i nabaci...
 
Legend
imao isti problem , uspostavilo se da je pustao vodu na racvi s lijeve strane bloka ,
i malo je kapao na termostatu egr ventila , doduse kod mene je 320d 100kw ne znam kakav je raspored cega u tebe

nadimao je malo crijeva sve zbog zraka u sistemu ,a isto tako sve je upucivalo na dihtung glave a ustvari nije
pored toga tesko ga je ozraciti , jedva sam ga ozracio to ti je prioritet ..... kako ti grije u kabini , ako osjetis da je slabije nego inace ili jako slabo moguce da imas isti problem

operi motor , upali , zagrij , ozraci ..... isturiraj malo
ako gdje curi okolo vidjeces na cistom motoru antifriz

a ako nemas ovo , provjeri sta ti je kolega RS turbo rekao
 
Član
Momci hvala vam puno na odgovoru, al' rjesio sam vec...

Evo da napisem sta je ako ko bude im'o isti problem pa da zna:
-Neki lijevi majstor mi je radio dihtung nije dobro odradio i tu je bio problem, otiso kod drugog rece mi ili je cep na posudi problem ili dihtung ili glava, probamo mi drugi cep.. Isto, kaze probacemo digtung jeftinije, novi dihtung covjek odradi kako treba sve, ozraci(malo bilo problema oko toga, kaze zatvoren sistem pa ce ici teze), i evo hvala Bogu dobro je sad za sad.

Jos jednom hvala momci na pomoci..
 
Top