Probaj drugacije ( rijetko pomisljamo na ovo )

Probaj drugacije ( rijetko pomisljamo na ovo )

Član
Pozdrav ljudi. :D

Ovo je moj prvi post nakon dugo vremena. U posljednje vrijeme sam se aktivirao na stranici, malo pratim desavanja i nove teme jer sam polozio vozacki u sept. ove god. i jos sam frisak. Razmisljam o kupovini prvog auta. Zelim da bude klasican i ekonomican a opet u nekom unikatnom stilu i smeku. Ne zelim da se zaljecem sa nekim benzincima ili standardnim auticima, hocu dobro da razmislim, pa odlucih da otvorim ovu temu kako bi vi prokomentarisali i dali prijedloge. Trenutno razmisljam o sljedecim:

Mercedes 123 200d ( clasic ili german style ) moze i karavan
WV t2 kombi ( offroad stil )
WV buba/folcika ( clean )
Opel kadet ( 74' nesto ko' oldtimer )

Ocekujem prjedloge i fotke :) Pokusavam zaobic golfove, jugice i slicno...

izqkw4.jpg


a476he.jpg


21jt406.jpg


5yhgty.jpg
 
Moj ti je prijedlog ili w123 ili buba, mada w123 prije... Da li planiras da ga radis od 0 ili.... Nemoj 200d, uzmi barem 240d... Ne znam kakav si sa kesom a mozda da gledas 123 coupe... Jest da su oni svi benzinci a moze se naci i neki sa ubacenim dizelom, a vala i ti motora ima za dzabe....

Mercedes_w123_280CE_M104_Swap-1.jpg
 
Nisam nikakav ljubitelj Mecki, postujem ih kao predstavnike luksuza i prestiza, al ih ne volim.
Al ova 123 coupe je tako prelijep auto, i 124 je sva gangsta, al nema ovu klasicnu ljepotu 123ojke.
Uzmi 123 ako ikako moze u coupe verziji, ako ne onda radije Bubu ganjaj. Transportera ja ne bi osim ako nije onaj prvi, hipijevski :)
 
Član
Da li je ovo dozvoljeno kod nas ? Nesto na fazon hot roda?

Dal' se moze registrovat, ako da, kao buggy ili sta?

afaszb.jpg


4jb5f9.jpg



Merc 123 cupe sam trazio, i za taj novac smatram da mogu kupit 123 240d i jos ga sredit po svom ukusu. Cupe je dobar, da imam love 100 % bi njega uzeo :) Evo jos fotki 123 ke

o7isea.jpg


avsprc.jpg
 
Član
nije da ne gotivim mercedese ali opet bi isao na bubu imas ih par na piku koje su extra il kojima treba jos malo kesa da se srede..npr
vw-buba-1303-sa-golfovim-motorom-moze-zamjena

vw-buba

a mozda ti se i ovo svidi jer vidim da i njega bi volio..:cool:
slika-63729-2012-11-1354227452-velika.jpg

slika-63729-2012-11-1352429223-velika.jpg

slika-63729-2012-11-1353136499-velika.jpg
 
Član
Vidiš, meni je ljepša limuzina german style, nego coupe.
Sviđa mi se tvoj stil, i ova opcija T2 mi se čini dobra...
 
Član
sto se tice svega ovoga moja preporuka ide za 123, nekako bi bilo najpogodnije, nije kombi bas za svaki dan, drugo buba vec je prastaro auto, tesko da ces dobru naci po solidnoj cjeni, a za kadeta da ne pricam, a ova prerada bube u hot rod u bih ih mozes nabrojati na prste jedino da se ti sa tim bakces, mada gledajuci po godinama nevjerujem da bi mogao sam projekat takve slozenosti odraditi sam... jer iziskuje dosta novca a i znanja, a naravno i alata.. zato moj glas ide za 123
 
Član
Eno ima ljuboje mercedesa 123 prodaje njegov je u dobrom stanju :D:cool:

Trebaju moderatori prebaciti temu u dio foruma za savjete ;)
 
Član
I sam razmisljam o 123 Jako puno. Vjerujem da bi i na njemu bilo dosta ulaganja posla. Ono sto bih uradio sa 123 je definitivno nova boja, Felge mi nisu vazne dok su dobre boje sa dobrim gumama, i ono cemu bi najvise paznje posvetio je enterijer. Merc ima odlican dizajn, ako ga cuvas orginalnim.

192m2q.jpg


2nbaro7.jpg


Ovakve felge sigurno ne mogu prisustit, al oci su mi ostale na njima. Lakiranje nekih klasicnih moglo bi zamjenit ovo.

n3xhqu.jpg
 
Član
Ti se endem, tako mlad a tako mudro zboriš....
Imaš na googleu brdo felgi za w123, sigurno ima jeftinijih, a da odlično izgledaju.
samo naprijed ;)
 
Član
Dobar je W123 i idržljiv, samo šteta što je svaki od deset prethodnih vlasnika testirao tu izdržljivost na razne načine....a i troši 10 litara kako god ga voziš...200D ide kao yugo 45 kad izgubi kompresiju...
 
Član
Pa sad' koje auto nije unisteno a da je proslo 10 vlasnika koji su testirali izdrzljivost? Vec imamo jednog merca 250d 124 trosi 8 litara.
Ako ga budem kupovo, gledat cu da je sto manje vlasnika proso' sto ti kazes. Ima njih dobrih. Npr. prije bih uzeo ne ofarbanog sa nesto korozije, nego lose ili frisko farbanog, jer znam da cu ga farbat. Imam neku sliku u glavi tako da znam sta bih uzimo' kad bi uzimo merc 123. Folcika odpada definitivno. ne isplati se imat to' ako nije orginalna bar 90%. T2 je radno auto, i veliko je, nije za svaki dan... Kako god : U ovom bi prije bio primjecen nego u standardnom golfu ili slicno. Ovi su rijetki :)

2qi9vgj.jpg


Prodjes carsijom samo vidis :icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: a ti unutra :D
 
Top