Pri prvom paljenju blinka lampica ulja

Pri prvom paljenju blinka lampica ulja

Član
Dakle,radi se o golf 3,na ovim zimskim danima, kada tek upalim auto, blinka lampica ulja jedno 30sec pa se ugasi... Takodjer i remen ''skici'' u isto vrijeme... Sto se tice ulja i filtera prije mjesec promjenjeni... Sta raditi...??
P.S. Abs odradjen i super radi,hvala momci na savjetima. No,back to topic!
 

MTR

Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

gusto ulje ( slaba tecivost ) u motoru i dotegni remen usput
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

I meni isto, blinka i ugasi se.... valjda je to tako o.k.
Nemoj kretat dok ne ugsi tu lampicu, niti mu davati jaci gas.
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

kako nece blinkati drug kad je stajao svu noc na -15?
strpljenja malo... dok promjesa kajmak u karteru! :D
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

Igor_ je napisao(la):
kako nece blinkati drug kad je stajao svu noc na -15?
strpljenja malo... dok promjesa kajmak u karteru! :D

pa ne bi trebao da blinka,i ako je objasnjenje za blinkanje (doduse utjesno) to sto je vani -15....;)
trabalo bi...da se ugasi na dodir kljuca....jer ipak.....lampica se gasi (zavinso od modela do modela) na 0.2-0.7bara na motoru koji treba 4 bara....pa sad zamisli koliko je pritisak ispod normalnog kad ni lampicu ne gasi :icon_rolleyes:

iz preventive bi trebalo nasuti rjeđe ulje (max 10x40) i ako je filter zavaljenog tipa staviti isti sa ugrađenim nepovratnim ventilom....
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

prosle zime dok mi je u autu bilo gusce(jeftinije, mineralno) ulje, doduse nije palio lampicu, ali su se hidropodizaci "culi", osjetis da se "pati" dok razbaca ulje... a sada kako je polu-sint. sve normala, bez obzira na minus...
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

A doduse auto je garazirano. I kad sam mijenjao ulje stavio sam malo slabije...i do toga moze bit...A i kao sto rekoste gusto ulje,ko zna.. Vidim desava se to i drugima!
 
Početnik
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

superman je napisao(la):
A doduse auto je garazirano. I kad sam mijenjao ulje stavio sam malo slabije...i do toga moze bit...A i kao sto rekoste gusto ulje,ko zna.. Vidim desava se to i drugima!

ljeti moze proci gusce ulje, 15w40, zimi sipaj polusintetiku, i nemoj do maximuma...
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

Jadna vam majka kakvo 15w40 u tdi motor:icon_eek:

Vadi to ulje dok ti nije sjebalo motor i turbinu
 
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

Ma nalozi vatru pod karterom i upali, ima da sapce ;) A lampica se ugasi i prije nego se upalila :D
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

Ma normalno ja upalim auto, bez problema... A vala i manje hodam zimi. Vidis, ovaj majstor kad mi je mijenjao ulje nista mi o tome, sto ste vi spominjali, nije rekao!!! :icon_mad: :icon_mad: A meni bilo da sto jeftinije prodjem tad. Inace gledam da sve sto radim na autu bude kvalitetno, ali nekad zafali KM-cica pa ...

ZELA GTI je napisao(la):
Jadna vam majka kakvo 15w40 u tdi motor:icon_eek:

Vadi to ulje dok ti nije sjebalo motor i turbinu

Pa koje ti preporucujes u tdi 66kw
Ljeti:
Zimi:
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici' remen

http://www.bhtuning.com/koje-motorno-ulje-preporucujete-t-37732.html
;)
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici' remen

zimi bi po praviliu trebalo rijede ulje sipati jer se zgusne a ljeti gusce jer ga toplota razvodeni
 
Početnik
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici'-remen valjda

superman je napisao(la):
Ma normalno ja upalim auto, bez problema... A vala i manje hodam zimi. Vidis, ovaj majstor kad mi je mijenjao ulje nista mi o tome, sto ste vi spominjali, nije rekao!!! :icon_mad: :icon_mad: A meni bilo da sto jeftinije prodjem tad. Inace gledam da sve sto radim na autu bude kvalitetno, ali nekad zafali KM-cica pa ...

ZELA GTI je napisao(la):
Jadna vam majka kakvo 15w40 u tdi motor:icon_eek:

Vadi to ulje dok ti nije sjebalo motor i turbinu

Pa koje ti preporucujes u tdi 66kw
Ljeti:
Zimi:



Uvijek sipaj 10w40, polusinteticko, mijenjaj na 8-9 hiljada, i svaki put filter promijeni, i to je to...zimi ga ne tjeraj do maximuma, ljeti kontra i to je to...
 
Član
RE: Pri prvom paljenju blinka lampica ulja i 'skici' remen

i meni se to desavalo na jednom autu moj ti je savjet skini karter i uljnu pumpu sve dobro operi jer se stvori talog od starog ulja i pumpa nemoze da povuce fino ulje kad je gusto na ovim minusima,a to je sve sat posla
 
Top