Preporuka za gradski auto

Preporuka za gradski auto

Planiram kupovati neki auto do 2500-3000e,nekih 100+ ks,manje da trosi i da je dizel,2 vrata naravno
Zapao mi je za oko stilo jtd ili tako nesto ali da ima sportskog duha
 
Član
ako ti je zapao stilo nemaš šta ovde pitat, ne mozemo ti mi naredit šta ćeš vozit
uzimaj što ti srcu volja a ne šta forum kaže ;)
 
Član
Znaci kad kupujem nesto,obavezno kupujem prvo sto mi zapadne za oko? :)

upravo tako , tebi je zapeo stilo i pozuri kupi ga.
jer sad ce krenut ovde komentari i preporuke za auta koja licno pojedinci voze, nece ti niko rec kupi golfa 2 a taj sto pise voza pezoa 206, navodim ti samo primjer kako ce se stvari odvijat u narednim postovima.
 
Ne znam,ali mi je to bez veze jer se ne razumijem bas koji motor valja,sta je kojem mana i zato volim da pitam..
Gledam sada citroen c4 i megane 2002,kakvi su motori,kradje,mane?
 
Član
Slazem se sa kolegom,navedi par primjera auta koje bih zelio da kupis a ostalo forumasi samo neka ti navedu par mana par prednosti i trazi lock odma da se ne dogodi rasplet pa zaplet pa opet rasplet :D
 
Član
svako auto ima manu i to nek ti je jasno,
al eto kad vec spominjes stila , uzimaj jtd 85 kw , provjeren motor davno, nije skup za odrzavat a i ne krade, ustvari nikad nisam cuo da su nekome stila ukrali, jos kad bi ti kupio karavana, ma nikom ga nebi mogao poklonit a kamoli da ti ga ko ukrade :D
 
Super Moderator
Pa racunaj prosjeka 8-11 litara zavisi od voznje i uslova
Ja ti jos predlazem megana, alfu 147 jtd, kakvog golfa 4 tdi, stilo takodje.. Od navedenih mozda je stilo cak najjednostavniji za odrzavati
Jtd je malo robusniji i bucniji od tdi. Mozda je u nekim uslovima izdrzljiviji al i vise trosi od tdi-a to racunaj u startu
Kod megana dci nije veliki potrosac i ok je auto
 
Pa racunaj prosjeka 8-11 litara zavisi od voznje i uslova
Ja ti jos predlazem megana, alfu 147 jtd, kakvog golfa 4 tdi, stilo takodje.. Od navedenih mozda je stilo cak najjednostavniji za odrzavati
Jtd je malo robusniji i bucniji od tdi. Mozda je u nekim uslovima izdrzljiviji al i vise trosi od tdi-a to racunaj u startu
Kod megana dci nije veliki potrosac i ok je auto
gledam i ncap testove tako da 147 otpada a c4 i megan su mi bas zbog sigurnosti zapali za oko i od ovih bi najradije megana iako mi francuzi se pomalo gade,ne znam...
sto se tice buke,to me ne brine puno..a golf mi nekako bezveze,previse mi je izgled zastario...
jel moze megan dci rame uz rame se porediti po cijeni i intervalu odrzavanja sa tdi i jtd?
 
Član
gledam i ncap testove tako da 147 otpada a c4 i megan su mi bas zbog sigurnosti zapali za oko i od ovih bi najradije megana iako mi francuzi se pomalo gade,ne znam...
Tu razliku u sigurnosti teško da možeš osjetiti (ned'o bog da se taj udes desi). drugo je porediti sigurnost golfa 2, kadeta iz 85 i nekog auta iz 2005, al medjusobno ovi pomenuti mislim da je to sve isto u pogledu sigurnosti, tako da nek ti to bude zadnja stavka.

Moj savjet, napravi sebi listu prioriteta i bitnih stavki, al bukvalno napiši na papir.
Napiši auta koja ti ulaze u izbor, i stavljaj + i - i onda izvagaj. Ako budeš ovako piskarao po forumu, nećeš se za godinu odlučiti.

I šta god izabrao, gledaj da je održavano, a svako auto bez obzira koliko bilo na dobrom ili lošem glasu je priča za sebe, možete te dobro poslužiti a može i ukopati. Sretno
 
Super Moderator
ti gledas euro ncap testove umjesto da gledas druge bitnije testove... ne kupujes auto da se ides sudarat, a i sam kazes da ti treba gradski auto pa tako mi zakljucujemo da ces uglavnom po gradu se vozat tako da ti sigurnost nije previse bitna
gledaj ti druge stvari, a vozi oprezno pa da je i bmw 7 u pitanju
tu je to negdje sto se tice odrzavanja samo su dci malo osjetljiviji
 
Top