Prepis?

Prepis?

Član
Mozda ovaj podforum nije namijenjen za ovo, ali kratko ću samo. Kupio sam skuter na nasim papirima od momka koji s vlasnikom na kome je motor nije pravio ugovor, pokusao sam naci covjeka i dosao do saznanja da je umro prije 2 godine u Italiji i svi njegovi su u Italiji. Imam njegove podatke, da li je moguće kako napraviti neki ugovor sada ali s nekim datumom od prije samo da mogu prepisati na sebe???
 
BHT Ovisnik
Moguce je,samo trebas poznavati nekoga, ili znati nekoga tko poznaje nekog tko radi u osiguranju ili nekoj agenciji. Isto je tako kolega nedavno kupio auto od zene cija je majka umrla prije 3 godine,a na njoj vozilo. Samo da imas sve potrebne dokumente, ono prvo sto sam napisao i to je to.
 
Član
Moguce je,samo trebas poznavati nekoga, ili znati nekoga tko poznaje nekog tko radi u osiguranju ili nekoj agenciji. Isto je tako kolega nedavno kupio auto od zene cija je majka umrla prije 3 godine,a na njoj vozilo. Samo da imas sve potrebne dokumente, ono prvo sto sam napisao i to je to.
Super onda, poznajem kad će sreća. Hvala :D
 
Član
Evo kad je već tema da i ja pitam nesto . Jel se placa sad da npr otac na mene prevede auto tako da on moze registrovati drugo a da ne plati 100 % osiguranje ?
 
Član
Moze, al ces ti placati 100%, osim ako u zadnjih 2 god nisi imao auto na sebi koje si u medjuvremenu prodao :D
 
Član
Ma to ce na mene on prevesti i kad istekne registracija u januaru auto se vise ne bi registrovalo ... a nisi mi rekao za prepis jel se placa i jel se pravi onaj kupo prodajni ugovor ?
 
Član
Kupoprodajni se placa, inace osiguranja naplacuju 20-ak KM, a mozes otici u opstinu i zavrsiti za cini mi se 8KM takse, ja sam prije 3 god u Vogosci tako uradio sa sebe na rodjaka.
 
Član
Mada sad nesto razmisljam, mozda bi on mogao bez prepisa registrovati drugo auto, uz dokaz da je to odjavljeno u Mup-u. Neka provjeri u nekom osiguranju...
 
Član
Moze on registrovat i drugo na sebe , al problem je taj sto ce za drugo auto morati platiti 100 % osiguranje , tj izace registracija preko 900 km . A ovako , jedno je registrovo , i hoce da prevede sa sebe tako da može i drugo registrovat 50 % cjene , i onda oba se registruju za 900 , a kad bi isao na 100 % registracija oba auta ni izasla 1300 km sto je luda cifra :Da
 
Član
Ne kontas ti, on ako je u zadnje 2 god imao 1 policu istovremeno na sebi (mogao je 5 auta izmijenjati, ali jedno nakon drugog), on moze samo za 1 dobiti 50%. Svako naredno placa punu cijenu. Ako je u odredjenom momentu u prethodne 3 god imao 3 auta na sebi, na 3 moze dobiti popust.

Ako to sadasnje prevede na nekog ko nije imao policu na sebi u prethodne 2 god, nece ni za to auto imati popust kad dodje vrijeme za obnovu registracije.
Ako je taj neko imao na sebi registrovano auto u prethodne 2 god, i u medjuvremenu prodao pa nema nista, onda moze na to novo dobiti 50%, uz uslov da preda duplikat police.

Nadam se da sam uspio objasniti...
 
Administrator
Znaci Emir je objasnio. Nema mutljavine. Otac recimo prepise auto na tebe, to auto novo ce registrovati za 50% popusta, ali kada dođe vrijeme registracije za to vozilo koje bi bilo na tebi ti ćeš platiti 100%, ako u proteklom periodu od 2 godine nisi imao auto na sebi.
 
Član
Moguce, ne sjecam se tacno.

Isto tako, meni je ovaj jedan iz osiguranja govorio da ukoliko se umjesto kupoprodajnog ugovora, uradi ugovor o poklonu, moze se pokloniti i pravo na popust, oli onda prvobitni vlasnik gubi to pravo.
 
Top