povrat poreza robe kupljene van BiH ?

povrat poreza robe kupljene van BiH ?

BHT Ovisnik
ma nemaju sta jesti kada znam to,u metkovicu kup0ljeno u hgspotu;)
a vi ste,moze i na private,ako necete javno :icon_biggrin:

i da,hrvati jesu po nacionalnosti,al rođeni su u BiH,cak stovise jedan je i bosanac;)
 
Član
Ja ne znam o cemu vi pricate. KO kaze da se ne moze dobiti PDV? Na sve i jednu stvar koju sam kuipo u Hrvatskoj (laptop, desktop, led tv, kucno kino, rieger body-kit za astru, jedan za peugeot i jedan za audi, more muzicke opreme za auto dok sam se bavio dB-om, kucne zvucnike i pojacalo uzimao zetu, 2 kompleta felgi i guma, auto sjedalica za dijete i ne znam sta jos) sam dobio povrat PDV-a i NITI JEDNOM me nisu poslali na nasu carinu. Naravno da sam za ove krupnije stvari koje ne mogu stati u gepek morao "pocastiti" carinika, ali sve ovo drugo je proslo i bez toga, prema tome ne lupetajte gluposti.

I sta to ima veze sto je on Hrvat po nacionalnosti? Bitno je da nema hrvatsko drzavljanstvo niti bilo kakvu imovinu u Hrvatskoj.

Tvoj je problem drug sto je to kupila ta rodica koja je drzavljanin Hrvatske i tu sad ne mozes nista. Da si ranije pitao, pa da si rekao njoj da trazi obrazac za PDV i upise tvoje ime i ostale podatke bilo bi sve u redu, ali ovako nista ...
 
BHT Ovisnik
zvao sam ovu trgovinu u kojoj je kupljen laptop,poslali su mi mailom racun koji glasi na moje ime i adresu,sad ja nemogu nista sa njim postici znaci bez dokumentacije za povrat ?:icon_evil:
 
Član
mtopic je napisao(la):
Ja ne znam o cemu vi pricate. KO kaze da se ne moze dobiti PDV? Na sve i jednu stvar koju sam kuipo u Hrvatskoj (laptop, desktop, led tv, kucno kino, rieger body-kit za astru, jedan za peugeot i jedan za audi, more muzicke opreme za auto dok sam se bavio dB-om, kucne zvucnike i pojacalo uzimao zetu, 2 kompleta felgi i guma, auto sjedalica za dijete i ne znam sta jos) sam dobio povrat PDV-a i NITI JEDNOM me nisu poslali na nasu carinu. Naravno da sam za ove krupnije stvari koje ne mogu stati u gepek morao "pocastiti" carinika, ali sve ovo drugo je proslo i bez toga, prema tome ne lupetajte gluposti.

I sta to ima veze sto je on Hrvat po nacionalnosti? Bitno je da nema hrvatsko drzavljanstvo niti bilo kakvu imovinu u Hrvatskoj.

Tvoj je problem drug sto je to kupila ta rodica koja je drzavljanin Hrvatske i tu sad ne mozes nista. Da si ranije pitao, pa da si rekao njoj da trazi obrazac za PDV i upise tvoje ime i ostale podatke bilo bi sve u redu, ali ovako nista ...

Nemožeš reći da lupam gluposti ako pričam iz iskustva...(ako si mislio na mene). I tu se slažemo oko državljanstva...
 
Član
Yellow je napisao(la):
Nemožeš reći da lupam gluposti ako pričam iz iskustva...(ako si mislio na mene). I tu se slažemo oko državljanstva...

NIsam mislio na tebe, nego na ove sto pisu postove tipa "da je to tako svi bi to radili" kao da je tu sad usteda od ne znam ni ja koliko, pa da se to bas svakom isplati. Isplati se nekom ko zivi blizu granice i nije mu daleko otici da nesto kupi. Normalnbo da se ne isplati nekom iz Sarajeva da pukne u Zagreb da bi ustedio 100 eur, a put ga dodje vise od toga.

A sto se tice tvog iskustva, moguce da si naletio na nekog krkana koji je imao los dan, pa da je javio nasim carinicima da te pretresu. Ja sam presao mali milion puta sa povratom PDV-a, i nikad nisam imao slucaj da su zvali nase carinike da mi naplate carinu i PDV.

@ Cole ... Ako su ti vec poslali racun, ne vidim razlog sto ti nisu popunili i obrasce za povrat i dali toj rodici da ti posalje zajedno sa laptopom?
 
BHT Ovisnik
a neznam,evo racun imam,laptop je stigao,sad jedino da oni meni posalju ako mogu te obrasce putem maila kao i racun,ali trebaju biti ovjereni ?
racun glasi sada na mene,meni nije daleko do metkovica otic do granice ako to mogu izganjati
 
Član
Ako je laptop kod tebe onda definitivno vise nista ne mozes napraviti ... nemoj dzabe ni pokusavati...
Sve i da ti posalju obrasce (sto ne vjerujem da ce uraditi s' obzirom da je proslo vec par dana, a datum se mora poklapati sa datumom na racunu), ne vrijedi ti, jer da bi ti hrvatski carinik ovjerio obrasce, moras mu dati na uvid robu za koju trazis povrat i mora biti original upakovano, tek tad ce ti udariti pecat na obrazac.
 
BHT Ovisnik
laptop je jutros preuzet i odmah poslan ovamo,jos je sve zapakovano,a meni nije problem prenjeti ga ponovo u hrvatsku te na izlazu prijaviti izvoz,ali ako nemogu nista postici s takvim dokumentima jbg...
 
Član
Ma previše zajebancije... što se prije pomiriš s tim da nećeš dobiti povrat PDVa, to bolje;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
laptop je jutros preuzet i odmah poslan ovamo,jos je sve zapakovano,a meni nije problem prenjeti ga ponovo u hrvatsku te na izlazu prijaviti izvoz,ali ako nemogu nista postici s takvim dokumentima jbg...

Ne vrijedi ti drug ... zato sto ce te odmah pitati zasto je racun stariji par dana od dana kad ti iznosis laptop. Ti onda mozes reci da si bio kod rodbine u posjeti, a on lijepo provjeri datum tvog zadnjeg ulaska u HR i tu je kraj price ...
Steta, samo da si se sjetio ranije pitati, ali sad znas za ubuduce
 
Pozdrav, ja bih se samo htjeo nadovezati na ovu temu svojim pitanjem, takođe imam namjeru kupiti laptop u HR, pa mi je malo nejasno sad jel moram imati pasoš ili se sa ličnom može to odraditi,
mtopic: drug kad si zadnji put nešto kupovao tamo, jel moguće da se nešto promijenilo, ja sam pričao sa nekim ljudima pa su mi takođe rekli ovo da hrvatu zovu naše i najave te da imaš nešto za carinjenje, takođe su mi rekli da počastim hrvatske carinike sa 20e da ne zovu naše, znaš li išta o tome? hvala
 
Član
Aleksandar jtd je napisao(la):
Pozdrav, ja bih se samo htjeo nadovezati na ovu temu svojim pitanjem, takođe imam namjeru kupiti laptop u HR, pa mi je malo nejasno sad jel moram imati pasoš ili se sa ličnom može to odraditi,
mtopic: drug kad si zadnji put nešto kupovao tamo, jel moguće da se nešto promijenilo, ja sam pričao sa nekim ljudima pa su mi takođe rekli ovo da hrvatu zovu naše i najave te da imaš nešto za carinjenje, takođe su mi rekli da počastim hrvatske carinike sa 20e da ne zovu naše, znaš li išta o tome? hvala

Zadnji put sam kupovao TV u Hrvatskoj prije cca godinu dana i niko nista nije zvao, a nikad nisam cuo ni u daljoj ni skorijoj proslosti da je neko imao takvih problema. Ne mogu ti 100% garantovati da se nije sta promijenilo, ali mislim da te nece niko za to peglati.
Ako bas hoces da se osiguras, bolje je da nekom cariniku sa nase strane, prije nego sto predjes, das tih 20 evra da te pusti kad se budes vracao.
A sto se tice dokumenata moze se i sa licnom kartom ostvariti povrat PDV-a, jer je to vazeca putna isprava za Hrvatsku isto kao i pasos.
 
mtopic je napisao(la):
Aleksandar jtd je napisao(la):
Pozdrav, ja bih se samo htjeo nadovezati na ovu temu svojim pitanjem, takođe imam namjeru kupiti laptop u HR, pa mi je malo nejasno sad jel moram imati pasoš ili se sa ličnom može to odraditi,
mtopic: drug kad si zadnji put nešto kupovao tamo, jel moguće da se nešto promijenilo, ja sam pričao sa nekim ljudima pa su mi takođe rekli ovo da hrvatu zovu naše i najave te da imaš nešto za carinjenje, takođe su mi rekli da počastim hrvatske carinike sa 20e da ne zovu naše, znaš li išta o tome? hvala

Zadnji put sam kupovao TV u Hrvatskoj prije cca godinu dana i niko nista nije zvao, a nikad nisam cuo ni u daljoj ni skorijoj proslosti da je neko imao takvih problema. Ne mogu ti 100% garantovati da se nije sta promijenilo, ali mislim da te nece niko za to peglati.
Ako bas hoces da se osiguras, bolje je da nekom cariniku sa nase strane, prije nego sto predjes, das tih 20 evra da te pusti kad se budes vracao.
A sto se tice dokumenata moze se i sa licnom kartom ostvariti povrat PDV-a, jer je to vazeca putna isprava za Hrvatsku isto kao i pasos.

hvala drug...;)
 
Top