Potrosnja Passat 6

Potrosnja Passat 6

Ovako, uzeo sam passat 6 2007 godiste 1.9 limuzina, auto je preslo 200.000 km. Uzeo sam da provjerim potrosnju, presao tacno 102 km, od toga nekih 60 km na autoputu gdje sam znao dodati vise gasa, na nekim dionicama i 180-200 km/h. Kad sam otisao na bezinsku da tacno vidim koliko sam potrosio (posto mi je bio pun rezervoar) na 102 km predjenih, NEVJEROVATNO mi je bilo kad sam vidio da je potrosio 12 litara.... Stvarno ne znam jel to normalno? Nisam TOLIKO konstantno vozio brzo na autoputu to je bila neka kraca dionica na pravcu da sam vozio 180-200 km/h, ostalo 130-140 km/h, a ostalo je prigradska voznja i grad. Molim vas za komentare.
 
Član
probaj nasuti pa malo laganiju nogu imati vidices razliku... to tako kad se stisne znaa fino prevariti i srkne onda...
 
Član
to je kombinovana i moguća je, testiraj sebi otvorenu i znat ćeš sve, do 6 litara ako imalo umiješ štedit ne bi trebo preć...
 
to da si kratko drzo 200km/h lazes sam sebe, jer potrosnja otvorena a pogotovo auto put normalnom voznjom nece prec 6L
ja imam Passata 5 1.9 i otvorena nekad zna i ispod 6 ali uglavnom je 6L, prosjek na boardu je 7L jer ima i gradske voznje
 
Član
to da si kratko drzo 200km/h lazes sam sebe, jer potrosnja otvorena a pogotovo auto put normalnom voznjom nece prec 6L
ja imam Passata 5 1.9 i otvorena nekad zna i ispod 6 ali uglavnom je 6L, prosjek na boardu je 7L jer ima i gradske voznje
U sebi govori, još malo ću, još malo ću :D i to malo je trajalo 20km :p
 
Imam ja i passata 5 (sasvim druga prica) i ne pitam za njega, pitam za passat 6 1.9 TDI! Opisao sam uslove voznje sto detaljnije i realnije, "malo duze" nisam ni mogao drzat na 200 km/h jer nema toliko pravca na autoputu, tacno je da sam imao tvrdju nogu na gasu, malo jesam gasirao, ali brate 12 litara???? Nije mi normalno nikako i to prosjecna!
 
Super Moderator
Kakav je to autoput da nema pravca za 200? :D moguce da je potrosio 12 sto da ne. pretpostavljam 5 brzina je i na vecim brzinama je poprilicno u obrtajima, sta je tu je
 
ne vrijedjaj forum trosi koliko trosi ako ti je sta sumljivo odes kod majstora a ne da ti neko preko tastature rjesava problem
 
Zasto nebi bilo moguce i ta potrosnja.... sve zavisi od nacina voznje uslova i jos mnogih drugih .... Pokusaj jos jednom na otvorenom normalne voznje znaci onoliko koliko ogranicenje kaze pa onda vidi potrosnju ....
 
Član
druze imam ti ja takvog pasata 1.9 tdi 2006 putujem za slov s njim i nikad mi neprelazi ni 8 litri,nego jesi ti siguran da si isto tankao goriva,zna to zeznuti nekad pistolj prije izbaci,a svakako na dijagnostiku da se provjeri rad motora
 
Top