Potrebna mi je pomoć - sdi 1.9 slabije vuče uzbrdo kao da gubi na snazi

Potrebna mi je pomoć - sdi 1.9 slabije vuče uzbrdo kao da gubi na snazi

hvala na odgovoru druze, ugl promjenio sam filter goriva nov stavio vazduha ulje castrol zlatni edge 70 markaa bio, tečnost ...

ne tjeram ga kad npr izadjem na autoput do 140, 150 u petoj i normala vozim po gradu 50-60, nego kad hocu uzbrdo da idem sta prijasnjom istom skodom sam izvlačio nekako jače na istim putevima istim dionicama isti rad sam radio znači iz trece u 2 prebacim hocu da ubrzam sa prijasnjom skodom dobijem ubrzanje i stisnem gas on ide ide ubrza penje se i ja mjenjam u trecu odma jer gas se penje i za 30 km/h od trenutne, a sa ovom isto to kad uradim na istoj dinoici i stisnem papučicu gasa u drugoj isto brzini posto sam vratio iz trece i kad stisnem papučicu gasa do kraja on nemoze da dobije to ubrzanje vec ubrza nekih 10 km/ h od trenutne i ne miče se odatle vec moram cekati malo ravniji dio puta da bi dobio na snazi i da bi ga prebacio u trecu pa dalje......
 
hvala na odgovoru druze, ugl promjenio sam filter goriva nov stavio vazduha ulje castrol zlatni edge 70 markaa bio, tečnost ...

ne tjeram ga kad npr izadjem na autoput do 140, 150 u petoj i normala vozim po gradu 50-60, nego kad hocu uzbrdo da idem sta prijasnjom istom skodom sam izvlačio nekako jače na istim putevima istim dionicama isti rad sam radio znači iz trece u 2 prebacim hocu da ubrzam sa prijasnjom skodom dobijem ubrzanje i stisnem gas on ide ide ubrza penje se i ja mjenjam u trecu odma jer gas se penje i za 30 km/h od trenutne, a sa ovom isto to kad uradim na istoj dinoici i stisnem papučicu gasa u drugoj isto brzini posto sam vratio iz trece i kad stisnem papučicu gasa do kraja on nemoze da dobije to ubrzanje vec ubrza nekih 10 km/ h od trenutne i ne miče se odatle vec moram cekati malo ravniji dio puta da bi dobio na snazi i da bi ga prebacio u trecu pa dalje......jednostavno nece da primi gas ko sto bi trebalo isto ko da mu je nestalo 20 konja..
 
Član
A bolan kako ti ne dosadi jedno te isto pisati nekoliko puta, skontali smo i prvi put. I ja imam slican problem s dvicom, stara ide super a nova ide super po ravnom dok uzbrdo samo pocnu padati obrtaji. Isti motor u obje.
 
Član
sdi je nešto najtromije na svijetu. Dva auta nikad neće ić isto, ima tu faktora brdo... isti motor, godina i sve i opet ne idu isto, zavisno od pređenih kilometara, održavanja itd. A kompresiju možeš testirati niz brdo, ubaci u prvu i pusti ga, ne bi smio tako lakho ubrzavati. I svaki majstor ti to može izmjerit
 
Sutra idem na pregled u ASu pa cemo vidjeti kompresiju i onda cu znati da li je do motora da li je do tih cilindara , ako ne bude pravac na provjeru : katalizatora, usisne grane i LAMELE !

NESTO sad pocinjem na lamelu da sumnjam da li je moguce da me zavaralo tj da iako lamela odvaja odma na pocetku cim je stisnem do kraja i pocnem popustati odma mi pocne odvajati i auto kreće i bez gasa ali kada vozim i sve ono sto sam piso onda nema snage ne ubrzava a posebno se to osjeti uzbrdo, daj Bože da JE LAMELA DA NIJE DO MOTORA!
 
koja je normalna kompresija da mi bude po /za cilindre jel 19 i do kolko moze minimalno biti auto ce biti relativno hladno kad odem na TEST aBD!
 
LJUDI DA VAM JAVIM MAŠALA PROBLEM JE RJEŠEN HALAL IM SVAKA MARKA, OD SAD ZNAM GDJE CU PRVO KUCATI LJUDI SU KONKRETNI I TOTALNI NEMA OKOLIŠA VEC IDU CILJANO NA PROBLEM I RJEŠAVAJU GA U ROKU 3 SATA OVO NISAM OČEKIVAO IZNENADJEN SAM POZITIVNO TOTALNO - ASA AUTO - NA ALIPASINOM.

PROBLEM JE BIO STO JE NEKI DRZAC ZA BOS PUMPU BIO POMJEREN I NIJE MOGLO DOVOLJNO GORIVA DA SE PUMPA I DRUGO NEKI MJERAČ TEMPERATURE ISTO TAKO SA BOŠ PUMPOM PROBLEM, BILO JE JOS NEKIH SITNIH DETALJA I PROBLEMA ALI NISU VRIJEDNI SPOMENA. UGLAVNOM FALA ALLAHU PROBLEM JE RJEŠEN.

AUTO JE TESTIRANO PA VI PROSUDITE : UZ MILINKLADSKU SAM SE ZALETIO U DRUGOJ PREBACIO U TRECU I GURO JEDAN DIO PUTA VRATIO ONDA U DRUGU I IZGURO GORE I OKRENO SE DRUGI TEST JE BIO UZ PODHRASTOVE PRVA DRUGA OD STUDENTSKIH DOOMOVA TREĆA UZ PODHRASTOVE 60 JE ISLO KAD SAM GA VRATIO U DRUGU ODMA SAM DOBIO UBRZANJE I UBRZAVALO JE KONSTANTNO DO PLUCNE BOLNICE ONDA TRECA OPET DOK NEKIDAN SAM TO MORAO RADITI SA DRUGOM I PRVOM. MOZE SE SAD I PRETEĆ I NEKI BOLJI AUTO A PRATITI OVI JAČI KAD SE KRENE NA PUT. !!! FALA SVIMA NA ODGOVORIMA I POMOCI!!
 
Hvala prijatelji ugl stvar je bila do štelovanja boš pumpe nije bila tačno naštelovana + elektronika odnosno DAVAČ TEMPERATURE PROTOKA ZRAKA koji je davao elektronici lazne podatke i zato nije mogla da se postigne odredjena temperatura da bi auto dobilo ubrzanje i na snazi.
 
Top