Potrebna mi je pomoć - sdi 1.9 slabije vuče uzbrdo kao da gubi na snazi

Potrebna mi je pomoć - sdi 1.9 slabije vuče uzbrdo kao da gubi na snazi

Molim vas potrebna mi je sljedeca pomoc:
Ovako trenutno vozim tj. kupio sam skodu fabiu 1.9 sdi 47kw iz njemačke, auto djeluje kao u extra stanju. Eh sad potrebna mi je pomoc strucnjaka auto sam malo probao ove sedmice tj. isao sam na autoput 150 km/h blazuj extra ide nisam vise isao a mozda je mogao i jos malo vise, dalje kompresija je jaka lamela je dobra tj mislim da je dobra jer kad pritisnem kvacilo odma negdje prije polovine ono se odvaja i auto kreće i bez gasa apslutno, izvlači u prvoj brzini extra i to ali u ovome je problem kada sam isao uzbrdo tj isao sam danas uz ivan i nekidan na bjelasnicu vozio sam u 4 dok nisam dosao ono kad pocne malo uzbrdica tada sam ga presaltao u trecu brzinu i gas do daske ono ubrza malo al to je pravo slabo nema sanse da mogu preteci nekog tako osjecam se drama lose onda, i na nekih kilometar voznje tako u trecoj ono ne moze da ubrza vise od npr ako sam ga prebacio iz 4 u trecu na 55 na sat i drzim gas do kraja u trecoj nekih kilometar da kazem ono ne moze vise od 65 da ide nema sanse vec ga moram vracati onda u drugu odma a to je (kratka relacija 1000 metara za to ) da bi ga izvuko onda u drugoj na 70 auto zviždi i onda u trecu i ide.

Ne bih tražio pomoc da nije stvar u sljedecem a to je da je ovo druga skoda fabia prije ove sam vozao identičnu skodu fabiu 2002 godiste 1.9 sdi motor 47 kw, koju je totalno drugačija sa njom sam radio nenormalne stvari prilikom ubrzavanja znači ne startnog vec onog kad sam u trecoj ili 4 ili petoj pa vratim posebno kad vratim iz 4 u trecu ili u drugu auto ubrza nenormlano i kad mu drzim papučicu gaasa moze ici meščini kolko hoces ubrzava prestize i malo jača auta sa ovim osjetim osjetim da ne mogu to uraditi tj da gubi na snazi cim je malo veci uspon i kad ga vratim u trecu i drzim papučicu ocekujem kao sa starom skodom da ce izvuci da ce "proletit" medjutim on meni TAKO LIJEN TAKO SE ULIJENI TU DA ME TO DRAMA NERVIRA i onda ga moram u drugu da ga razbudim pa da zviždi auto gas do kraja i to molim vas da mi objasnite do cega moze ovo biti znači imao sam iskustva prije ove isto auto koje je bilo ko koza penjalo se u drugoj uz svako brdu u sarajevu sto mi neki i nevjeruju.

pitanja pored vaseg odgovora na sve ovo :

da li ovo moze biti do toga sto je ova fabia koju sam tek kupio mozda nije kako se to kaze "propuhana ili sta vec neznam da li i kako je nju neki njemac vozao ili njemica. znam samo da sam ja svoju skodu staru vozo po autoputu blazuj svake sedmice 2 puta brzine 100-150 na sat da li moze biti do toga da ova mozda nije propuhana ili tako sto i ja sam sa svojom skodom isto tako radio ova nagla ubrzanja cesto kad sam negdje isao da bi nekako dobijao na snazi. sta je problem isti je motor sve je identično na njima . kada sam bio na tom tehničkom tu je sve uredu bilo da li moze biti nesto do motora da li MOZE BITI DA JE MOTOR SE ULIJENIO AKO GA JE NEKO VOZAO GRADSKOM BRZINOM OKO 60-80 NA SAT NPR 5 GODINA TAKO ILI TAKO NESTO PA SE MORA MALO RAZRADITI TI NEKI KLIPOVI ILI STA VEC...MOLIM VAS ZA SAVJET SVAKE VRSTE DOBRODOSAO MI JE !!!!!!!

I JOS SAMO DA NAPOMENEM DA SU MI TRENUTNO GUME NA AUTU IZLIZANE, NEMAJU SARE NI MILIMETRA SKORO, KATASTROFA SU USTVARI TAKOG SAM DOBIO DA LI MOZE GUMA UTJECAT NA TU SNAGU NA TO IZVLAČENJE ODNOSNO UBRZANJE .
 
Član
Moze biti da ti je zaprljana usisna pa da je slabija, probaj ocistiti usisnu granu, hoce da se dosta zaprlja od EGR ventila i onda se uhvati dosta naslaga u usisnoj i poslije godina i godina se dosta smanje usisni kanali u usisnoj grani i tu moze doci do manjka snage... Mada opet pricamo o SDI motori tako da on je sam po sebi dosta dosta lijen...
 
Prijatelju moj hvala ti puno na odgovoru, znači da prvo ciljam na tu usisnu granu, da mi je majstor procisti, a da li ce mi pomoci ista ako na autoput odem vise puta i ako malo jači gas dajem prva pa druga pa treca i tako ,,,,,i ovo za gume mogu li lose(izlizane)gume utjecat na snagu vuču imalo..

hvala jos jednom na pomoci druze ako jos neko ima savjet pisite :))
 
Član
Sto se tice celavih guma to nema veze s tim osim ako su recimo dosta sire i vece nego na toj drugoj sto si vozio.... To sa gasom i autoputem nece ocistiti usisnu gramu jer su to naslage koje se zaljepe u usisnoj grani i one se moraju rucno ocistiti, skine se usisna grana, ocisti se EGR ventil i ocisti se kompletna usisna grana, usisna grana se moze vidjeti da li je zaprljana kad se skine crijevo koje ide sa filtera na usisnu granu, i vidi se unutra kakva je i da li je zaprljana...
 
hvala na odgovoru vjerovatno je do te usisne grane , jer kazem ti ne ocekujem nista spektakularno od sdi-a znam sta je turbina probao sam par puta voziti jača auta ali posto su uslovi takvi da sam uzeo sdi, a imao sam prije toga identično auto koje je jednostavno islo nekako snažnije nije mu trebalo toliko sekundi prilikom stiskanja gasa da ubrza da postigne neku brzinu vec je to radilo nekako žustrije nekako življe od ovog istog sdi-a npr uzbrdo sa starom skodom uz neki uspon eto hajmo reći uz ivan ili uz igman/bjelasnicu stara skoda je mogla ici u trecoj nekako vise na istoj razdaljini vise kilometara na sat nekako žustrije i snaznije se penjala dok ova jednostavno ide nekako tromije i sa zakucanim gasom nemoze da dostigne jaču snagu ni ubrzanje koju sam mogao sa starom. kad vratim npr iz 4 u trecu (prvo ne dobijem tako snazno ubrzanje kao sa starom a drugo prilikom gasa do kraja na nekih 1000-2000 metara ona ide DOSTA DOSTA Lijenije od stare skode ubrza nekih 15 km na sat od trenutne i tu se zakuca uz istu uzbrdicu(npr u 4 sam na 60 i vratim u trecu popne se do 70 nemiče dalje, a stara skoda je duplo vise mogla da ubrza npr u tom istom slučaju do 80 - 85 na sat. konkretno za bjelasnicu ovo jer to je neka normala uzbrdica.
 
ovo novo auto tj isto auto(isto godiste) je dovezeno iz Kelna cuo sam da ga je neka djevojka vozila,,,,,,,

onda prije sam staru skodu mogao u 4 prebaciti kad mi ubrza na 80 -85 i do krivina voziti tako i onda vratim u trecu, a danas sam sa ovom novom sve u 3 morao gore voziti i vracati u 2 nisam 4 ni koristio katastrofa znam sta sam mogo sa starom zato mi je krivo isti put ista autaa isto sve gas do kraja na istim mjestima sam ubrzavo znam taj put napamet. zato mi je malo krivo zbog tog pa sam trazio savjet hajd vidjecu za tu usisnu granu druze pomogao si mi sa tim mnogo eo procitao sam dosta oko tog sad na guglu ... imam neki osjecaj da ovo auto nikad nije vidilo brda kao sto je kod nas u sarajevu (tj na balkanu) nije bas nikad islo sa nekim jakim gasom sa nekim velikim obrtajima vec da je neko vozio ono normala prva pa lagano druga lagano treca kocenje u leru bez nekih trzanja ubrzanja pa se mozda zbog tog to zadušilo nadam se aBD... znači to je samo problem uzbrdica bilo kakava idem u 4 ili trecoj i vracam u 3 ili drugu i gas do daske ono ubrza na početku ali odma gubi na intezitetu gubi i zakucava se tu ne moze puno da izvuče sa starom sam mogo duplo jače.

hvala jos jednom :D
 
Član
Drug moj nisi trebao SDI ako hoces snagu,isao sam sa Caddyem u Bihać uz Cadjavicu sam jedva izisao u 3oj se razguli na 5k obrtaja ja ga u 4tu on se hoce ugasit jednostavno problem je SDI
 
prijasnja je presla 210 000 a sadasnja 270 000 ... ne očekujem nikakvu spektakularnu vuču niti ista ali jednostavno zatrazio sam pomoc vas strucnjaka jer jednostavno osjecam svoje auto vidim da ova sadasnja ne moze kao ona jednostavno kad je uzbrdica i npr: prva druga i gas do daske on ubrzava do nekih bubam 40 na sat ali polahko i to je to , a stara skoda je isto to na istom brdu radila življe i ubrzavala je brže a mogla je na tom brdu do 55 izgurat identično sam sve radio isto znači apsolutno..
 
ZNAČI AUTO MI NA SEMAFORU NPR STARTA FINO ONO TRZNE OSJETIM DA IMA TU ZDRAVINU ZVUK MU JE MALO GRUB TJ GRUBLJI NEGO NA STAROJ SKODI POSEBNO U PRVOJ, ALI CIM MALO RAZVUČEM TJ STISNEM GA U DRUGOJ ILI TREĆOJ I DRZIM MALO DUZE ON JEDNOSTAVNO NE UBRZAVA TAKO BRZO NITI SE PENJE ONA CRTICA KAD GLEDAM KOLIKO MI JE MOGLA STARA SKODA ISTI MODEL/MOTOR SVE ISTO..VEC DODJE DO ODREDJENE BRZINE km/H I TU SE ZAKUCA NE MOZE DA MAKNE KO DA IMA ASTMU.
 
Član
vozio sam golfa 4 sdi-a jedno vrijeme, meni sve isto bilo, jest da je startan al preticanje i tako to, pogotovo uzbrdo je bilo san, e sad taj golf je smatran ispravnim, redovno servisiran u nipexu itd.. sto se tice razlike izmedju dva ista auta, moguce je od vec spomenutog usisa do jos kojekakvih stvari koje zavise od odrzavanja i prijasnjeg nacina voznje..
 
hvala na odgovoru GRGA I SKRABO , gume su 14 - ke iste . Sutra cu otici na tehnicki da vidim tu kompresiju gdje mi preporucujete da odem to izmjeriti i koliko se placa sad sam nesto citao da to moze biti do kompresije na cilindrima pa da vidim rezultate istih, gdje je najbolje u sarajevu da odem hocu li u ASU ili...

znam sta sam prije vozio majkemi uz ivan sam prestizo i mala bolja auta od mog npr ako ide auto 70 uz ivan neko ja u 4 brzini vidim da sam na 65 zakucan i da ne mogu dalje vratim u trecu gas do poda predjem ga ko od sale na 80 se popnem i onda opet nastavljam voziti na nekim malo vecim uzbrdicama to sam radio npr iz trece pa u drugu i predjem ko od sale i onda on meni ubrzava tako snazno u toj brzini sto sam vratio kao da ide po ravnici jednostavno prebacim ga u vecu da idem bez buke one, a kod ovog to ne mogu pokusao sam i sjebo se zbog tog jednostavno iste dionice isti rad sve nemogu to da uradim isto auto vratim u trecu sttisnem gas do poda on ubrza kad prebacim u te 3-4 sekunde ali onda jednsotavno izgubi na snazi ne moze dalje da se penje(npr ubrza za 5-10 na sat i nema dalje da ide nema / A NE DA onda RAZMISLJAM O PREBACIVANJU U VECU BRZINU) ma meščini moro bi stat pa prvu ga vratit pa krenut to me sjebalo fkt. ISKRENO MISLIM NA OVOM STO SAM PROCITAO AKO NE BUDE TO STO STE REKLI DA MOZE BITI USISNA GRANA ONDA MISLIM DA JE TO DO MOTORA DO OVIH CILINDARA DA /MOZDA I GENERELKA/ TREBA DA BUDE URADJENA ILI STA VEC DA SU SE ISHABALI TI CILINDRI TOLIKO DA NEMA TE KOMPRESIJE.

sutra cu aBD otici da vidim tu kompresiju i javim pisem sta je i kako. samo nezz gdje da odem gdje je najbolje. :) :D
 
Top