pomoch

pomoch

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
stavio bi si u autich beezu :) neke zvucnike...tj nes bi mal dodao tek toliko da imam solidn zvuk

imam pioneer deh-3100ub auto radio....e sto bi se isplatilo staviti uz to? ili bi mogao sam dodati ovo http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-WX206A/specs.html
 
Član
:icon_question: neznam meni je to sve novo i ak moze se dati koji korisni savijet da znam kako i sto da kupujem.....da bude solidno ne za takmicenje niti nis sam da ima fini zvuk i kad se pojacha da se cuje :)
 
Član
Uzmes neke dobre trosistemce npr. pioneer od oko 250w ..vjeruj lijepo ce se cuti ja sam sebi stavio u auto trosistemce kenwood 250 w su i dovoljno mi je to inace sam izbacio iz auta i pojacalo i bass nekad me zaboli glava od bubanja :) A ak hoces nesto jace kupi neko pojacalo do 500w i bas do oko 250-300rms mislim da ti je to sasvim dovoljno ;)
 
Početnik
naravno da bi se isplatilo dobio bi finu svirku u autu..
samo nista bez nekog pojacala i da imas neke trosistemce nazad
ili bar neke obicne koi bi ublazavali lupanje..
 
Član
ova pioneer-ova kutija je super... imati ces bas ugodan bass... ne prejak.. super za slusanje,ali ona mora na pojacalo svakako... ;)
 
Početnik
uzmi sebi koaksialce kakve dls ili alpine i zamjeni ih sa onima sto imas u vratima ..onda uzmes dvokanalno pojacalo makar 2x250 w (to je oko 2x100 WRMS)

i uzmes sebi trosistemce koje stavis na plocu nazad od gepeka .. isto neke bolje marke..DLS .alpine, jbl . da imaju makar 70 WRMS-a ili vise ... i spojis ih na to pojacalo ..napred ces imat cist jak zvuk a pozadi boomboom da ti malo lupa u guzicu ..inako neces na takmicenjenje kosto kazes :lol::lol::cool: a mozes i umjesto ovi trosistemaca uzet kakav bass mozda neku 10 ku ..sa mozda 200 WRMS i monoblock sa 200 ili malo vise WRMS i onda ces imat malo vise boom boom i opet super ...po mom misljeju ...prvo mjenjaj te iz vrata ako su tvornicki i malo dampuj ta vrata da se necuje lim kako trese i da smanji vibracije i onda ces tek primjetit razliku ..nije sve u jacini i velicini zvucnika ... :cool:
 
Član
znam da nije sve u velicini zvucnika..a i to sto velis da prvo damp na vrata to se slazem u potpunosti ;);) fala puno na pomoci :)

e da zanima me i koliko bi me izaslo dampiranje vrata? :)
 
Član
tareee je napisao(la):
ova pioneer-ova kutija je super... imati ces bas ugodan bass... ne prejak.. super za slusanje,ali ona mora na pojacalo svakako... ;)

E tare tare to je aktivni subwoofer valjda on ima instaliran amp u sebi :D razocarao si me
Mislim da se jedne te iste teme ponavalaju po neznam koliko puta prelistaj malo ima slicnih tema bas dosta ;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
tareee je napisao(la):
ova pioneer-ova kutija je super... imati ces bas ugodan bass... ne prejak.. super za slusanje,ali ona mora na pojacalo svakako... ;)

E tare tare to je aktivni subwoofer valjda on ima instaliran amp u sebi :D razocarao si me
Mislim da se jedne te iste teme ponavalaju po neznam koliko puta prelistaj malo ima slicnih tema bas dosta ;)

moja greska... nisam procitao sve specifikacije ... jbg desi se... hehhee:cool::cool::cool:
 
Početnik
i.t.a. je napisao(la):
znam da nije sve u velicini zvucnika..a i to sto velis da prvo damp na vrata to se slazem u potpunosti ;);) fala puno na pomoci :)

e da zanima me i koliko bi me izaslo dampiranje vrata? :)



neznam mozda oko 50 - 100 eura oba vrata ..sad zavisi hoces li cjela dampovat i ces samo ona mjesta gdje se vise osjeti vibracija (to je kod zvucnika gdje stoji i oko njega ..) dynamat je skup al je i najbolja solucija ...i onda kad to odradis lijepo bilo fino da napravis lijepe panele za te zvucnike u prednja vrata a ne da stavis zvucnik gdje je bio onaj orginalni ...poboljsanje zvuka nakon ovog tretmana je ogroman ..a kasnije idi na neki sub ..upravu si mozda je za tvoju soluciju bolje uzet aktivni subb kakav malo manjih dimenzija a solidne snage ..i netreba ti nista vise ..;)


fotografija0075.jpg


attachment.php



attachment.php



ili napravis prstenove od mediapana i zakitujes evo vidis ove slike kako to ide .. isto jeftina varijanta ..nisam ni ja starac znao ovako puno oko muzike dok se nisam uclanio na ovaj forum ,,, :cool::icon_smile:

evo slike dampiranja


dynamat_car.jpg

Trunk%20View.jpg

dynamat06.jpg

dynamat.jpg


na zadnjoj slici vidis da nisu dampovana citava vrata ..samo oko zvucnika ..dovoljno je i to za pocetak a razlika u kvaliteti zvuka se osjeti ..pa kasnije mozes citava vrata ;)
 
Član
;);) svaka ti dala na ovome ...budem jos oso u Auto sound poslusati njih sto ce reci tj. bio sam danas al nisam popamtio sve modele zvucnika al znam da mi je rekao da bi mi ugradjivao Hertz 4 komada za 1100 kn i onaj pioneer sub za 1500kn+kablovi sve skupa 3000 kn....pa cemo vidjeti :) ali hvala vam puno

dalje ideje su dobrodosle
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top