pomoc

pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
naime imam problem s protokoomjerom zraka auto mi lezi vec sedam dana a nemogu mu nista.svugdje sam trazio i citavu hercegovinu obisao i nista a nov dio mi je malo poskup sad da ga uzimam a iskreno volio bih pokusat prvo s polovnim,e ako ima neko da mi pomogne da nadjem taj dio molim da mi se javi jer u zescem sam bedu.....pomoooc:icon_sad:
 
hocu drugar poslat cu ti sad sam kod prijatelja a bmw 730 benzin plin 88g i sjecam se da je na serijskom broju zadnja tri broja 027 tako mi kazu da je to bitno ali detaljnije cu poslat kad dodjem kuci poz...;)
 
evo sad svi brojevi s mog protokomjera:BOSCH 0 280 203 027
1286 064.9
s donje strane dodje steker koji ima 4 kontakta a stoji na vrhu masine tocnije izmedju glave i zracnog filtera a sve je spojeno velikim rebrastim crijevima jer zrak ide kroz njih slike saljem cim prije mognem......:icon_sad:
 
po ovom broju sto si dao pase ti od:
BMW 3 (E30) EVOII 2,5 01.90-01.92 175kw 2467ccm
BMW 5 E28 535i,M 535i 141,136,160kw 3430ccm
BMW 5 E34 530i 138kw 2986ccm
BMW 5 E34 535i 155kw 3430cm
BMW 6 E24 635 CSI 160,3453ccm..155,3430ccm...141,3406ccm...136kw3430ccm
BMW 7 E23 735i 141kw,3430...136kw,3430ccm...160kw,3453ccm
BMW 7 E32 735i 160kw 3453ccm
BMW 7 E32 730i,iL 145kw 2986ccm
BMW 7 E32 735 i,iL 155kw,3430....162kw 3430ccm
 
Član
Ima u Vitezu BMW otpad,ako ne nadjes nista,ici cu ja za koji dan,pa ti to provjerim...ili ako naletim na njihov broj telefona,javim ti...
 
I meni je to otislo sad nevuce vise ko prije i trza u voznji gdje se mogu naci za kocku je to tesko jer je kockas djek nema ih sve sam otpade obiso u Sarajevu al nema :icon_cry:
 
nema u vitezu na bmw otpadu, ja sam i hercegovinu obisao cjelu,al sam na kraju nasao u ljubuskom kod Zelje 063-108-052 BMW SCANERU SVE ZAHVALE;)

DAKLE KAKO SAM I TRAZIO POMOC I DOBIO SAM JE I RIJESIO SAM PROBLEM MEDJUTIM IZISLO ME JE 1000 KM SA SVIM LUTANJIMA I PLACANJE GORIVA DOK SAM TRAZIO PROTOKOMJER.NA KRAJU SAM NASAO U LJUBUSKOM I COVJEK MI JE GARANTOVO DA JE SVE OK I STO I JEST SA DJELOM MEDJUTIIM STO NEKIH DRUGI STVARI ODE I MORAS POPRAVIT PA TAKO NARAVNO I JA.MOZDA SU SE NEKI PITALI PA GDJE JE OVAJ E PA PRESO SAM SVEUKUPNO OKO 800km DOK SAM TRAZIO PA ZATO I NIJE BILO JER SAM LUTO OVOJ BJEDNOJ BIH-i...DAKLE KAD SAM SVE NAPRAVIO OTISLE SU MI KLACKALICE OD DVA KLIPA PA SAM POPRAVIO I TO I NA KRAJU OPET NECE DA RADI NA PLIN KAD GA NISAM ZAPALIO MISLIO SAM NA KRAJU DA GA NIKAD NECU POPRAVIT KOLIKO ME JE IZLUDIO.TAD MI COVJEK SLUCAJNO RECE DA IMA U TRAVNIKU SERVIS KOJI JE NEDAVNO POCEO RADIT I DA NISU SKUPI A LICENCIRANI SU ZA GRADNJU PLINA TO JE SERVIS ''SAS''.ODVUCEM KOD NJIH AUTO I LJUDI POCNU PRAVIT I KADA SU POCELI SKIDAT I OTVARATDA SU ZAKLJUCILI DA NIKAD NIJE SERVIS URADJEN OD UGRADNJE PLINA SVI FILTERI ZACEPLJENI INSTALACIJA JE BILA TU I TAMAO ITD. UGLAVNOM SU SVE NAPRAVILI I NAPOKON SAD RADI SVE KAKO TREBA ALI MI OPET IDE PLIN PREKO PROTOKOMJERA KAO I PRIJE A TO SAM HTIO IZBJEC TAKO DA SAM JOS U POTRAZI ZA MAJSTOROM KOJI TO ZNA PREMOSTIT DRUKCIJE JER OVI TO NEZNAJU I KAZU DA TO NEMOZE NIKAKO DRUKCIJE OSIM OVAKO KAKO I JEST A STA SAD AKO MI OPET ODE KLAPNA, VELIKI PROBLEMI NA BMW-u S PLINOM...TREBA SAMO CESCE ICI NA SERVIS KO IMA PLIN DA TO PROVJERAVA I DA SE PRATI TO JE JEDINI SPAS DA AUTO RADI KAKO TREBA I NA KRAJU OPET SVIMA HVALA VELIKI POZZZZZ:cool:
 
Član
Auto servis SAS kod Sene,radi duze vrijeme,ali su nedavno poceli sa ugradnjom plina,i koliko vidim,poprilicno imaju posla!Jer,kad naprave instalaciju,nalete na hifu nasuti plina,pa mi dosta stvari ispricaju usput!Medutim,u tom servisu je jedino gazda pravi strucnjak,a to za izbjec protokomjer,mislim da do tog strucnog dijela jos nisu dosli!!:lol:
Raspitat cu se malo s ljudima koji sipaju plin,gdje i kako su uradili,pa da vidimo nesto za taj protokomjer......pozzzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top