Pomoć Word...

Pomoć Word...

Član
Ovako imam problem sa wordom izbacuje mi neku glupost i sva podešavnja koja podesim sam od sebe promjeni...Ali to mi je manj bitno ono što me živcira najviše je to što se poslije naslova pri kraju stranice otkucam recimo tri reda teksta i onda to prebaci na drugu stranu sve a naslov ostavi gore i ostane praznina i to ni na šta neliči. Kucam diplomski i takve praznine i nebuloze ne bih smio imati u tekstu pa ako neko zna gdje u podešavnjima i šta podesiti da to normalno izgleda???
 
Član
daj uradi print screen da vidim o cemu se radi,mislim da znam sta je,al ne smijem lupit,da se ne bi provalio slucajno:icon_biggrin:
 
Član
@Arminm neznam kako ovde da ubacim sliku kad to uradim??
@Zela GTI kad uradim to opet kad otkucam jedno slovo prebaci mi tekst na drugu stranu a naslov i prazninu gjd ebio taj tekst na prvoj.
 
Član
uradis print scrn odes u paint i paste
i spasis kao jpg i onda sliku upload i nakacis link tu ;)
 
Član
Tekst ti je prevelik da bi bio na istoj strani sa naslovom, sto znaci da moras naslov prebaciti iducu stranu. Samo kucaj sve sto imas, kad zavrsis sa kucanjem, onda fino rasporedis tekst i pustis da se stampa..
 
Član
Ako sam te dobro razumio, rjesenje tvog problema je paragraf. Napravi sve kao na slici. Po defaultu je malo drugacije.
 
Član
Hvala svima na savjetima. @ Sina tako ću i uraditi pošto nemam živaca više zezati se sa ovim, jedino mi je problem što imam pravilnik po kom mora biti otkucan rad i stalno mi to program sam od sebe mjenja pa me nervira...@igor meni po pravilniku mora biti multiply ali mi do sad nije pravio problem sa ovim naslovima pred kraj stranice...Izbacuje mi stalno neko glupo upozorenje program i tad mi sva podešavanja zezne...
 
Član
dobro ti rece Sina,samo otkucaj sav tekst,i onda kasnije kad zavrsis rasporedjuj tekst. ako bude zajebavalo,previse prostora,onda samo povecaj prored malo i et,i ja radim diplomski,i istim smo govnima:cool::cool:
 
Član
dobro su ti rekli, prvo otkucaj sav tekst, pa onda formatiraj (podesavaj). ako hoces da ti neki naslov bude na pocetku stranice, bez obzira koliko je praznog iznad imas tamo opciju "page break before". ne znam tacno kako je u office 2007, ja koristim 2003, ali ti mora biti u format - paragraph.

jedna opcija tebe zeza. nadji tamo u istim podesavanjima opciju "widow/orphan control" i iskljuci je. ona ti onemogucava da na jednoj strani bude samo pocetni red pasusa, a ostatak na narednoj, nego sve prebacuje na narednu, sto je slucaj kod tebe. iskljuci tu opciju i bice sve OK.

PS: igor ti je postavio sliku tih podesavanja, samo u gornjem dijelu izaberi onu drugu opciju tj. "line and page breaks"

dobijes ovakav prozorcic

f283965369fdfe2017cec7c1f6494aed.png


postavi kursor ispred tog dijela teksta koji ti prebacuje i iskljuci ovu opciju koja je ukljucena na slici... ;)
 
Član
To je to što je emir 89 rekao hvala svima na pomoći sad fercera par strana kako treba pa opet malo poludi ali sad bar znam kako vratiti u normalu ;)
 
Član
ako npr neki naslov mora biti na pocetku nove stranice, stavis kursor ispred njega i koristis ovu opciju "page break before"
 
Top