pomoc strucnjaka?

pomoc strucnjaka?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e vako, zanima me, ustvari zanima mog havera, moze li ove zvucnike, stavit u auto i sta mu sve treba za to..(pojacala, kablovi i te zahebancije)...inace specifikacije zvucnika su: max. opterećenje (muzika)300 W,sinus:100 W,raspon frekvencije:40 - 20 000 Hz,jačina zvuka:94 dB,impedenca:4 Ω...i ima neki kasetofon pijacarski, al bukvalno kasetofon...xD Ni ja ni on pojma nemamo oko ovog, pa sam mislio da neko ovdje mozda zna....:)
 
Član
Nisam siguran jesul ovo kucni il auto zvucnici :icon_question:

Ako ih ima gdje stavit prvo nek promijeni taj kasetofon nek uzme neki CD player i skopca ih na njeg posle doda neko pojacalo od nekih max 200W RMS i to je previse za ove zvucnike al eto i 10-20 mm naponski kabl i to je to .....
 
Član
heh, ni meni nije jasno jesu li auto ili kucni:icon_question: zato pitam mogu li se stavit u auto...
prenijecu mu to za cd...hvala uglavnom...;)
 
Član
A to su po izgledu kao neke profesionale,ali daleko od toga,nekvalitetno skroz,94db nema sanse,jos i 300w
moze u auto ali zasto ce visokotonci onda tu
 

Sky

Član
ma imao sam takve kutije , i nisu nesto, obicni zvucnici unutra. radije ih prodaj nekom, pa si kupi sta kvalitetnije ;)
 

IGY

Član
prvo preimenujn temu u nesto normalno
a to ces uraditi iz razloga da i ako ti se nesto objasni da neko moze opet naci tu temu i vidjeti je, isto to si i ti mogao uraditi
potraziti temu gdje vec ima milion puta napisano kako nesto spojiti
 
Član
haj da ja nabrzaka pitam nest...

imam neke gold star zvucnike ,6 oma , 50w imaju solidan magnet, i ima neka rupa u magnetu ..
sad jel to bas ili sta


spojim u auto , ono radi ,al malo ko da zapinje ,nekad proradi nekad ne, mada mi je i cd u nikakvom stanju ....
........

sad me zanima valjal to ista ,kolika je cijena kad bih prodavao.. i za tu rupu sta je to ...

znaci na sredini magneta rupa ima kao to ti je bas zvucnik ... pa de vi znate bolje ..
 
Član
ta ti rupa u sustini sluzi za hladjenje zvucnika ... mogu u kola ... sto se cjene tice neznam al ne vrijede puno (cca 30-40 markica) ... pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top