Pomoc pri kupovini Alu Felgi

Pomoc pri kupovini Alu Felgi

Član
Pozdrav, prvi put kupujem felge pa me interesuje na sta obratiti paznju..

Ako mozete da napisete i okvrine cijene ispravljanja, balansiranja i farbanja felgi cisto da znam koliko to sve kosta...
 
Član
gledas uopsteno stanje felgi jesu li izgrebane jel lak ostecen, a sto se tice jesu li krive ili sl odnese kod vulkanizera prije kupovine i sve ti bude jasno , pored toga imm ti ja ponudit flege sa rapsonom 4x108 za peugeota
http://www.pik.ba/artikal/6609872/alu-felge-17-momo-arrows/ ;)
 
Član
D_cash je napisao(la):
gledas uopsteno stanje felgi jesu li izgrebane jel lak ostecen, a sto se tice jesu li krive ili sl odnese kod vulkanizera prije kupovine i sve ti bude jasno , pored toga imm ti ja ponudit flege sa rapsonom 4x108 za peugeota
http://www.pik.ba/artikal/6609872/alu-felge-17-momo-arrows/ ;)

Evo bas gledam ove tvoje felge i vidim da je jedna po rubu ogrebana, je li takav tip ogrebotina alarmantan? Kako se sanira i koliko kosta ?
 
Član
Može da se vozi i sa ovim ogrebotinama, najveći je problem što to ružno izgleda.
Ne znam koliki ti je budžet, ali gledaj da kupiš felge u koje se ne treba ulagati ili imaju neke minorne ogrebotine...da kupiš lomljene pa da ih variš, ispravljaš, farbaš...ne isplati se...
 
Član
to ti je isto ko auto kad kupujes, moras bit razumljiv pa da progutas neka sitna ostecenja na autu, tako i na polovnim felgama, nemoj gledat jel ova jedna malo ogrebana, bolje i to da vidis nego da vidis da nema tacke na njima a one komplet farbane mozda iz razloga sto su udarane il slicno.

zna se posto su felge i gdje se kupuju takve felge koje nisu nikad farbane a uz to nigdje mrve ostecenja nema ;)
 
Član
Dzeni je dobro napisao vecina raje se zaleti vidi felge nemaju packe na sebi a one varene ili sta vec ,kao ne davno sam farbao 17" y rog , kaze momak da promjeni boju felgi i rece na ejdnoj felgi prilikom postavljanja guma izgreban falc ugl tako je pocelo a na kraju je zavrsilo za 200gr kita jer je felga varena i rub masinski obradjen na strugu, kada sam to ukolonio kit vidi se Lak je bukvalno gorio rpilikom varenja tako da bolje uzet felge sa manjim ostecenjima ali fabrickom bojom i lakom na sebi.
A sto se tice mojih felgi na njima je original sve nisu uospte krive a imaju ostecenja od trotoara i slicno i sve je fino slikano da se vidi , a ako zeli te da se ofarbaju bice u nekoj razumnoj cijeni jer ih vec i kupuje te( bukvbalno samo da se pokrije materijal) ..;)
 
Član
Pozdrav, je li puno da stavim 17" na auto od 66kw - 90KS, radi se o peugeotu 307...

fabricki je dosao na 15"...
 
Član
nije , sto bi bilo puno, tu jedino na udobnosti gubis,
precnik ostaje isti ako je 17ka niskoprofilna, samo udobnost -
stabilnost +
 
Top