pomoc.. pls !!!

pomoc.. pls !!!

imam keeway 150 speed,, da li zna ko ikakav tuning za ovu vrstu motora.. hvala unaprijed..


maximalna mu je brzina 100 kmh.. po knjizi i toliko moze ici bez problema.. a ja bi volio da moze makar 130.. :D evo link da vidite kako ide:


http://www.youtube.com/watch?v=M2_FhrVU8nc


:icon_smile:
 
Član
ja znam na skuter stavis auspuh dodatni i da ti oko 25 % snage na motoru.....pa se stavi novi filter...pa neki petljaju i sa klipovima nesto....eh sad da li je kod motora i skutera isto neznam....
 
GOLF TZ je napisao(la):
ja znam na skuter stavis auspuh dodatni i da ti oko 25 % snage na motoru.....pa se stavi novi filter...pa neki petljaju i sa klipovima nesto....eh sad da li je kod motora i skutera isto neznam....

ma gledao sam nes po netu sta god da ukucam dodje mi skuter nigdje ovog modela sto se tice tuninga..
 
Član
na tom motoru sam imao obuku :D fino ide do stotke, al brate tesko da se moze a da se novcano isplati kako pojacati taj motor zadovolji se tim....
 
Stilo je napisao(la):
na tom motoru sam imao obuku :D fino ide do stotke, al brate tesko da se moze a da se novcano isplati kako pojacati taj motor zadovolji se tim....

ma imam ja zelenjku kad mi treba brzine,, ali ja i jos 2 komsije imamo iste modele pa zelim nesto da ih lako mogu poraziti :D
 
Član
kawasaki zx6r2008 je napisao(la):
Stilo je napisao(la):
na tom motoru sam imao obuku :D fino ide do stotke, al brate tesko da se moze a da se novcano isplati kako pojacati taj motor zadovolji se tim....

ma imam ja zelenjku kad mi treba brzine,, ali ja i jos 2 komsije imamo iste modele pa zelim nesto da ih lako mogu poraziti :D
mozes postici malo vecu brzinu tako sto ces staviti veci zupčanik koji prenosi snagu sa mjenjaca na lanac al ces dobiti slabije ubrzanje a vecu krajnju.....
 
Stilo je napisao(la):
kawasaki zx6r2008 je napisao(la):
Stilo je napisao(la):
na tom motoru sam imao obuku :D fino ide do stotke, al brate tesko da se moze a da se novcano isplati kako pojacati taj motor zadovolji se tim....

ma imam ja zelenjku kad mi treba brzine,, ali ja i jos 2 komsije imamo iste modele pa zelim nesto da ih lako mogu poraziti :D
mozes postici malo vecu brzinu tako sto ces staviti veci zupčanik koji prenosi snagu sa mjenjaca na lanac al ces dobiti slabije ubrzanje a vecu krajnju.....

ma to je u mene amidzic radio bacio djaba 40 km dok je to odradio i nista nije dobio na brzini,, ja mislim da je za 2 zuba veci lancanik nabavio ali se nije osjetilo... eh sad zadnji lancanik kad bi stavio dosta manji mozda bi bilo vise ucinka..
 
Član
jel ima to cudo blokadu brzine?skines nju ak ima...a promijeni auspuh to ti je osnovno..
 
Član
semma je napisao(la):
jel ima to cudo blokadu brzine?skines nju ak ima...a promijeni auspuh to ti je osnovno..
cisto sumnjam da ima blokadu brzine a da mjenja auspuh na takvoj masini nema fajde ipak je 4T a ne 2T.....;)
 
Stilo je napisao(la):
semma je napisao(la):
jel ima to cudo blokadu brzine?skines nju ak ima...a promijeni auspuh to ti je osnovno..
cisto sumnjam da ima blokadu brzine a da mjenja auspuh na takvoj masini nema fajde ipak je 4T a ne 2T.....;)

ma nema veze volio bi ja auspuh radi zvuka ovaj je previse tih... a blokade sigurno nema ionako je spor :D
 
Član
ne bih znao tacno boga mi,predpostavljam da ima u ziv ondje gdje prodaju keeway samo nov je vjerovatno skup...ma uhvati koga od one djece po zivinicama sto vozaju skutere bude ih po 50 oni to svi rade pa vidi sa njima..
 
semma je napisao(la):
ne bih znao tacno boga mi,predpostavljam da ima u ziv ondje gdje prodaju keeway samo nov je vjerovatno skup...ma uhvati koga od one djece po zivinicama sto vozaju skutere bude ih po 50 oni to svi rade pa vidi sa njima..

ma oni uzimaju samo one nastavke a meni treba komplet auspuh sa granom.. jer nebi ovaj da sijecem originalni.. :D
 
Član
zasto sumnjas skoro sve ove slabije masinice imaju..a ako promijeni auspuh nece dobiti bas 25% vise snage kao sto je neko rekao ali ce definitivno osjetiti...probaj skinuti samo filter sa svog auspiha pa ces vidjeti...

ma nemas potrebe mijenjati sve a neces ga sjeci moze se normalno skinuti lonac..
 
Član
kawasaki zx6r2008 je napisao(la):
Stilo je napisao(la):
semma je napisao(la):
jel ima to cudo blokadu brzine?skines nju ak ima...a promijeni auspuh to ti je osnovno..
cisto sumnjam da ima blokadu brzine a da mjenja auspuh na takvoj masini nema fajde ipak je 4T a ne 2T.....;)

ma nema veze volio bi ja auspuh radi zvuka ovaj je previse tih... a blokade sigurno nema ionako je spor :D
ma onda mu gruhi Akrapovica :D ima da grmi zezam se poigraj se malo sa tim zupcanicima pokusaj veci karburator nabaviti......
 
Top