Pomoc oko TURBINE

Pomoc oko TURBINE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi imam neku nedoumicu.
Vozim TDI masinu i od starta,kad krecem,radi mi turbina.
Sad je sjeo jedan prijatelj i rekao mi kao da ona treba da se pali tek poslije 2 hiljade okretaja!

Tko je god sjedio sa mnom pomislio je da je hitna ili murija iza nas,jer zuji,zavija.Jel to normalno?

Dali treba da radi non stop ili da se pali nakon odredjenih okretaja?
Unaprijed hvala.
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
kod TDI motora se turbina odma pali nije to golf dvojka pa da se pali poslije 2000rpm

OTKAD TO????
ili ja zivim u neznanju ali koliko ja znam postoji pojam TURBO RUPA !!!!!
 
Član
jel ti u petoj na 120-130 kad stisnes gas do poda uleti u safe mode i iskljuci turbo,tj. prestane da vuce i sporo ubrzava?
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
jel ti u petoj na 120-130 kad stisnes gas do poda uleti u safe mode i iskljuci turbo,tj. prestane da vuce i sporo ubrzava?

Nije,poslije 130 kao i do 130 ubrzava normalno,tek poslije 160 vuce teze,a to je normalno,ne moze ici 300.

Znaci moglo bi biti da nije crijevo probuseno,posto ono zvizdi ko sirena od hitne pomoci...ili cajkana..cudno.
 
Član
pa ako ti ide do 160 znaci da neulazi u safe mode a to onda znaci da je sve ok i moguce je da zvizdi zato sto je izgorio nesto na izduvnoj grani pa tuda sisti.
To sto govoris pali se gasi turbina,je daleko kompilovanije nego sto si dobio odgovore,u glavom sve je ok jer nemas safe mode,trazi gresku negdje u izgorelom dihtungu ili nekoj "rupici".
 
Član
nermin je napisao(la):
Pa kod mene ide do 180km/h normala, ali udje safe mode trecom i cetvrtom i petom kako kad :)
P1550

pa jad polako ubrzavas i kad nedrzis motor do 4000 rpm i kad si njezniji sa gasom onda mozes doci do 180 ali ako stisnes gas do poda i max ubrzavas onda ti se upalis safe mode,jel tako?
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
nermin je napisao(la):
Pa kod mene ide do 180km/h normala, ali udje safe mode trecom i cetvrtom i petom kako kad :)
P1550

pa jad polako ubrzavas i kad nedrzis motor do 4000 rpm i kad si njezniji sa gasom onda mozes doci do 180 ali ako stisnes gas do poda i max ubrzavas onda ti se upalis safe mode,jel tako?
Bravo majstore :) ako ga cepim pali mi se i neka lampica na tabli ESP :)
Neko mi je crjevo prslo 100%, pravi vakum leak ;)
 
Član
a postoji li kakva mogucnost da se "disable" taj safe mode, jer ipak nije zgodno kada zaobilazis pri vecoj brzini :D
 
hm,sad cu ja bit glup,sta je safe mod,mislim zasto se uopce pali,ne kontam.nisam ljubitelj ni zagovornik tedejija,ali me ovo zanima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top