Pomoc oko odluke o kupovini

Pomoc oko odluke o kupovini

Nemrin je napisao(la):
Mislim da po zakonu takvo auto ne moze biti starije od 10 godina :icon_question:

Po pravilniku ne smije biti starije od 12 godina, ako se šta nije u međuvremenu mijenjalo. Većina autoškola koje sam ja vidio imaju dizel vozila. Lakše za vožnju pogotovo za kandidate koji nikada nisu vozili.

Što se tiče toga da ne treba dati za takvo auto 20 ili 30 hiljada KM, ne slažem se sa tim. To mu je sredstvo za rad i trebalo bi biti što novije. Auto na kojem se obučava u velikoj mjeri utiče na izbor autoškole, jer će svako ako su svi uslovi isti prije voziti šesticu nego četvorku, što garantuje više polaznika obuke. Lično poznajem dva instruktora koji su kupili novog Golfa VI za potrebe autoškole.
 
Član
eno je napisao(la):
plin bi ugradio jer kao sto arminnn kaze,trosio bi 8l pa mozda i vise benzina. litra plina je 1.15KM/l i da trosi 10l/100km to je 11,5KM. samo sto on povlaci druge troskove,skuplja registracije i sta ja znam...a,koristio bi ga i privatno ne samo za autoskolu.

a cetvorka,nije losa,samo stara. a sto manje ima kilometara predjenih i mladje vjerovatno manje i kvarova,s tim i manje troskova. ipak je posao u pitanju pa ne bi zalio ni novo auto. samo golf mi nekako ljepsi :icon_smile:

:icon_question: kakve druge troskove, 1.2 benzin ti je jeftinija reg. nego 1.6 dizel, drugo servis jeftini, trece mogucnost veci kvarova u buducnosti (kao turbina...)
 
Top