Pomoc oko odluke o kupovini

Pomoc oko odluke o kupovini

eno

Član
Prvo želim da vas sve pozdravim!

Eh ovako,imam u planu da kupim sebi auto koje ce da sluzi kao vozilo u autoškoli jer sam instruktor voznje "B" i "C" kategorije. Trenutno ne radim kao instruktor,ali pocetkom naredne godine bi trebalo da se nesto promijeni po tom pitanju.

Vozilo na koje ja ciljam jeste polovan VW Golf 6 2010 god. (1.6TDI BlueMotion sa 105KS i 100.000km na satu) ili nov VW Polo ( 1.2 benzin,3 klipa i 60KS ali bi vjerovatno morao ugraditi plin) s tim da ne znam za koje vozilo da se odlučim pa tražim vaš savjet i pomoć jer vjerovatno je neko imao priliku da se druži s jednim od pomenutih vozila.
 

eno

Član
misliš da bi bolje bio neki francuz :icon_question:
Npr. 208 ili tako nesto:123:
 
Član
eno je napisao(la):
misliš da bi bolje bio neki francuz :icon_question:
Npr. 208 ili tako nesto:123:

Ne znam, 208 još nisam ni vidio, a i izbor motora nije neki ni kod njega sad.
Da li bi to bilo i privatno auto ili samo služilo za obučavanje?
Ne znam, kupiti nov auto da ga neko izdrkava i uči se na njemu,..., prije nešto polovno, ali mlado, a solidno jeftino. Tu VW odma' otpada.
PS. Ja imam duple komande u svom autu, a nikad se još niko nije obučavao na njemu.:icon_biggrin:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
eno je napisao(la):
misliš da bi bolje bio neki francuz :icon_question:
Npr. 208 ili tako nesto:123:

Ne znam, 208 još nisam ni vidio, a i izbor motora nije neki ni kod njega sad.
Da li bi to bilo i privatno auto ili samo služilo za obučavanje?
Ne znam, kupiti nov auto da ga neko izdrkava i uči se na njemu,..., prije nešto polovno, ali mlado, a solidno jeftino. Tu VW odma' otpada.
PS. Ja imam duple komande u svom autu, a nikad se još niko nije obučavao na njemu.:icon_biggrin:

Ludo bi se bilo voziti s tobom ko suvozac :)

@tema upravu je oggy, i ja bi prije ganjao sta solidno a jeftino..jer dati pare na nes "novo" a da ucis nekog ne ide:) jos ako budes imao puno kandidata prelazit ces ko taxi a jos nasi putevi divni :)
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Ludo bi se bilo voziti s tobom ko suvozac :)

Redovna pojava kad imam suvozača, uvijek veselo.:D
Najgore kad idemo p'jani iz kafane, svi samo desnu papučicu stišću.:icon_mad:

PS. Prodam ti ja Peđu, ne moraš se mučiti oko komandi.:D
 
Član
kupi 4 golfa u mene susjed prodaje sa komandama 8000 hehe imas isto tako 20hiljada nov fiat bravo sa 90ks za to se ubio a nije skupo odrzavanje ili polo tdi sdi(dizel)nov.
Gledaj da ne trosi puno ida su ti djelovi jeftini;)
 
normala je napisao(la):
1.2 tri klipa 60 ks i plin ... mozes li nam objasniti zasto plin na ovom motoru ?

vjerovatno je i on ubjedjen u pricu da cim se spomene benzin to trosi aman zaman... jbt vise trosi 2.8 TD nego 2.3 benzin... ma cetvorke su najbolje za obucavanje, sad je sve stvar ko sta hoce... uzet auto od 20k da nekoga ucis na njemu, nidje veze... uzmi auto od 10ak hiljada i taman... ha ya
 
Član
normala je napisao(la):
1.2 tri klipa 60 ks i plin ... mozes li nam objasniti zasto plin na ovom motoru ?

zato sto bi mu auto trosilo 8 KM na 100 km... Nije ti to losa ideja prijatelju kad je posao u pitanju
 
Član
arminnn je napisao(la):
normala je napisao(la):
1.2 tri klipa 60 ks i plin ... mozes li nam objasniti zasto plin na ovom motoru ?

zato sto bi mu auto trosilo 8 KM na 100 km... Nije ti to losa ideja prijatelju kad je posao u pitanju

upravo, kod mene je instruktor imao 1.0 punta onaj stari i bio na plinu, ode kupi cigare i naspe za ostatak kovanica, a vozas se vazdan :D
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
... ma cetvorke su najbolje za obucavanje, sad je sve stvar ko sta hoce... uzet auto od 20k da nekoga ucis na njemu, nidje veze... uzmi auto od 10ak hiljada i taman... ha ya

Samo što se moraju poštovati i neka pravila o starosti vozila za autoškole...
 

eno

Član
plin bi ugradio jer kao sto arminnn kaze,trosio bi 8l pa mozda i vise benzina. litra plina je 1.15KM/l i da trosi 10l/100km to je 11,5KM. samo sto on povlaci druge troskove,skuplja registracije i sta ja znam...a,koristio bi ga i privatno ne samo za autoskolu.

a cetvorka,nije losa,samo stara. a sto manje ima kilometara predjenih i mladje vjerovatno manje i kvarova,s tim i manje troskova. ipak je posao u pitanju pa ne bi zalio ni novo auto. samo golf mi nekako ljepsi :icon_smile:
 
Top