Pomoc oko kupovine auta

Pomoc oko kupovine auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zdravo drugovi i drugarice:D:D:D
Eh evo ovako,doslo vrijeme da i ja sebi kupim auto pa se sad omisljam izmedju dvije opcije:
Pezo 307 ili
Opel Astra (serije od 2004 pa nadalje)
Dajte molim vas ko god od vas ima nekog iskustva sa ovim autima neka nesto kaze,jer mi je strasno bitno za znati koji je skuplji za odrzavanje,koje auto je bolje i tako to..Inace sto se tice motora imam u opciji pezoa godiste 11.2004 sa full opremom 2,0 hdi 136 KS ili astru 2005 1,9 cdti sa 120 KS.Molim vas pomozite....pozdrav svima
 
Ja imam astru... iskreno ni ja je ne poznam dobro jer nije jos ni do prvog servisa dogurala. avtic meni super do sad. kvalitetno je odradjeno. a bio sam u dilemi doduse izmedju manjeg pezoa i astre i evo do sad mi je drago sto sam ovo izabrao. cuo sam da je peugeot skup na dijelovima ali to ce ti bolje neko sa iskustvom reci. eto glas za BLITZ.;)
 
uzmi lava i neces se pokajati siguran budi... pusti te price sto u nas narod prica da je peugeot skup za odrzavanje, peueotu 406 isti taj motor 2.0HDi jeftiniji je servis nego za golfa 4....
peugeot ti je i od astre (po meni) dosta bolji, udobniji, auto ide ko ludo, veoma malo trosi, stvarno strojnica, ja ih ne volim al buraz mi ga ima pa sam se i sam uvjerio u ovo sto ti pricam, prelazio sam s njim za dan po vise od 1000km... lav.. nema dalje:cool:
 
Član
Druze mogu ti reći samo da su HDI motori bolji od cdTI motora, a i dizel motore za opel proizvodi Isuzu i nisu se baš najbolje pokazali...............Pozz
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
uzmi lava i neces se pokajati siguran budi... pusti te price sto u nas narod prica da je peugeot skup za odrzavanje, peueotu 406 isti taj motor 2.0HDi jeftiniji je servis nego za golfa 4....
peugeot ti je i od astre (po meni) dosta bolji, udobniji, auto ide ko ludo, veoma malo trosi, stvarno strojnica, ja ih ne volim al buraz mi ga ima pa sam se i sam uvjerio u ovo sto ti pricam, prelazio sam s njim za dan po vise od 1000km... lav.. nema dalje:cool:

:cool:
slazem se
 
uranio jarane, kakv bolan GTC covjek pita za cdti... koji je karina za peugeotov HDi- savrsensto su im motori
 
HFintegrale je napisao(la):
uranio jarane, kakv bolan GTC covjek pita za cdti... koji je karina za peugeotov HDi- savrsensto su im motori

GTC je opcenito naziv za izvedbu sa 3 vrata moze biti bilo koji motor;)
mah drug ne vrijedi po forumu rasparavljat o ovako necemu u jos vecu dilemu ce te dovest. eto ja citao negjde da je astrin cdti prvo auto koje je preslo 200 000 bez kvara i dobilo nagradu nekog uvazenog njemackog casopisa.. sve je to u gram u dva- gledaj koje je u boljem stanju probaj pa odaberi nije svako auto za svakoga. cejf je najbirniji:cool:
 
Početnik
Meni se astre ne svidjaju, bar Astra G..pa tako da prema njoj mjerim i ostale..skuplja ti je za odrzavanje, posebno oko motora..I ja glasam za Pezo, poznajem dosta ljudi koji voze lava i svi zadovoljni.. ;)
 
Član
rogy je napisao(la):
Druze mogu ti reći samo da su HDI motori bolji od cdTI motora, a i dizel motore za opel proizvodi Isuzu i nisu se baš najbolje pokazali...............Pozz

ne sve

novi CDTi motoru su fiatovi JTD motori i nema ih boljih, bar meni

kratko i jasno, Astra H je za klasu bolja od PUGa 307

zavrsna obrada, kvalitet, to je sta meni broji

poznajem oba auta prilicno, pezoa jos vise i za iste pare ja uopste ne bih razmisljao, ako mislis na Astru H
 
Član
Hvala na pomoci momci.....Ovako,sto se tice unutrasnjosti astra je daleko ispred,jer je,po meni,unutrasnjost na vrhunskom nivou,kako zavrsna obrada materijala tako i dizajn...Samo me to malo zeza oko motora i odrzavanja,cuo sam raznih prica,ali uglavnom se sve svodilo na jedno:ili je pezo skuplji za odrzavanje ili opel....ma uglavnom,kao sto je rekao jedan od vas gore,koje auto bude bolje ocuvano i u totalu bolje njega cu i uzeti.Vama svima hvala na savjetima i da ako bog da predjete jos jedno 15 miliona kilometara bez ikakvih problema,a za dalje cemo se cuti:cool:;):cool:;):lol::lol:..pozzz svima
 
Član
Astra, i ljepsa je a i mislim da je lakse odrzavati... Francuz je uvijek nesto zgovnano, nesto seru, neke "inovacije" itd... ZNACI ASTRA
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top