Pomoc kod atestiranja plina

Pomoc kod atestiranja plina

Član
E ovako imam ugraden plin u auto ali nisam nikakve papire dobio kad sam kupio bocu polovnu sam je uzeo sad kada moram da izvrsim atest sta da radim gdje da idem imali ikakve sanse da je atestiram.HITNO mi je hvala unaprijed.
 
U federaciji je stupio zakon kojim je predviđeno platit atest oko 400KM (nažalost), dosad je bilo oko 50KM. Ti najprije moraš u nekom servisu pokušat kako dobit papire od boce i onog plinskog uređaja kako bi mogao pristupit atestiranju vozila.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
U federaciji je stupio zakon kojim je predviđeno platit atest oko 400KM (nažalost), dosad je bilo oko 50KM. Ti najprije moraš u nekom servisu pokušat kako dobit papire od boce i onog plinskog uređaja kako bi mogao pristupit atestiranju vozila.

Odakle ti to da je stupio zakon za ATEST ? To sam cuo samo na netu u nekoj rasparavi sa kolegama iz RS ovdje niko nezna nista sa tim .
 
Član
nije u federaciji nego u cijeloj BiH
Od 1. decembra: Uspostavljen jedinstven sistem sertifikovanja vozila u BiH

Image

Ministar komunikacija i transporta BiH Rudo Vidović izjavio je da je u BiH od 1. decembra uspostavljen jedinstven sistem sertifikovanja vozila u BiH, u skladu sa Zakonom o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH.

Postupak sertifikovanja vozila odnosi se na pravna i fizička lica koja su kada proizvode, održavaju, popravljaju ili prepravljaju, puštaju u promet vozila, uređaje ili rezervne dijelove za vozila dužna da to rade po uslovima propisanim za bezbjedno učešće vozila u saobraćaju, pojasnio je Vidović na konferenciji za novinare.

Prema njegovim riječima, pojedinačno proizvedena, prepravljena i u većem obimu popravljena vozila prije puštanja u saobraćaj moraju biti podvrgnuta sertifikovanju u za to ovlaštenoj organizaciji, prenosi Srna.

"Odobrenje za obavljanje ispitivanja iz oblasti sertifikovanja vozila na prostoru BiH dato je za 70 ispitnih organizacije, od kojih je 27 u Republici Srpskoj, 41 u Federaciji BiH, te dvije u Brčko distriktu", istakao je Vidović i dodao da su izdavanjem ovih odobrenja prestala da važe ovlaštenja po osnovu Uputstva za jednako ispitivanje motornih i priključnih vozila iz 1989. godine.

Vidović je naglasio da je Pravilnikom o sertifikovanju vozila uređen i način i postupak sertifikovanja vozila kod kojih se mijenjaju sklopovi i uređaji koji su bitni za bezbjedno učešće u saobraćaju, te vozila koja se koriste za prevoz opasnih materija i vozila za prevoz lako kvarljive robe.

On je podsjetio da je nakon javnog konkursa sa organizacijama koje su dokazale ispunjavanje potrebnih uslova, Ministarstvo komunikacija i trasporta BiH 14. decembra 2009. zaključilo ugovore o obavljanju administrativnih i tehničkih poslova u oblasti sertifikovanja vozila sa "Automotiv centrom - centar za vozila Sarajevo" i "Konzorcijumom".

U Pravilniku je objavljen i cjenovnik usluga u postupku sertifikovanja, koji je stupio na snagu polovinom novembra.

Sva vozila koja su obuhvaćena ovim pravilnikom prilikom registracije moraju biti podvrgnuta sertifikovanju.
 
Član
OK a odakle si ovo preuzeo ima li jos sta cijena, sta treba, gdje su ta mjesata na kojima ce se vrsiti atestiranje- ?
 
Član
ima kako da nema:
http://www.mkt.gov.ba/Aktuelno/?id=2401
http://www.automotivecenter.ba/Zakoni%20i%20pravilnici/Pravilnici%20BiH/23.Pravilinik%20o%20certificiranju%20SGBiH%2041-08.pdf
http://autoinfo.ba/1510-bih-atest-plina-peterostruko-skuplji
i tako dalje ocitanje broja motora 100 KM plus pdv
 
Top