Polygonal Laso Tool - ubi me

Polygonal Laso Tool - ubi me

Član
Kada selektujem sa Polygonal Laso Tool, ako sacekam malo, par sekundi on sam spoji selekciju a ja skoro zaavrsio sta mi treba, ubio bi se kad mi se to desi a desava se :D

Moze li se kako iskljuciti ili povecati to vrijeme auto zatvaranja selekcije?

Najbolje od svega je sto na adobe forumima kazu da takva opcija ne postoji u photoshopu i da je to do misa ???? E pa ja sam probao vise miseva i nije do misa.

Trenutno imam CS4 ali i u starijim se to desava, ne mogu da vjerujem da se ne moze nista uraditi ?
 
Član
Ma joj sa pen ili ja ne znam ili nisam navikao, ali nikako ne mogu da napravim finu zaobljenu selekciju, sve ja fino ocrtam i kao popravim tacke i kad kliknem "make selecion" ona sva krivudava ispadne ?

A sa polygonal ili sam navikao ili ..... ispadne fino tacno oblik kakav hocu.
 
Član
pa sta ima veze sto ti zatvori selekciju...onda mozes drzati shift ili alt zavisno da li zelis da dodas selekciji ili oduzmes od selekcije...a sto se tice pen tool-a mozda nisi podesio feather (nezz tacno sta ti se desi pa ti ne mogu tacno ni reci)
 
Član
Nije to nego, ne treba mi father, nego kad pravis polukrug recimo, ne ispadne ravna linija nego krivudava ali nije bitno, moze se nastaviti i koristiti path nego me nervira ja navikao na poligon i ubi me kad sacekam sekund dva on zatvori ali ajde mislio sam da ima neka opcija da se iskljuci to ??? Ne mogu jos uvjek da vjerujem da nema :)

Al kad se smanji slika ne vidi se mnogo :D

23msvnc.jpg
 
Ja nikad cuo za tu opciju, da sam zatvara selekciju, meni se u preko 3 god koristenja PS-a nikad slicno nije dogodilo, jeste jedno vrijeme kad se mis sjebo dogadjalo slicno, da vrsim selekciju i glupi mis na jedan klik on odradi dva i zatvori selekciju, no ko sto Tarik rece imas alt i shift ako zelis dodati ili oduzeti selektivni prostor, tako da nemas brige onda.

Ili naravno uvijek ostaje pen tool koji je ipak najbolji za te zaobljene selekcije ;) isto tako nikad mi se nije dogadjalo da mi nakon pen-a i selekcije sa njim ps odradi krivudavo liniju, kako uradis sa pen-om tako i bude kasnije kad odradis "make selection", savrseno oblo :)
 
Super Moderator
i meni se isto desi sa polygonal laso tool.... al ja navikao pa malo brze radim onda :D
 
Evo sad sam provjerio i meni se to ne desava......
Inace ima CS2 radi na default postavkama (osi histori na 150 i zuma na tockicu)......
cakao sam 2-3 minuta i nije zatvorio selekciju.......
nesto ti je do kompa i postavkama u njemu.... ili jednostavno mis... nemam ideje sta bi moglo da bude....
probaj da napravis reinstalaciju PS-a ali poslije unistall-a odes u folder od PS-a i rucno pobrises sve u njemu sto je ostalo......

sretno...
 
Član
Joj koliko me to mrzi nemas pojma ali cu morati izgleda, samo sto je stvar sto mi se to desava i na drugom compu, i na ovom prije sa starijim ps i sa starijim windowsom ???? Pa mi malo cudno, mis imam laptop touchpad i usb sharkoon laser i microsoft bezzicni i jos neki bezimeni i na svim je isto.
 
evo probao sam na 5-6 racunara sa raznim PS CS-ovima i nista... slekcija (polygonal laso) stoji upaljena po 5-10 minuta.... i nista..... sasvim normalno se ponasa.....
 
Član
Znaci selektujes 5 - 6 tacaka i onda samo pustis i on sam sastavi sa pocetkom ?

A kod tebe se to ne desava ???
 
Ne....
probao sam na par razlicitih racunara i na par razlicitih PS CS-ova (ja koristim CS2).....
oznacim 5-10 tacki i ostavim tako upaljeno nekih 10-ak minuta i nista.... samo tako stoji......
 
Član
Hmmmm ? Kod mene CS4, da li je moguce da je do njega ili nesto deseto, nemoguce da mi oba racunara i svi misevi koje imam ne valjaju. Aj probacu CS2 ili CS5 mozda :)
 
Top