plin savjet???

plin savjet???

Pozdrav raja :icon_smile:
Evo ovih dana slucajno pretrazujem da vidim koliko bi me stajalo tacno ugradnja plina corrado 2.0 8v 2E (iz trice) iz razloga sto,momka iz tuzle sam pitao rekao je oko 650 bez atesta ( obicni lovato) sto dodje cca 800 sa atestom- ALI VREMENOM GOOGLAJUCI SAM NASAO DA MOTORIMA SA MAF SENZOROM nije PREPORUCLJIV OBICNI PLIN ZBOG CESTIH DETONACIJA KOJE UNISTE MAF (koji valja zamjeniti)
eh sad na piku gledam ljudi ugradjuju obicni sa atestom za 555 KM i 3 god garancije
a sekvent 850 (ATEST KAKO KOJEM AUTU) isto 2-3 god gar.
Momci su iz bihaca- pa jel iko zna ista o njima ,evo link sa pika http://www.pik.ba/profil/lipii/

Ljudi zna li ko šta? Bar savjeti je li istina da obicni sistem dovodi do detonacija i unistenja MAF-a ????
 
Član
Vidi ako ti auto ima njektor dizne svakako je najbolje da se ugradi sekvent sistem sa injektorima i kompjuterom, evo pa procitaj koji sve imaju sistemi http://www.autogasradic.com/tekstovi1.php?kat=Sistemi &pkat=Lamdakontrol sistem
cijene su sarene najbolji ti je lovato,tomaseto, italijanski sistemi, ja ima nxgas mjesavina svega i zadovoljan sam, zato kolio para toliko zike do tebr je.
 
ma znam ja za sisteme, koji je kakav i kako se ponasaju
koliko znam za 2.0 8v moze i sekvent a i obicni (ako slucajno nisam u pravu neka me neko ispravi)
samo eto cujem da kod 2.0 8v zna crknuti MAF koji je 50tak Eura zbog detonacija koje znaju nastati kod obicnog plinskog sistema-dok kod sekventa ovo nije moguce upravo zbog direktnog ubrizgavanja (a najgore zna se desiti 2,3 put godisnje da crkne maf ako si baksuz )
stoga se raspitujem je li neko imao iskustva i da li ko zna vise
 
Član
ja imam obicni plin na autu (bmw e36 316i ) kupio sam ga takvog ima vec godina dana skoro MAF je josh ispravan i radi kako treba jeste mi detoniro par puta ali, stave ti oni prije mafa kao "nastavak"(da tako nazovem) on je rupicast sa strana i dodje gumica preko , tako da u slicju detoncija ta gumica samo spadne sa njega i ispusti taj "pritisak" do sad mi nijedna detonacija nika napravila nikakvu stetu:cool:
 
Član
Stave se klapne i nemaš problem ako detonira, mada je seqvent plin majka. Vozio sam na 3 auta običan i na 2 seqvent sistem i ne može se porediti.
 
Član
Ma neznam sta da ti kazem sto rece mogu oba sistema jedino ako nisi pri parama to je drugo ali sa sekventom je isto ko da vozis na benzin nema nikakve razlike niti pameti palis na benz, sam prebaci predivna stvar skriveno punjenje i niko ne zna na sta se vozis samo djiras za 1,20km :icon_smile:
 
uzroci detonacija kod plina je samo ako imas problema s kablovima od svjecica tj. ako one probijaju detonacije ce se i javljat ;) ako su kablovi ok ne smije biti nikakvih detonacija ja sam Duju vozo 3 godine nikad ni jednu detonaciju nisam imao
a sistem koji je bio ugradjen je neke Turske marke i sluzio me bez ikakvih problema niti sam kad filter mjenjo niti ista ;)

Moj ti je savjet ako imas podlogu za ugradnju sekventa ugradi ga nemoj zalit marke kasnije kad ugradis ovaj obicni nakon par mjeseci ces se pokajati ako nemas para za ugradnju tj. fali ti 2-3 stoje pozajmi i rijesi to isplatit ce ti se vjeruj mi ;)
 
Član
brate dodji u sarajevo kod Dejana i ugradi sekvent plin stag 300+ i bices miran momak radi za 10 ja mislim da ce te doc oko 750km.Imas skriveno punjenje i tako tih gluposti ja sam sebi radio kod njega i nisam se pokajano momak je za 10 ;)
 
hafaR_ABF je napisao(la):
brate dodji u sarajevo kod Dejana i ugradi sekvent plin stag 300+ i bices miran momak radi za 10 ja mislim da ce te doc oko 750km.Imas skriveno punjenje i tako tih gluposti ja sam sebi radio kod njega i nisam se pokajano momak je za 10 ;)

pa realno sarajevo mi je blize nego bihac , iz tuzle sam
i koliko kazes da bi otprilike izaslo...?? treba mi znaci toro boca i skriveno punjenje ?
jel imas njegov broj , profil il ga ti pitaj ..da znam
 
blizi ti je Marko gas Usora a imas ga na google-u ukucaj i sve ce ti izaci ;)
nazalost boca se instalira kakvu preporucuje atest znaci u prcvoljke od auta ne mozes ubacit onu od 50-60 litara nego manju jer kad se atest radi ide ti auto na vaganje ;)
 
ma realno mi je svejedno gdje uradit samo da bude ulozeno = dobiveno ali naravno ne daje mi se ni 1000 KM kad se radi i za 700-800 marki , pa sad ja pokusavam saznat koliki je kvalitet tih komponenti i kakva je sve opca kvaliteta tih servisa koji ugradju taj plin ..
 
Član
Pa jarane svi daju garanciju,a osim toga ti zivis u Bosni.Ako ti se ne svidja poslije par dana,vratis im sve oni tebi pare i kvit:icon_smile:

Ja sam radio kod Njegosa i auto sam dovezao iz Norveske dole kod njega da uradim,uradio sve,prvu mapu nakon par stotina kilometara malo korigovali,sad sam dosao iz BiH do Osla,auto na putu nas 4 ,i pun gepek ide 230 ko flak:D

Bolje mi ide na plin nego na benzin.
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Pa jarane svi daju garanciju,a osim toga ti zivis u Bosni.Ako ti se ne svidja poslije par dana,vratis im sve oni tebi pare i kvit:icon_smile:

Ja sam radio kod Njegosa i auto sam dovezao iz Norveske dole kod njega da uradim,uradio sve,prvu mapu nakon par stotina kilometara malo korigovali,sad sam dosao iz BiH do Osla,auto na putu nas 4 ,i pun gepek ide 230 ko flak:D

Bolje mi ide na plin nego na benzin.

Super je sve samo da ce ti vratit pare a ti njima opremu :lol: mozda toga ima u Oslu :lol: dalje kad ti se radi sekvent busi se usisna grana pa da bi ti vratio sve u normalu trebala bi mu nova usisna ? zato kad si postavio to je to i ja kazem da je auto zivahnije na LPG jedino da malo duze mu treba da dosegne vecu brzinu dok je na LPG, a sve ostalo je za 10+
 
Lexillium je napisao(la):
Pa jarane svi daju garanciju,a osim toga ti zivis u Bosni.Ako ti se ne svidja poslije par dana,vratis im sve oni tebi pare i kvit:icon_smile:
dosao iz BiH do Osla,auto na putu nas 4 ,i pun gepek ide 230 ko flak:D
Bolje mi ide na plin nego na benzin.

prvo imas garanciju ali od vracanja sistema nema nista!!
drugo ,, bolje ide prvih 500km, jer su nove dizne i sl isl
nakon odredjenog vremena benzin se itekako osjeti, i benzin
ne moze nista zaaaamjeniti ;)
poslije ispravke, ono bitno, sekvent je duplo bolji, ako imas nvaca
probaj sekvent ugraditi, usteda je ogromna u odnosu an benzin,
sistem radi super posao ;)


javi se na pm ako ti treba broj, imam momka koji ce ti ugraditi sitem,da budes zadovoljan
iz sarajeva je ;)
 
Top