Pitanje za poznavaoce audija(amortizeri)

Pitanje za poznavaoce audija(amortizeri)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam ponudu kupiti komplet amortizere sa glavicnama i oprugama(sportski) bili na audiju c4 2.5 tdi, a meni treba da postavim na audi c4 2.6 benzin.
Zamolio bih one koji znaju da mi kažu da li mi odgovaraju navedeni amortizeri ili ne?
 
Član
Znam i ja isto da bi trebalo, ali treba mi informacija 100% tačna da mi odgovaraju, jer kad kupim onda nema vraćanja.
I ne radi se samo o amortizerima nego i o glavčinama.
 
Član
2FAST je napisao(la):
Znam i ja isto da bi trebalo, ali treba mi informacija 100% tačna da mi odgovaraju, jer kad kupim onda nema vraćanja.
I ne radi se samo o amortizerima nego i o glavčinama.

Odgovara. 100%. Osim ako jedan od njih nije quattro. I kako misliš "nego i o glavčinama"? Šta će ti glavčine? C4 ima prednje uloške amortizera, promijeneš uloške i opruge i to je to.
 
Član
Kod mene nije quattro, a sa ovog drugog auta su već skinuti komplet amortizeri sa glavčinama i motor je bio 2.5 tdi, i iskreno nisam čuo da ima quattro pogon u ovim dizelskim varijantama pa bi onda trebalo odgovarati.
A ne mjenjam samo amortizere, nego sve u kompletu sa glavčinama jer mi je to sve oštećeno na mom autu.
 
Početnik
ako nije quattro onda pase 100% a ako nisi cuo da ima quattro :) malo se bolje raspitaj ja sam neki dan na jednog quattro-a iz 1997 postavio gewinde 2.5tdi redni 5 cilindara sa 390000 km na satu i jos ide ko zmaj...

BTW na koje mislis glavcine?


koliko ja znam glavcina je na tocku a ona se veze na lezaj...

ili pak mislis na stutzlagere ili kak kod nas kaze aksijalne lesajeve??
 
Član
muha je napisao(la):
ako nije quattro onda pase 100% a ako nisi cuo da ima quattro :) malo se bolje raspitaj ja sam neki dan na jednog quattro-a iz 1997 postavio gewinde 2.5tdi redni 5 cilindara sa 390000 km na satu i jos ide ko zmaj...

BTW na koje mislis glavcine?


koliko ja znam glavcina je na tocku a ona se veze na lezaj...

ili pak mislis na stutzlagere ili kak kod nas kaze aksijalne lesajeve??

Ne, misli na glavčine. Kako si ti na Audija A6 C4 stavio gewinde naprijed a da nisi mijenjao glavčine :icon_rolleyes:?
 
Član
@muha čuo sam ja za quattro :lol: , ali ovdje sam konkretno mislio na model c4 diesel quattro. Taj iz 1997 nije c4, nego neka novija verzija.

Evo i slikovito, dakle sve u kompletu sa slike ubaciti u 2.6 V6

 
Član
Edji pitaj Aldin_Spuru, mislim da se mozes dogovoriti sa njim da ti on i postavi na auto, ako ti odgovara platis covjeku. On bi ti mogao znati jeli ti odgovara sigurno.
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Edji pitaj Aldin_Spuru, mislim da se mozes dogovoriti sa njim da ti on i postavi na auto, ako ti odgovara platis covjeku. On bi ti mogao znati jeli ti odgovara sigurno.

OK ;)
 
Početnik
GocaS6 je napisao(la):
muha je napisao(la):
ako nije quattro onda pase 100% a ako nisi cuo da ima quattro :) malo se bolje raspitaj ja sam neki dan na jednog quattro-a iz 1997 postavio gewinde 2.5tdi redni 5 cilindara sa 390000 km na satu i jos ide ko zmaj...

BTW na koje mislis glavcine?


koliko ja znam glavcina je na tocku a ona se veze na lezaj...

ili pak mislis na stutzlagere ili kak kod nas kaze aksijalne lesajeve??

Ne, misli na glavčine. Kako si ti na Audija A6 C4 stavio gewinde naprijed a da nisi mijenjao glavčine :icon_rolleyes:?
kako neko nezna BMW po E oznaci tako ja ne kontam Audi -e po C ili B oznaci ..

Za mene je ovo Audi 100 koji je u kasnijim verzijama imao oznaku A6

nema veze to je taj auto evo sad sam pitao google

u nas se ovo zove rukavac a glavcina je ono na sta se sarafi tocak i to se moze prebacit sa jednog na drugio auto ali mi smo stavili sve novo jer je lager mit radnabe kako bi rekli svabe ili ti slicno kao na BMW E39 a i na ovom audiju je jako slicno kao na Calibri A :).


Kako god KW kaze da je za sve isto tj od 12 mjeseca 1990 do 02 mjeseca 1997 samo je razlika kod quattro i non quattro modela.. vjerovatno samo u zadnjim oprugama i amortima

Izuzetak je da je 2.5TDI sa Quattrom nesto tezi nego 2.6 FWD... pa ce auto biti manje spusteno na 2.6
 
Član
Da, baš tako slično je kao na Calibri, i moraš staviti sve novo uopće nema drugog načina da se stave gewinde na Audija 100 koji je kasnije postao A6 :cool:
 
neradi se ovdje o ''glavcinama'' nego o rukavcu (glavcina je onaj dio sto ide u lezaj,na nju se oslanja disk) i slobodno ovo montiraj na svoje vozilo,gotovo sve za manje od sata
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top