Pitanje - ulošci dizni?

Pitanje - ulošci dizni?

Član
Nisam baš upućen pa ću pitati ovdje, koliko koštaju ulošci dizni za golf 2 GTD i koliko bi mi uzeo bošista za zamjenu i štelanje?

Uradio sam motor, boš pumpu pa reko i to da sredim pa da znam na čemu sam :icon_smile:
 
Za mercedes Cdi motor ovdje kod nas 2,5 KM/kom ( Tačnije Čamac d.o.o ), baš nedavno mijenjao na Fiat-u 1.3 Mjet sve 4 ( pumpa dizna ) mislim da su oko 5 KM izašle po komadu, tako da ne znam zašto je to tako skupo, to je ionako mesingana šajba, ponekad s nekim uglovima i to je to.
 
Ulosci dizni i sajbe koje spominjete nisu jedno te isto! Ti isti "podmetaci" sluze za reglazu ulozaka..Iako kupis nove uloske, moraju se reglirati, jer ne pusta svaka dizna na istom pritisku, pa stavljanjem debljeg ili tanjeg podmetaca podize se ili pusta pritasak "otvaranja".. 40 KM ti je zamjena ulozaka uz reglazu...Ja sam nedavno na Renault-u mjenjao uloske dizni, i kostali su me 126 KM 4 komada + 40 ruke..
 
Član
Znači trebaće mi oko 150KM :icon_rolleyes: Možda da ipak samo poštelujem dizne kod Zufera u Visokom... Imam osjećak da se malo čuje neka od dizni, kad dajem gas čuje se da "šišti" isto kao kad lupaju ventili samo puno tiše...

Rađena je glava, sve novo stavljeno od hidropodizača do ventila i usput stavljene dvije dizne od drugog golfa jer su moje bile loše... Možda nisu podešene na isti pritisak pa sam zato ktio da to odradim :icon_biggrin:
 
oko 150 maraka sa novim uloscima dizni, barem je tako dok mene u servisu, ispitivanje i popravak regulaza dizne po komadu 10 km-ova

tacnu cijenu uloska ne znam sad, sve se moze provjerit ;)
 
Top