Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne) + SKAJ I SPUZVE ?

Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne) + SKAJ I SPUZVE ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako, zanima me ako je neko u posljednje vrijeme kupovao ili ako zna koliko se kreće cijena jednog metra željeznih četvrtastih cijevi i gdje bi se u Sarajevu to moglo kupiti. Cijevi su potrebne za pravljenje osobnih sprava za teretanu pa et' nek to bude neka okvirna slika o potrebnom materijalu.

Znači cijena 1 metra šipke, koje su dimenzije šipke (promjer) itd, uglavnom bitno je da je četvrtastog oblika i da nije baš sad neka čačkalica :D

Ako je potreban primjer (slika i sl... mada ne vjerujem) slobodno recite i potrazit cu da postavim.

P.S. Da jos jednom napomenem, lokacija Sarajevo.

E da, u Obiju je bio neki popust i sl pa je bila i akcija aparata za varenje, dal neko zna koliko se inace krecu oni itd? Znam variti al ne bih da posudjujem po ko zna koji put, znaci cijena aparata za varenje, elektroda i ono najbitnije, četvrtastih cijevi gore navedenih u pitanju. :D

Svaka pomoć je zaista dobrodošla :)

EDIT: mozda se to zovu precke, kvadraticne cijevi, kvadraticne sipke itd al et, ako treba primjer pokusat cu nac na netu par slikica pa cu postaviti :)
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd...

Ako se dobro sjecam,ja sam placao 20x20mm oko 30km 6 metara
to ti je tanko,imas 40x40mm,mislim da bih te odgovarale,cijenu ne znam
Aparat od 100km +
racunaj da je taj najjeftini za neke osnovne stvari samo
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

znam, cini mi se da je u obiu bio oko 130 KM, al snasao bih se za aparat, bitne su mi cijevi, te koje ti spominjes, gdje si kupovao i u kakvom stanju?
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

Nisam ja iz Sarajeva! Kupovao sam tamo gdje se prodaje gradjevinski materijal
bez zastite ikakve
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

da napomenem, ne mora biti super-extra stanje materijala, s hrdjom cu se ja lako snaci, znaci cijena otprilike :D

EDIT: i jel ima na otpadima i na kojim, u Sarajevu?
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

drug nisu ti te cijevi uopšte skupe recimou tili cijev 40x40 6m sa stijenkom debljine 1mm su 18 km dok su sa stjenkom od 2mm 35 km
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

6 metara = 18 KM (40x40 mm - 1 mm) > znaci tu negdje, hvala

imal jos poznavaoca tih cijena? otpadi? itd

evo recimo mali primjercic, nie problem uredit ih ako su zahrdjale i slicno :D

rackproject_3.jpg

 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

u kaknju 40X40 6m od 18 do 20km zavisno gdje se kupuje,a mislim za sprave naj idealnije 40x40
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

neznam tacno cijene ali to ti se uzima cijev od 6 metara u komadu... imac kod Cenge, imas u Keram-san na Kovacima, u Penny-u svakom...
a to hocel bit hrdjave ili ne zavisi kako te zapadne i ne utice na cijenu je li pocela korozirati ili ne ali obicno nisu hrdjave...;)
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

ja juce kupovao u bijeljini, nisu kvadratne nego 30x40mm -1.2mm.. cijena 16.30km, mislim da su 40x40 18-20km..
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

imas ovdje u vogosci tj u industrijskoj zoni firmu, ljudi se bave izradom ograda i slicnih stvari. vjerovatno da prodaju i te sipke. cijenu nazalost ne znam...
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

Odes u firmu gdje se prodaje gradjevinski materijal! Kod njih ima 100%, ja sam davno uzimao takve cijevi kod nas u IGM-u! Da imam vremena sad bih otisao da se raspitam za cijene, ali kad uhvatim vremena pogledat cu! ;)


Gladno polje bb Rakovica-Ilidža 033/691-257
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

hajd vidjecu sutra da odem da ih pitam prodaju li i koja je cijena. pa cu ti javiti... ;)
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

e hvala vam braćo, vrh ste :cool:

fkt mi to puno znaci ;)

sad, zanima me kolika je cijena skaja i spuzve i gdje moze da se kupi povoljno? spuzva bi isla na daske a skaj za prekrivanje (oblaganje)?

znaci moze i koza ako je bas povoljna cijena negdje i slicno al' et ja mislim da je skaj daleko jeftiniji pa bi mi dobrodoslo znati koliko se krece cijena jednog metra kvadratnog i gdje se moze kupiti?

btw emire dobro bi bilo da pitas koja je cijena cijevu tu gdje si spomenuo jer postoji mogucnost da bi moglo biti jeftijnije od ovih, recimo mala je razlika u 5km na tih 6 metara al je problem sto kad kupim recimo 20-30 metara, nije lose zadrzati 20-30 KM u dzepu (koje bi bile taman za prevoz otprilike) a i da se razumijemo, draze bi mi bilo dati nekome ko mi pomogne na kafu nego samo za materijal :D
 
Član
RE: Pitanje - Četvrtaste cijevi / Šipke itd.. - (Metalne)

sjednes u auto, obidjes par skladista gradjevinskih materijala, i vidis gdje su najjetinije, a ima dosta razlika u cijenama...al uglavnom svako skladiste ima tih cijevi, i najbolje uzmi 40x40mm...

i gotov pa svako skladiste ima dostavno vozilo;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top