Pežo 307 radna temperatura?

Pežo 307 radna temperatura?

Član
Pozdrav svima,

Da li neko zna koja je radna temperatura za Pežo 307, novi model sa motorem 1.6 HDI 80kw bez FAP-a? Meni uglavnom stoji na 75, stepen gore dole. Odmah sam naravno posumnjao na termostat, ali me buni što auto fantastično grije, zavisno od temperature napolju, počne da grije u roku od 5-10 minuta. Nakon nekih 15-20 minuta radna se popne na 75 i uglavnom ne mrda odatle. Znam da kada je starom ostao otvoren termostat na Golfu 3, radna jedva dođe blizu 70 i grijanja jedva da je bilo. Pa ako neko ima ideju šta bi mogao biti problem, ako je uopšte problem, neka kaže. Kod ovog modela, termostat nije ni malo jeftin da ga tek tako promjenim, košta 100 maraka plus ruke, jer se neko čitavo kućište mjenja.
 
Član
Normala za njih. I meni je isto tako.;)
I ja sam se isto pitao kad sam se susreo sa tim, mislio sam da nesto nije uredno..:icon_smile:
 
Član
Na 70 stupnjeva on ce pretoplo grijat nije ti to neko mjerilo. Malo je osto termostat otvoren. Moze ostat manje i vise zato je na toj trici nije moglo ni 70. To ti je termostat garant. Tako je kod mene bilo i nisam mogo vjerovat da moze da drzi na 90 na onim minusima i snijegu dok nisam stavio novi, sad je na 90 stalno a vec na 70 pocne grijat, kad kazem grijat mislim da vruce
 
Član
Počne on grijat još dok je na dnu kazaljka, dok se i ne pomakne. Problem je što ima raznih mišljenja. Guglao sam, i jedni pišu da je normalno, drugi da nije. Evo i A20DTH piše da je OK, čovjek isto voza P-307 i ima iskustva sa njima. Čak sam čitao na forumima da su neki mjenjali termostat, pa im opet isto.
 
Član
Tako sam i ja konto da je normalno zbog hladnoce dok nisam promjeno i sad je na 90 non stop. I to termostat od cenera
Jer ti sto si mjenjali moze biti da im je opet dosao pokvaren, ti termostati su danas za racku i meni su ljudi pricali da su ih po 2-3 mjenjali dok nisu dosli do ispravnog.
 
Član
OK, volio bih da čujem još mišljenja. U ovlaštenom 113KM termostat plus ruke, najmanje 20 maraka u ne-ovlaštenom, pa nije ni malo jeftino za eksperimentisati.
 
Član
U svakom slucaju placas 113 km za ISPRAVAN, znac sjednes u auto obidjes krug i ako je na 90 platis 113 + ruke ;)
 
Član
Jeste kad bi to tako moglo sa kupovinom dijela u ovlaštenom a ugradnja u ne-ovlaštenom. Ma otjeraću ga kod svog majstora, kada on nabavlja djelove daje mi garanciju na rad. Nabavlja ih kod Nuića, zna li neko kakvi su sa kvalitetom dijelova?
 
Član
Evo opet ja :lol:
Uzeo kod njih masu djelova, i nikad nista, cak mi vecinu djelova i dzabe ugradili. Takodjer i Asd i jurprom sve ok
 
Član
i meni na Polu je tako, bas smo pisali u jednoj temi o tome, i kolega franki je tada ucestvovao
ja sam primjetio da odem do tuzle i nazad a ne ode temperatura iznad 80 stepeni, odmah sam posumnjao na termostat, al mi bilo cudno jer imam grijanje
ostavim auto na leru da radi i tad sam vidio da se ventilator upali kad je i predvidjeno. od tad se vise nisam zamarao s tim. starom na fordu se isto to desava, auto je 2009 god. nikad u voznji ne ide na radnu temperaturu, a ima grijanje, sve uredno
 
Član
Ma neću se zamarati, majstor će. :lol: Volim ja da je to sve provjereno, radije i dati 20km majstoru čisto za provjeru, pa da sam siguran.
 
Član
Ma to je to u vecini slucajeva, jer isto ce ti grijat na 80 i na 87 na koliko mu je radna kad se termo otvori :cool:
I ja sam sa ovim termostatima muku mucio u Fordu se smrzavo citavu zimu za 10 km :lol:
 
Top