Pezo 206 par savjeta kako sta...

Pezo 206 par savjeta kako sta...

Član
Nakon duge potrage nasao sam auto pezo 206 u za mene dobrom stanju, ima par sitnica koje bi pokusao sam uraditi naravno uz vasu pomoc.
U pitanju je osvjetljenje unutrasnjosti koje nekom nije smetalo ali meni smeta, tacnije osvjetljenje klime (digitalna) osvjetljenje prekidaca retrovizora, pepeljara, prekidac podesavanja snopa svjetala... nista ne radi a nadam se da su samo sijalice pregorile.Koje su sijalice na tim mjestima i jel ih problem zamjeniti, ako ima kakav diy ili koja slika uz objasnjenje.
Koja je za osvjetljenje kabine, planiram staviti smd, ali koliko sam primjetio samo je jedna unutra, hocu li canbus ili obicnu?
Koja je za tablice (probao sam skinuti prozirnu plastiku od kucista ali sam je otkinuo pa pretpostavljam da se iznutra mjenja kroz tapacirung zadnji vrata) ?
Znaci koliko je to sijalica ukupno i kojih i kako ih izmjenjati da ne polomim koju plastiku i sl.
 
Član
Ove sijalice za klimu, sat, bord i te stvari su ti one T5, male staklene ubodne, 0.5km kosta jedna. Ostalo su sve one klasicne ubodne, i u plafonu, i pretincu ispred suvozaca, u farovima, nazad na osvjetljenju tablice takodje ( ono se mijenja iznutra, skines tapacirung gepeka i onda iznutra stisnes zabice i izvadis van. Ne moras can bus uzimat, nema gresaka

Ako ti jos sta treba a nisam napisao pitaj
 
Član
Koliko ih je ukupno tih malih t5 za klimu, i koje su imaju sa grlom i bez? Kako doci do njih, moze li kroz otvor radia ili se sve plastike skidaju?Probao sam zamjeniti na tablici i pritiskom na zabice puklo popola, :)
Eto ako ko ima za prodati kucista za tablicu nek se javi ili ako pase od nekog drugog auta recite
 
Član
Imas na youtube diy vadis cijelu plastiku znaci gore od bc i onu oko radija i klime imas i par serafa prilicno jednostavno.
Svi su se pravili pametni izgleda si ih poslusao ,sijalice table se mjenjaju iznutra bas zato sto pucaju kucista. Ma pasu ti i od citrona cak ja mislim
 
Koliko ih je ukupno tih malih t5 za klimu, i koje su imaju sa grlom i bez? Kako doci do njih, moze li kroz otvor radia ili se sve plastike skidaju?Probao sam zamjeniti na tablici i pritiskom na zabice puklo popola, :)
Eto ako ko ima za prodati kucista za tablicu nek se javi ili ako pase od nekog drugog auta recite
T5 nemaju grlo, već stakleno kučište na koje su izvedeni kontakti i tu sijalicu ubadaš u fiksirano grlo koje se nalazi na mjestima koja treba osvjetliti
 
Top