Peugeot 605 2,5 TD... Iskustva, savjeti, kritike???

Peugeot 605 2,5 TD... Iskustva, savjeti, kritike???

Jos uvjek trazim auto, uglavnom francuze izmedju 95' i 2002 godine, jer za pare koje imam oni su meni licno ponajbolja opcija.... Pronasao sam jednog Peugeota 605, 1996. godina, full oprema bez koze.... Motor je 2,5 turbo dizel! Auto nema packe sto se tice limarije i voznih osobina... Ima nekih sitnica sto se tice enterijera ali i to je maksimum do 250 KM! Nisam ga jos uvjek vozio kod mehanicara da pregleda turbinu i motor ali cini mi se dobro, mada cu svakako to uraditi, jutros je bio minus, upalio je ko sat!

Interesuje me sta mislite o ovoj makini, kakav je motor i da li vrjedi kupiti jer mi cjena stima....
 
Auto je limuzina u svakom smislu.I ja sam bio nasao jednog po povoljnoj cijeni,razbio sam se zbog toga sto u regiji u kojoj zivim uopste nema dijelova za peugeot 605 :icon_cry:.
 
Auto je avion, danas sam probao, kao sto rekoh ima sitnih ulaganja ali udobnost, komfor, stabilnost, izgled... Za te godine i te pare, medju najboljim.... Mene jedino zanima kakav je taj 2,5 TD motor, 95kw/129ks, na izgled je dobar, relativno tih, ne znam da li je to moj utisak jer ne vozim turbo dizela ali nesto mi turbina zvizdi cini mi se vise nego inace.... Svejedno cu odvesti svom majstoru da pregleda motor, mjenjac a posebno turbinu da pogleda...

Ima li iko ko moze nesto reci o tom 2,5 dizel motoru(4 klipa 12 ventila)....
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Auto je avion, danas sam probao, kao sto rekoh ima sitnih ulaganja ali udobnost, komfor, stabilnost, izgled... Za te godine i te pare, medju najboljim.... Mene jedino zanima kakav je taj 2,5 TD motor, 95kw/129ks, na izgled je dobar, relativno tih, ne znam da li je to moj utisak jer ne vozim turbo dizela ali nesto mi turbina zvizdi cini mi se vise nego inace.... Svejedno cu odvesti svom majstoru da pregleda motor, mjenjac a posebno turbinu da pogleda...

Ima li iko ko moze nesto reci o tom 2,5 dizel motoru(4 klipa 12 ventila)....

Traži neki sa HDi motorom.
 
Pa nema njih sa HDI motorom, zadnja serija je 99 godine.... I ne interesuju me takvi savjeti, nego da mi neko kaze nesto o ovom motoru i uopste o automobilu!
 
Član
Dobra je to limuzina, ni motor nije loš, samo je 99% njih pregaženo vremenom i kilometrima...
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Pa nema njih sa HDI motorom, zadnja serija je 99 godine.... I ne interesuju me takvi savjeti, nego da mi neko kaze nesto o ovom motoru i uopste o automobilu!

Izvinjavam se ako je pogresno shvaceno.
Mislio sam kao i clan iznad mene - taj motor se ne isplati kupovati. Neki Pug sa HDi motorom je mnogo bolja varijanta.
 
Član
Za bilo koji motor nakon toliko godina i kilometara nema nikakve veze to je li "dobar" jer tu sve zavisi od toga kako je odrzavan - znaci sve je lutrija, kakav te primjerak zapadne.

Taj model je bas rijedak.
Da je neki od PSA XUD motora (preteca HDi-a), moglo bi se relativno lako naci potrebnih dijelova, ali ovako je mnogo teze.
 
Član
Ja bih zaobišao ovu kupovinu. Dizelska limuzina ove klase sa ovoliko godina teško da može biti dobra kupovina. Za ovu lovu možeš naći dobru 406-icu, dizel ili benzin:icon_biggrin:
 
Član
bolja bi ti opcija bila benzin ako vec mislis 605icu uzimat , za dizel je teze naci dijelove al opcenito motori su dobri , auto se ne kvari kvaliteno je uradjen ;)
 
Član
Već vozaš Xsaru :) sta ce ti bolje :cool:

Jesi li razmišljao o Citroenu Xantia? Ugođaj vožnje nevjerovatan. Trebalo bi se moći naći dobrih primjeraka za pristojnu cijenu.
 
toki je napisao(la):
Već vozaš Xsaru :) sta ce ti bolje :cool:

Jesi li razmišljao o Citroenu Xantia? Ugođaj vožnje nevjerovatan. Trebalo bi se moći naći dobrih primjeraka za pristojnu cijenu.

Trazim auto sa 4 vrata, Xsara je sa 2 a i imam je vec 8 godina.... Xsare su odlicna auta!

Nisam razmisljao o Xantiji ali nije ni Pezo 605 odrednica, trazim auto do 5000 KM, mozda uspijem navrcati 5500, gledao sam i neke 406 ice, uglavnom su oni stariji modeli koji su radjeni do 99 godine, svidja mi se sto ih dosta ima isti motor kao Xsara(1,9 TD)...

I samo dizeli dolaze u obzir....

E sad kad se vec pocelo sa preporukama, zanimam me za sta odluciti: Peugeot 406(1995-1999) dizel ili 605 istih godina....
 
Član
Posto je tebe ta 605-ica ocigledno odusevila, nista neces izgubiti ako je makar otjeras na servis.

Ako ti se svidja, uzmi. Ha ja :D
Samo se opet raspitaj za dijelove. Ja vjerujem da ih ima jako jako malo.
 
Top