peugeot 407 slabo vuce

peugeot 407 slabo vuce

Član
kako i naslov kaze peugeot 407 vuce slabo...

jucer sam krenuo za zagreb i presao nekih 500km,i bilo je sve ok,barem sam mislio tako dok nisam stao na semaforu i krenuo po gasu,odma sam osjetio da losije ubrzava i da nema onoga ljepljenja za sic kakvog je bilo...ide podnosljivo i moze se vozati normalno,al nema onoga pravog ubrzanja...ubrzava tek nakon nekih 3000 obrtaja al opet ne kao sto je prije,turbina se cuje tako da mislim da do nje nije,al opet ko zna...

danas probao opet na autoputu kako ide, i jedva sam uspio da navucem 190km/h dok sam prije tu isao i 210km/h

zna li neko do cega moze biti,auto ne dimi,ne izbacuje gresku ni bilo sto?

otisao bi u servis al bojim se da ce me oguliti pogotovo sto sam trenutno u hr a na auto bosanske table...

radi se o peugeot-u 407 2.0hdi 2004god 190000km na satu

ako jos koja informacija treba samo pitajte da probamo rjesiti ovaj problem...

hvala unaprijed
 
Član
Moguće da je otišao vakum ventil na turbini što zakreće lopatice , pa turbo nema 100% efikasnost.
Kolega imao taj problem na 407-ici ko tvojoj (2.0 HDi)
Taj dio koštao oko 280KM na ovlaštenom ( Verano Banja Luka)
 
Član
da se ne cuje sustanje turbine jace?da ti nije crijevo puklo pa gubi pritisak? jesi ga kopcao na racunar da vidis greske, to je najjeftinija solucija da vidis sta mu je :)
 
Član
bio sam maloprije kod majstora, isprva je odma posumnjao na turbo, gledao je crijevo sto ide sa ic-a,kaze da drzim na 4000obrtaja i gledao oce li crijevo biti tvrdje,no nije bilo,mozda samo malo...
no kad je cuo da se cuje turbina poslije nekih 3000obrtaja shvatio je da ona nije upitanju nego bas taj ventil na turbini,al nazalost do toga je nemoguce doci,jer je turbina skroz iza motora,sto je sranje,no kaze mi da mogu doci ovako do bosne i da dole sredim,jer je vamo skuplje...
a nije bilo kod ovoga dijagnostike,ovaj majstor mi je blizu kuce ovdje i kolko sam skontao radi samo mercedese,tak da i nema za pug-a...
zar mi nebi neku gresku trebao izbaciti da nije nesta uredu nego ovako bez ikakvog znaka?
e sad imam nekog rodjaka u sarajevu koji se bavi samo repariranjem turbinama,nemogu da se sada sjetim kako se zove firma...kolko sam skontao da su na dobrom glasu,pa sada bi li ja mogao njima odvuci da oni to rjese ili da picim pravac u peugeot, isao bi na onaj na barama,jer imam dobro iskustvo snjima od prije?

hvala vam ;)
 
Član
djordjep je napisao(la):
Moguće da je otišao vakum ventil na turbini što zakreće lopatice , pa turbo nema 100% efikasnost.
Kolega imao taj problem na 407-ici ko tvojoj (2.0 HDi)
Taj dio koštao oko 280KM na ovlaštenom ( Verano Banja Luka)

;)
 
Član
danas bio na dijagnostici... i izbacuje sljedece greske

p0183 full temperature sensor A - high input

p0299 Turbocharger (TC) supercharger (SC) - low boost

jesu li i dalje sumnje na tlacni ventil na turbini?
 
Član
Ovo "low boost" je tlak niži u usisu nego što bi trebao biti, tj turbina nefila dovoljno tako da je najvjerojatnije nešto oko turba
 
Član
Saznaj orginalni kataloški broj tog dijela , pa pogledaj da li se može negdje naći zamjenski dio , a polovan ti ne bih preporučio , zato što im je to očigledno slaba tačka , pa je pitanje koliko bi i taj polovni izdržao.
 
Član
e ovako,bio stari u peugeot-u na servisu na barama...
nakon 5sati gledanja sta je u pitanju zakljucili su kao da je turbina i da je moraju slati na reperaciju u banja luku, stari se nije odma slozio stime pa je rekao ako skonta da ce doci da se odradi to,jer misli da samo zele izvuci pare iz njega i traze mu za reperaciju 300eura + ruke...
sad da li je moguce da se ni jedna lampica ne upali ako je turbina riknula,nekako mi cudno...
da li da negdje drugo odem pa da vidim sta ce mi reci? ima li ko da preporuci nekoga :icon_question:
 
Član
Nepali ti se lampica ako je turbina problem, a kako ti je dijagnostika pokazala izgleda da je.Možda netreba reparacija nego samo očisiti i možda zamjeniti vacum ventil što zakreće lopatice
 
Član
bikeralex je napisao(la):
e ovako,bio stari u peugeot-u na servisu na barama...
nakon 5sati gledanja sta je u pitanju zakljucili su kao da je turbina i da je moraju slati na reperaciju u banja luku, stari se nije odma slozio stime pa je rekao ako skonta da ce doci da se odradi to,jer misli da samo zele izvuci pare iz njega i traze mu za reperaciju 300eura + ruke...
sad da li je moguce da se ni jedna lampica ne upali ako je turbina riknula,nekako mi cudno...
da li da negdje drugo odem pa da vidim sta ce mi reci? ima li ko da preporuci nekoga :icon_question:

Druže ne daj se upecati na priču , tako su i kolegi govorili da mora turbinu mjenjati , momak ima para , pa su ga mislili uhvatiti u mašinu , ali su mu lupili cifru , da je i on malo razmislio (oko 3000KM , nova turbina sa ugradnjom)
Na kraju odveze jednom majstoru kod nas , on ga prikopča na dijagnostiku , prikaže mu neke 2 greške na turbini (senzor i vakum) , doveze od starog drugu 407-icu , prebace taj dio sa te ispravne , i turbina čudom proradi:lol: , sutradan otišo i naručio taj dio i od toga ima već 3 godine , turbina još sluša;)
 
Član
Potpis što kaže djordjep. Mene su u Bloku zamal zajebali da ne kupim auto što sam dovezao na pregled, rekli mi da ne radi turbo, a auto meni čupa ko ludo, odem kod svog majstora i bile neke privremene greške na dijagnostici koje se više nisu pojavljivale nakon brisanja i turbo radi odlično.
 
Top