Peugeot 307 HDI nece da vuce

Peugeot 307 HDI nece da vuce

Član
E ovako raja, nedavno sam kupio peugeot 307 2.0 HDI 110KS 2001. godina
Auto nikad nije isao dobro, vozio sam ga na dijagnostiku, ponistio greske, izvadio fap filter, ali auto opet lose ide i opet izbacuje antipolution fault.
Znaci on moze preko 3000rpm ali su performanse katastrofalne, kao da nema turbine. Kad ga turiram u mjestu auto prosto zastenje na 3000 obrtaja pa nastavi dalje. Kad ga turiram tu oko 3000 obrtaja imam osjecaj da trokira. Nikad nisam vidio dizelasa da trokira.
Sad izbacuje greske EGR ventila i vakum senzora (Prekidaca) turbine. Medjutim EGR iskljucen, valjda ta cijev se samo skine i on se sam iskljuci.

Da li je neko ima slicne probleme i kako se u stvari iskljucuje kod njega EGR.
 
Član
pa radi li ti turbina :icon_question:

takođe, ako je EGR zaglavio u otvorenom stanju, iako je isključen, ne može do kraja zaklopiti. Pravo "ukidanje" EGR-a je samo ako se stavi podloška između njega i usisne grane.

Ma može biti 100 qraca, ali moraš krenuti jedno po jedno.
 
Član
Maf nije, ocistio ga juce, iskljucim ga, ukljucim ga isto, sto znaci da je on ok. Jedino da blindiram skroz EGR... :/ al mu je gotovo pa nemoguce prici.
 
Član
Jesi li i dijagnostikom ukinuo FAP ili samo mehanicki. EGR moras blindirati skroz jer skidanjem cjevcica nista nisi napravio.A uz to provjeri i prekidac turbine.
 
Prvo ti je EGR blokada mehanicki on ti je samo pri kretanju ako nece da povuce ( do 1900 obrt ) a vakum ventil prvi dole do kompresora klime ti je od turbine, standardna boljka ili crijevo popusti na njemu ili sto je najdonji voda malo ucini svoje na kontaktima. Kontakt sprej lezi pod auto svuci djek naspricaj i iglom za siti ocisti ;)
 
imam isti problem na peugotu 206 1.4 HDI...(a turbina je stavljena 100% ispravna sa drugog ispravnog)
a imam i 307 HDI 1.4 hdi....isti motori...ova 307 ide jako fino....
ali me jebe :D 206ica....znaci smrt za vozit--...bas kao sto autor posta rece..moze on zakucat i u obrataje ali snaga = nula bodova...samo ovaj ne trokira, ne dimi, ali vuce se ko prebjena macka...
(sve u svemu kad dospijem spojit cu to na dijagnsotiku kod jarana...ali posto i dijagnostika zna pokazivat pogresno...i mene zanima okvirno koje stvari sve mogu biti-sta je najgora opcija ujedno i najskuplja da se desi ...sto moze biti uzrocnik ljenosti :icon_confused:)
 
Legend
kako si skino FAP filter??

@black__anegllll

Dovuci nam diagnostiku, da vidimo staje problem..
 
Član
Problem je u Vakum ventilu turbine, tj. ta jedna cjevcica sto ide na turbo je bila prekinuta. Spojio sam to direktno i auto je konacno prodisao :D medjutim ne smijem to tako voziti da ne odrijesi turbina, a kad spojim na vakum ventil, ne reaguje. Zamjenio sam ventil i posto su sva tri ista (EGR, dozer klapna, turbo) ali opet nista. Sto znaci vrlo vjerovatno da nije do ventila nego do instalacije koja dolazit na njega. Probacu za pocetak da ocistim dzek kontakt sprejom i iglom, kao sto rece kolega.

Volio bih da mi neko ko ima isti model, uslika ili kaze koji dzek od instalacije ide na koji ventil, znaci po bojama. Da uprati cjevcice da vidi gdje koja ide i da mi kaze npr. Vakum od turba, na njega ide zuti dzek... lupam. Imam osjecaj da mi to nije dobro poslagano, da je to neko drko...
 
Član
Bio sam u slicnoj situaciji i problem je bio u mjeracu protoka zraka ;)

Iskljuci ga i probaj da vozis, ako primjetis da auto bolje vuce znaci da je do njega 100% :D
 
Član
zna li neko od cega su vakum pumpe(oni solenoidi) na 307ici 2.0HDi 66kw,imaju dvije, znam da je jedna od egr.a al neznam koja i od cega je druga?
 
Član
Kod mene je isti motor u Xsari, ali imam 3 ventila.
Znam da je jedan (sa plavim konektorom) za EGR, a jedan za turbo vastegate.
Šta je treći, pojma nemam :)
 
Član
meni se cini da je kod mene zuti konektor egr, skidao sam i neradi, to sam provjerio, a i na dijagostici javlja problem sa egr-om, a treceg nema heh, l bitno je da ide, ne skodi mu sto neradi egr ;)
 
Top