Peugeot 206 1.1 poremecaj faze paljenja

Peugeot 206 1.1 poremecaj faze paljenja

Član
Ljudi moze li mi neko dati neko strucno misljenje?
Dakle u pitanju je peugeot 206 1.1 sa predjenih svega 30.000km. Tri godine je kod mene i do sad nisam imao nikakvih problema. Prvi problem mi se javio pre par dana kada sam tocio gorivo. Iako je gorivo bilo na rezervi na pumpi su jedva uspjeli da utoce cvaju jer se senzor na pistolju na pumpi non stop aktivirao i prekidao tocenje. Isto je bilo i juce kad sam sipao ponovo. Poslije voznje kada otvorim rezervoar cuje se onaj zvuk kao povlacenje vazduha sto me navodi na zakljucak da je u pitanju ozraka rezervoara. Drugi problem je sto se sinoc upalila lampica za autodijagnostiku motora. Odvezao jutros na dijagnostiku i tamo prijavljuje gresku P1327 (poremecaj faze paljenja). Covjek na dijagnostici je to ponistio i sad mi se vise ne pojavljuje.

Dakle, pitanje glasi, da li je moguce da je i pomenutu gresku prouzrokovao isti uzrocnik kao i otezano sipanje goriva?
 
Imam isti problem na svom jednom 206 samo sto je 1.4 benz 2005 godina bio kod 5 majstora i na kraju u ovlastenom i oni nisu skontali uzrok te greske sedam dana normala pa se pojavi i jbg mijenjana bubina, svjecice, senzor radilice i na kraju se odustalo jer covjek nezna sta je jednostavno je ECU prijavi i jedino je on ostao da se vidi :icon_rolleyes:
 
Top