Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V-Malo pažnje :)

Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V-Malo pažnje :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

Ja se ne bih slozio :lol: Salim se, to je tacno, ali je vts daleko popularniji....:D
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

Jao zvijerke male, kako volim ova malena auta to je cudo, a najdraze mi je kad vidim da lik uzme sa ovim malenim auticima neko j*eno auto nema mi nista draze:cool: Cuvaj ovu masinu :)
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

Dellas: gti ili vts? Šta bolje zvuči? :D

Chola: Hvala,tako uvjek bude:D:lol:
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

Gti mi mnogo golfovski zvuci, tako da VTS :lol:

ako cemo sta najbolje zvuci to je definitivno CUPRA....:icon_biggrin:
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

Je, VTS je definitivno popularniji, bio je u vise verzija, a i vecini ljepse izgleda. Meni je i 106 lijep, al mnogim nije iz nekog razloga. Znam kad je jaran trazio Saxa VTS da kupi, ja mu nasao fin 106 GTI i to povoljno, kaze necu to, ruzno mi je. A i VTS je iznutra ljepse dizajniran, to je bitno ljudima...
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI 1.6 16V + video od o-kraja druge :)

VTS je bio popularniji kod tunning generacije jer su s njim počele razne modifikacije,mladići željni tunninga su ga počeli kupovati zbog jeftinog izbora djelova,spojlera...VTS je i meni ljepši,pogotovo u unutrašnjosti.Ali peugeot ima mnogo jaču reputaciju što se tiče gradskih jurlica od Citroena,106 je jedini pravi nasljednih legendarnog 205 gti.Po svemu je nadmašio i vw Lupa gti,koji se smatra za modernu verziju golfa 1 gti.

Vjerovatno si pogledao ovaj video

http://www.youtube.com/watch?v=hw2-2AEbOFY

Test starog Top Geara

Pug 106 gti,saxo vts,puno gt,polo 16v

Šta misliš tko je tatica?:D
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V

Pug je danas spušten weitec spiralama. Po prospektima kažu 40 mm. Također je zamijenjen nosač mjenjača, mali remen, ležaj s glavčinom. Stavljeni su i novi ležajevi torzije i zaštitne gume. Ugrađene su i mazalice.

Zadnja torzija je također spuštena za 1 zub pa je i zadnji kraj legao bliže zemlji. Sve u svemu nisam pretjerano zadovoljan spuštenosti auta, ali sam zadovoljan ponašanjem u vožnji. Na udobnosti nije mnogo izgubio (nije ni prije bio bog zna kako udoban):D, ali je i najmanje naginjanje eliminirano. Ponašanje u zavojima je mnogo bolje.

Odavno je naručena i poluosovina sa homokinetčkim ali još uvijek nije došla. Sutra idem na špuru i to je to što se tiče ulaganja na puga. Sada je mehanički sve savršeno na autu(osim lupkanja poluosovine). Evo i par slika

http://img413.imageshack.us/i/img8345h.jpg/
http://img690.imageshack.us/i/img8346p.jpg/
http://img134.imageshack.us/i/img8347g.jpg/
 
Legend
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

moze ovo buraz jos dole, sto se tice udobnosti, znam o cemu pricas jer sam imao zelene weitec, i predobro su me sluzile..
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

A znam. Trebao je pasti 4 cm, očito nije ni upola toliko. Valjda još malo padne ovih dana kada se malo slegne.

Odlične su spirale. Gotovo da nema ni razlike u udobnosti;)
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

Dobaaar;) Samo mu nadji neke lepe 15-ice, kao npr.ove:[attachment=35029]
Bitno je samo da lepo lezi u krivinama i ne treba da bude extremno nizak;)
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

U planu su nekada i 15-ske. I prije spuštanja je odlično ležao u krivinama. Hvala;)
 
Legend
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

ZELA GTI je napisao(la):
A znam. Trebao je pasti 4 cm, očito nije ni upola toliko. Valjda još malo padne ovih dana kada se malo slegne.

Odlične su spirale. Gotovo da nema ni razlike u udobnosti;)

ove kod mene su bile 6/4cm, tako je bar pisalo, na 195 45 15 i uljnim bilstein amortizerima (klasicnim) bio je bas ubijen u pod, a udoban pravo.. nazalost morao sam prodat te opruge jer mi nije odgovaralo na ovaj setup gdje je et 3 pa je kacilo.. al svakako da si uzeo prave opruge, visina i nije toliko bitna, ti ne furas taj low life stil, vazno je da dobro lezi, i da se ne "naginje" puno nazad, kad startas..

pozz ;)
 
N

nenad

RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

I kod mene su Weitec 50/35 i auto je palo tocno toliko, ovaj problem je prijatelj imao sa FK oprugama.
 
Član
RE: Peugeot 106 GTI-Rallye 1.6 16V - spušćen :)

ZELA GTI je napisao(la):
U planu su nekada i 15-ske. I prije spuštanja je odlično ležao u krivinama. Hvala;)

Kad budes planirao kupovati felne, javi se ako budes hteo prodati te stare, ja volim te 14" sa peugeota;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top