Passat 5

Passat 5

Član
// dok se niko ne pridrzava onog jedan rezervar benzina 2 plina //

Gdje si ovo procitao?

Cuj rezervar benzina-dva plina... Koliki mora biti rezervar benzina, a koliki plina??

Sekvent, pali na benzin, i naravno ponekad malo (20ak km) na benzinu, ja na oba auta, a i svi koje poznajem nikad problema nisu imali.

Imaju oni sa kantama, ali o tom potom
 
Član
Plin je problematičan jer ga svako ugrađuje, servisira i općenito traži više pažnje. Dovoljno je ukucati "plin problemi" i sve je jasno.

A ovdje čovjek navodi auto od nekog poznanika, kolega, šta li....dakle auto kojem se zna kako i šta je bilo u zadnjih desetak godina, a to je veliki plus.

Ganjati auto sa benzinskim motorom, pa ugraditi plin, pa još i američka verzija - to je samo kompromis za kompromisom - po sistemu hoću da vozim što novije i što bolje a da platim što manje...
 
// dok se niko ne pridrzava onog jedan rezervar benzina 2 plina //

Gdje si ovo procitao?

Cuj rezervar benzina-dva plina... Koliki mora biti rezervar benzina, a koliki plina??

Sekvent, pali na benzin, i naravno ponekad malo (20ak km) na benzinu, ja na oba auta, a i svi koje poznajem nikad problema nisu imali.

Imaju oni sa kantama, ali o tom potom

Druze o omjeru govorim ne govorim bukvalno , znaci da prevedem evo recimo ako je rezervar 50l onda 100l plina ako ce ti bit lakse. To svi znaju bar ovi sto se pridrzavaju tako nekih stvari
 
Član
Keno i Dragon ti dobro rekose, taj passat je odlicna prilika, kilometraza je relativno mala u odnosu na ono sto se uvozi ovdje, prosjek 500hiljada pa gore.. s tom kilometrazom sa tdi 131ps si rahat bar narednih 100hiljada, samo redovni servisi i nemas brige. Benzin 2.0 nemoj ni slucajno, neces nikada ugasiti check lampicu na njemu, trosi 12litara a ide k'o 1.4benzin, mozda nijansu bolje u visim obrtajima.. a kad budes prodavao auto, 2.0 amerikanc ogadit ce ti se zivot, imao, vozao, prodavao, znam sve :D
 
Član
Kod mene u kolege prešo 380tkm stim da je zadnjih 200tkm vožen u BIH i sad prva turbina, samo jednom dizna otišla koja je 100KM i to je to koliko ja znam. Po meni taj auto u usporedbi sa današnjim nema nikakvih velikih problema, pišu da je problem "Boschpumpa" al taj motor je pumpa dizna i uopće nema boshpumpe. Pošto je novija godina moguće je da ima DPF al u oglasu piše da je Euro 3 i to znači da nema DPF. Što se tiče zamjaca ja nisam čuo da imaju problem sa time, jedino veći trošak ti može bit ramena tj. lafete na prednjem trapu, komplet promjena sa original VW dijelovima je ja mislim oko 800-900KM al to promijeniš i miran si bar 150tkm..
 
Član
Ja nigdje nisam rekao da taj ne valja. Moguce da je pravi izbor, i da te dugo posluzi.

Cak mi se i svidja na izgled.

Ja sam samo rekao da za mene dizeli vise ne dolaze u obzir, jer sam ih imao, navozao se, i naucio da moze bolje....
 
Član
Kako izgleda sjedalo vozaca nakon 400 000...volan...komande....
Sad ce neko reci sve se to promjeni...da i sve to kosta i zivaca i novca...sto se tice pasata nema šanse da je utegnut ko benzinac. I kad se ugradi plin kod provjerenog majstora to je dob kombinacija. Vozis auto a ne traktor.

Ajd bas da cujem koja je razlika izmedju passata amerikanca i eevropskog modela. Ja vozim amerikanca i nisam imao problema.
 
Uvescu i ovog,a nacicu nekog 2.0 benzinca i njega,za ovog sam vec našao mušteriju da preprodam, tj. nije mušterija,a neće biti ni zarade,jer će ga uzeti moj prijatelj,a ja ću benzinca uzeti,hvala svima na pomoci,jurke, hirurg,zeran, keno,alen... Hvala vam mnogo
 
Samo da vam se javim da je auto stiglo prije 5-6 dana, iako je prešlo 320k km u perfektnom je stanju,u interieru nema uopšte naznaka da je mnogo korišten. U autu valjda ništa nije vozeno od tereta,nego samo prijevoz poso -kuća udaljenost 50km svaki dan.


Servisi - urađena nova turbina i 2 godine garancije,svi diskovi novi stavljeni, zupčasti mjenjan prije 10k km.

Ima ono malo hrdje na blatobranu sto sam i reko na prvom postu, ali to se da srediti. Gume extra svih 8, kao i alu felge.
Ovo ću voziti dok ne nadjem 2.0 benzinca, i onda ću ovo dati prijatelju.

Hvala svima na savjetima..
 
Passat je vec mjesec i po u garazi,ceka se da se proda golf kako bi imao 50% na osiguranje da ne placam ko kreten narednih 7-8 godina duplo vise. Odustalo se na kraju od benzinjare tesko je naci dobru,a i sada ovaj zakon za Euro 4,pa ce se vozati ovo nekih godinu-dvije pa kad se skupi jos malo para mozda noviju generaciju ili nesta drugo.

Imam samo ove slike, posto je bio u pogonu samo 4-5 dana kad je stigao ovdje pa se nije stigao ni slikati vec se ganjala papirologija i istekle pu zoll table i parkiran je.

Screenshot_2016_01_04_12_29_28_2.jpg

Screenshot_2016_01_04_12_29_35_2.jpg
Screenshot_2016_01_04_12_29_42_2.jpg



pass3.png



Motor je 96kw
6 stepeni mjenjac
Climatronic
Grijaci sjedista
Senzor za kisu
VW navigacija
Trokraki volan
Tempomat
El. retrovizori sa zmigavcima
Ostalo sve od standardne opreme da ne nabrajam

Taman izgleda da sam nasao musteriju za golfa,ali kaze dok jos malo nabere para,pa ce to mozda za mjesec dana i onda cemo ga registrovati,taman nek prebrodi zimu u garazi. Ima se u planu uraditi odmah veliki servis i naprijed staviti na haubu i branik ona zastitna folija i to bi vjerovatno bilo to. Zastita je vec stavljena zeder i alarm. Uz auto su dosle i alu felge (ovakve : http://www.olx.ba/artikal/20684751/alu-felge-15-5x112-original-vw-golf-5-6-7/ ). Utisak je sad za sad dobar,nadam se da ce i nakon vise predjenih kilometara ostati takav.
 
Top